Перейти к основному содержанию

Відбулося перше у 2021 році засідання Генеральної ради СОТ

пт, 03/05/2021 - 17:37

СОТ – міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням

Перше у цьому році засідання Генеральної ради Світової організації торгівлі (СОТ) під головуванням новопризначеної генеральної директорки доктора Нгозі Оконджо-Івеала відбулося 1-2 та 4 березня. Від України участь у заході взяв заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка.

У вітальній промові генеральна директорка СОТ наголосила, що необхідно створити всі передумови для проведення 12-ої Конференції міністрів СОТ. Також вона акцентувала на важливості здійснення ефективних реформ в організації.

Заступник міністра Тарас Качка привітав нову генеральну директорку СОТ з її призначенням та окреслив пріоритети подальшої роботи України у рамках СОТ. Він наголосив на необхідності комплексного і наскрізного підходу до врегулювання питань багатосторонніх торговельних переговорів, зокрема, досягнення суттєвого прогресу щодо доступу до ринку сільськогосподарських товарів. Також заступник міністра окреслив аспекти взаємозв’язку торгівлі та захисту навколишнього середовища, зокрема, у контексті реалізації окремих Цілей сталого розвитку.

Під час заходу представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом з представниками інших членів організації обмінялися думками щодо ключових аспектів та напрямів багатосторонніх торговельних переговорів. Зокрема, обговорювалось скасування (обмеження) субсидій у галузі рибальства, запровадження мораторію на застосування мит до електронних передач даних, а також низка питань, пов'язаних з впливом пандемії COVID-19 на торгівлю та економіку, зокрема, забезпечення доступу до вакцин.

За результатами засідання члени Генеральної ради СОТ прийняли рішення провести чергову 12-ту Конференцію міністрів СОТ у тиждень з 29 листопада 2021 року у м. Женева, Швейцарська Конфедерація.

Довідково

Світова організація торгівлі (СОТ) – це міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням.

Вищим органом СОТ є міністерська конференція, яка скликається раз на 2 роки і приймає найбільш важливі рішення у сфері торгівлі. Керівний орган – Генеральна рада СОТ, яка виступає як вищий орган для розв'язання спорів і проведення огляду торговельної політики країн-членів.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.