Перейти к основному содержанию

Бізнес в лютому поліпшив оцінку перспектив - НБУ

ср, 03/03/2021 - 11:09

Це сталось у відповідь на ослаблення карантину

Індекс очікувань ділової активності (ІОДУ), що розраховується Нацбанком, в лютому підскочив до 48,8 з 37,6 у січні, і це найкращий результат з жовтня 2020 року. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

"У лютому підприємства всіх секторів, залучені в щомісячне опитування, поліпшили очікування за результатами своєї діяльності", - констатує НБУ.

Зокрема, підприємства промисловості продемонстрували кращу динаміку і вперше за останні чотири місяці оптимістично оцінили власні економічні перспективи: в лютому секторний індекс виріс до 50,3 з 38,6 у січні. Промисловці поліпшили свої очікування щодо обсягів виробництва продукції і нових замовлень, в тому числі експортних, уточнив НБУ.

Регулятор вказав, що підприємства сфери торгівлі і послуг також істотно підвищили оцінки своїх економічних перспектив після завершення січневого локдауну: індекси обох секторів зросли в лютому до 49,0 з січневих 33,3 у торгових підприємств і 39,7 - у підприємств сфери послуг. Поліпшення очікувань обсягів нових замовлень, товарів для продажу і послуг свідчить про відновлення роботи цих секторів.

Найнижчі оцінки залишаються у підприємств будівництва (зокрема, будівництва житла). Індекс сектора в лютому лише незначно покращився - до 35,3 після падіння до 33,1 в січні, йдеться в повідомленні НБУ. Згідно з ним, будівельники під впливом сезонного спаду економічної активності очікують скорочення обсягів будівництва і нових замовлень з одночасним зростанням вартості послуг підрядників, сировини і матеріалів.

Регулятор відзначив, що в цілому очікування підприємств 12-й місяць поспіль перебувають на рівні нижчому від рівноважного значення (50 пунктів). Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на свою продукцію / послуги на тлі подорожчання сировини та товарів постачальників і наразі не очікують збільшення чисельності своїх працівників.

Щомісячне опитування проводилося з 3 по 19 лютого 2021 року. У ньому взяли участь 194 підприємства. Серед опитаних:

  • 38,7% - компанії промисловості;
  • 31,4% - сфери послуг;
  • 25,3% - торгівлі;
  • 4,6% - будівництва

Зазначається, що 35,1% респондентів - великі підприємства, 28,4% - середні, 36,6% - малі.

Читайте також

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.