Перейти к основному содержанию

НБУ нагадує про нові правила ліцензування: кого це стосується

чт, 03/11/2021 - 13:24

Цього року страховики та інші учасники фінансового ринку будуть отримувати ліцензію по-новому

Національний банк України повідомив, що готує нове Положення про ліцензування страховиків, кредитних спілок, фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців. Про це повідомляє прес-служба відомства.

В НБУ відзначили, що документ змінить підходи до ліцензійних процедур на ринках небанківських фінансових послуг.

Нове Положення передбачає суттєве оновлення ліцензійних умов, а також дозвільних процедур:

  1. видачі ліцензії;
  2. погодження набуття істотної участі, зокрема оцінки ділової репутації акціонерів;
  3. оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам топ-менеджменту;
  4. оцінки фінансового стану установи та її власників;
  5. порядок внесення інформації до Державного реєстру фінансових установ.

"Наше завдання - оптимізувати порядок реєстрації та ліцензування постачальників небанківських фінансових послуг. Окремі зміни торкнуться скасування двоетапного порядку створення підприємств, зменшення кількості ліцензій, полегшення виходу на ринок надійних, конкурентних та прозорих гравців і будуть введені разом з новим законом. Втім, вже зараз ми готуємо повністю оновлені ліцензійні умови і порядок ліцензування та реєстрації компаній. Ми фокусуємо увагу на прозорості структури власності, оцінці бізнес-моделей компаній, якісному корпоративному управлінні та належному фінансовому стані учасників ринку", - зазначив директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз.

Відзначається також, що нове Положення про ліцензування - одна з ключових складових загального процесу оновлення нормативно-правової бази щодо регулювання діяльності небанківських фінансових установ, який зараз перебуває в активній фазі.

"Завдяки новим підходам, закладеним в законодавство з регулювання ринків небанківських фінансових послуг, які почали діяти з 1 липня 2020 року, зокрема принципам пропорційності і орієнтування на ступінь ризику, який несе в своїй діяльності установа, небанківський фінансовий ринок повинен вийти на якісно новий рівень надання фінансових послуг та взаємодії з регулятором", - уточнює директор Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ Ольга Гурбич.

Проект Положення про ліцензування Національний банк планує оприлюднити для громадського обговорення в I кварталі 2021 року. В результаті затвердження нового Положення чинним компаніям не потрібно буде проходити процедуру переліцензування, а всі дозвільні документи залишаться в силі.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.