Перейти к основному содержанию

НБУ виніс попередження Приватбанку 

ср, 03/03/2021 - 09:22

Це сталось через порушення порядку зупинення фінансових операцій

Національний банк України в лютому 2021 року застосував щодо державного "Приватбанку" захід впливу у вигляді письмового застереження за порушення порядку зупинення фінансових операцій. Про це повідомляє пресслужба НБУ за результатами здійснення регулятором нагляду в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) нелегальних доходів, фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення, а також валютного нагляду.

22 лютого НАБУ затримало Володимира Яценко, колишнього першого заступника голови правління "Приватбанку". Для цього довелося посадити в "Борисполі" приватний літак з банкіром на борту, що вже вилетів у напрямку Австрії. Але в підсумку затриманий вийшов на свободу під заставу в 52 млн грн.

Яценко - один з найбільш довірених банкірів Ігоря Коломойського. Крім нього, підозри у справі про розтрату 136 млн грн "Приватбанку" виписані екс-главі банку Олександру Дубілету і екс-першому заступнику голови правління "Індержстрах" Олені Бичихіній, але, за даними ЗМІ, вони вже перебувають за кордоном.

Яценко разом з іншими колишніми топ-менеджерами "Приватбанку" Олександром Дубілетом, Олегом Горохівським і Михайлом Рогальським є засновником компанії Fintech Band, що запустила проект Мonobank. Після отримання підозр Дубілет і Яценко переоформили свої частки в компанії на інших фізосіб.

Нагадаємо, залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками аудиту "Приватбанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в $5,5 млрд.

Уряд України за пропозицією Національного банку України і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.