Перейти к основному содержанию

Нардепи хочуть захистити інвестуючих в житлову нерухомість

чт, 02/18/2021 - 13:23

Відповідний законопроект зареєстрований у Раді

Група парламентарів запропонувала ввести на законодавчому рівні механізм державної реєстрації права власності на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості для забезпечення захисту інвесторів в житло. Відповідний проект закону №5091 "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому", зареєстрований у Верховній Раді в середу, 17 лютого

"Забудовник вже не зможе підсунути людям "кота в мішку". Щоб продавати квартири, він, як мінімум, повинен зареєструвати будинок і кожну квартиру як окремий об'єкт речових майнових прав. Також ми передбачили, щоб люди отримали захист вже з моменту оформлення договору, то тобто вони одразу стануть власниками спеціального майнового права на майбутню квартиру", - повідомила один з ініціаторів законопроекту, народний депутат (фракція "Слуга народу"), глава Координаційної ради з вирішення проблемних питань містобудування Олена Шуляк в Facebook в середу.
 

Повністю з законопроектом можна ознайомитися за посиланням. Ініціаторами законопроекту крім Шуляк виступили нардепи Ігор Фріс, Андрій Клочко, Марія Мезенцева, Андрій Стріхарскій, Олександр Аліксійчук, Володимир Іванов, Олексій Красов, Максим Перебийніс (фракція "Слуга народу"), Дмитро Ісаєнко, Тетяна Плачкова ("Опозиційна платформа - За життя"), Олексій Кучеренко ("Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), Анна Скороход (група "За майбутнє").

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту також пропонується:

  • створення можливості отримувати право на виконання будівельних робіт і реєструвати право власності на об'єкт будівництва та його частини (квартири, гаражі, машиномісця і ін.) за принципом "єдиного вікна";
  • ввести гарантовану частку будівництва об'єкта нерухомості на випадок, якщо замовник / девелопер не зможе фінансувати завершення будівництва;
  • визначити особливості операцій з незавершеними об'єктами будівництва, в тому числі іпотеки, купівлі-продажу, нотаріального посвідчення та ін.

Документ також пропонує вдосконалити процедуру продажу майбутніх об'єктів нерухомості через фонди фінансування будівництва і низку питань щодо забезпечення енергоефективності будівель.

Як вказується в пояснювальній записці, прийняття закону дозволить створити прозорий механізм залучення коштів фізосіб та юросіб в будівництво, в тому числі запобігти подвійному продажу приміщень, продаж об'єктів, на які не було підтверджено право на виконання будівельних робіт. Закон також дозволить запобігати зміні технічних характеристик об'єкта будівництва без згоди осіб, які придбали приміщення в ньому.

Читайте також

Верховна Рада ухвалила головний кошторис на 2022

чт, 12/09/2021 - 14:02
У 2022 році доходи державного бюджету передбачаються у сумі 1 322 млрд грн, видатки – у сумі 1 497 млрд грн.

YouTube платитиме за відео у Shorts

ср, 12/08/2021 - 17:02
Відеохостинг YouTube запускає в Україні програму YouTube Shorts Fund - компанія, починаючи з грудня, заохочуватиме за їхній внесок авторів та артистів, які створюють креативні та унікальні короткі відео.

Минулого року креативні індустрії згенерували понад 4% доданої вартості економіки

ср, 12/08/2021 - 16:02
Загалом у 2020 році креативні індустрії згенерували 4,2% доданої вартості української економіки. Це 132,4 млрд грн, і такий показник перевищує індикатори 2019 року - 3,9%.

ФДМУ внесе зміни в сервісі автоматичної оцінки землі

ср, 12/08/2021 - 15:32
Це дасть змогу уникнути завищення оцінної вартості земельних ділянок.

Бенефіціарний власник "1+1" Коломойський вийшов зі складу НР каналу

ср, 12/08/2021 - 14:53
8 грудня Нацрада з питань телебачення та радіомовлення переоформила 5 ліцензій ТОВ "ТРК "Студія 1+1".

Україна скасувала спецмито на імпорт автомобілів із Білорусі

ср, 12/08/2021 - 13:15
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) скасувала своє рішення від 16 квітня 2021 року, згідно з яким імпорт з Білорусі автобусів, вантажних і спеціальних автомобілів було обкладено захисним митом у 35%.