Перейти к основному содержанию

Інфляція в лютому прискорилась вище прогнозу

пн, 03/15/2021 - 13:13

Це, перш за все, пов'язано з більш істотним, ніж очікувалося, подорожчанням окремих продуктів харчування та палива

У лютому споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 7,5% з 6,1% в січні. У місячному вимірі ціни зросли на 1%. Про це повідомляє Національний банк України з посиланням на дані Державної служби статистики України.

"Фактична споживча інфляція прискорилася вище прогнозної траєкторії", - відзначили в НБУ.

Як повідомляють в фінрегуляторі, це, перш за все, пов'язано з більш істотним, ніж очікувалося, подорожчанням окремих продуктів харчування та палива. У той же час зростання інфляції стримувало впровадження граничної ціни на природний газ.

Збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 7,2% р/р), зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 9,7% р/р). Прискорилося зростання адміністративно регульованих цін (до 12,1% р/р). Також відновилося зростання цін на паливо (на 4,4% р/р у порівнянні з падінням на 4,7% р/р у січні) через підвищення світових цін на нафту і збереження високого попиту з боку населення.

"Протягом наступних місяців інфляційний тиск буде залишатися значним. Це буде визначатися ефектами від низьких врожаїв, подорожчанням енергоресурсів, а також зростанням споживчого попиту в умовах відновлення економіки. Інфляція почне сповільнюватися в другому півріччі 2021 року завдяки надходженню нового врожаю і вичерпання ефекту низької бази порівняння. Ці фактори з впливом від підвищення облікової ставки поступово розвернуть інфляційну динаміку. Поточний прогноз Національного банку передбачає повернення інфляції в цільовий діапазон 5% ± 1 в. п. в першому півріччі 2022 року", - йдеться в повідомленні.

Читайте також

Visa допомогла в діджиталізації 16 мільйонам малих і середніх підприємств

ср, 09/22/2021 - 11:00
Нове дослідження Visa показує, наскільки важливі цифровізовані можливості для малих і середніх підприємств, щоб залишатися конкурентоспроможними у постпандемічному світі. На тлі рекордного зростання підприємництва виникає новий клас малих підприємств, що використовують цифрові технології.

«Фармак» відкрив офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах

вт, 09/21/2021 - 18:55
Лідер фармацевтичного ринку України* та один з найбільших експортерів лікарських засобів компанія «Фармак» відкрила офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах.

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.