Перейти к основному содержанию

Рада НБУ рекомендує перегляд умов довгострокового рефінансування

вт, 03/02/2021 - 12:24

Метою є розширення банківського кредитування економіки

Рада Нацбанку рекомендувала правлінню НБУ розглянути можливість перегляду умов і параметрів інструментарію довгострокового рефінансування НБУ через низьку мультиплікацію таких кредитів в кредити реального сектора. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Відзначається, що за підсумками засідання Ради, метою такого можливого перегляду є "підвищення ефективності функціонування інституту фінансового посередництва та розширення банківського кредитування економіки".

Рада також рекомендувала правлінню НБУ "удосконалити порядок проведення на міжбанківському ринку операцій своп процентної ставки шляхом перегляду параметрів і умов проведення таких операцій з метою мінімізації ризиків".

Серед інших пропозицій - дослідження ефективності грошово-кредитної політики в Україні в режимі інфляційного таргетування та рівня "заякореності" інфляційних очікувань. За його підсумками рада очікує від Нацбанку пропозицій щодо вдосконалення підходів до реалізації грошово-кредитної політики.

Окрім того, Рада хоче почути від правління причини зниження ефективності фінансового посередництва, погіршення трансмісії облікової ставки на ринках держоблігацій і споживчого кредитування та "стрімкого підвищення дохідності державних облігацій" (ОВДП). Її також турбує посилення зовнішньої вразливості економіки через зростання валютної заборгованості суб'єктів економіки та підвищення фундаментального тиску на рівень нейтральної ставки за рахунок скорочення попиту на гроші та підвищення пропозиції глобальних заощаджень.

"Поінформувати Раду Національного банку про запровадження комплексу заходів, спрямованих на активізацію кредитування в Україні", - йдеться в повідомленні.

Серед інших рекомендацій Ради правлінню - посилити комунікації Нацбанку з обґрунтування допустимості виходу інфляції за межі цільового коридору 5%+/-1 п. п. з огляду на немонетарний характер проінфляційних чинників, а також дослідити точність прогнозних моделей НБУ порівняно з іншими центральними банками та поліпшити їх.

У частині рекомендацій уряду Рада НБУ пропонує запустити дорожню карту розвитку інституту первинних дилерів та маркет-мейкерів на ринку ОВДП, встановивши відповідні вимоги до підтримки ними ліквідності на вторинному ринку ОВДП.

Нагадаємо, раніше Національний банк України запросив до обговорення пропозиції щодо розширення можливостей корпоративних платіжних карток. Своїми планами регулятор поділився на офіційному сайті, де до 17 березня 2021 року прийматимуть всі зауваження та пропозиції щодо проєкту. В пресслужбі НБУ зазначається, що регулятор планує осучаснити та вдосконалити правила емісії і використання корпоративних платіжних карток.

Читайте також

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.