Перейти к основному содержанию

«Врятуй собі життя — перевірся на діабет». В Україні стартує програма раннього виявлення захворювання

вт, 02/16/2021 - 14:14
Новини компаній

Діабет увійшов до десяти найнебезпечніших хвороб у світі

Смертність від діабету у світі за останні 20 років збільшилася на 70%. Минулого року хвороба увійшла до переліку десяти головних причин, від яких вмирають.

Для профілактики захворювання, його виявлення на ранніх стадіях та підвищення рівня культури здоров'я населення в Україні стартувала громадська національна програма «Врятуй собі життя — перевірся на діабет».

Головна ідея полягає у залученні компаній для проведення експрес-тестів співробітникам, мешканцям населених пунктів присутності бізнесу та іншим категоріям громадян. Акція триватиме до 14 листопада, коли у світі відзначається Міжнародний день діабету. За попередніми розрахунками, в ній зможуть взяти участь до 1 млн людей.

Проект ініціювала ГО «Асоціація лідерів сталого розвитку», що ставить метою об’єднати бізнес, владу, громадянське суспільство та ЗМІ для вирішення важливих соціальних проблем.

Актуальність теми пов'язана також із продовженням пандемії коронавірусу. За даними Міжнародної діабетичної федерації, найбільші ускладнення від COVID-19 мають саме хворі на цукровий діабет. Своєчасна діагностика діабету допоможе скорегувати лікування інших хвороб.  

Проект має підвищити рівень обізнаності про діабет та сприяти проведенню масової перевірки жителів країни, перш за все, категорій із найбільшим ступенем ризику: людей старше 45 років, із зайвою вагою, підвищеним артеріальним тиском, хронічним панкреатитом та ін.

«В Україні скринінг на діабет востаннє проводили у 2012 році. З того часу інтерес до проблеми зменшився. Ми навіть не маємо чіткої статистики щодо кількості хворих. Понад 1 млн українців не знають, що живуть із діабетом. Ми пояснюємо людям, що увага до власного здоров'я — це характерна риса сучасної освіченої людини. Участь у таких акціях має стати звичайною справою. Іноді треба просто подолати страх і навчитися приборкати хворобу задля себе та близьких. Ми хочемо бачити в учасниках проекту всі великі компанії з різних галузей: Метінвест, АТБ, Kernel, Fozzy Group,  МХП, Арселор Міттал та інші, тому що тільки разом можна домогтися нашої мети», - зауважила глава ГО «Асоціація лідерів сталого розвитку» Олена Зубарєва.

Партнери програми  проходять комплаєнс щодо конфлікту інтересів. Учасники тестування будуть проінформовані як про позитивні сторони скринінгу, так і про негативні, пов'язані, наприклад, із можливістю хибних результатів та зайвим хвилюванням. Всі відходи після проведення тестів будуть утилізовані, згідно із законодавством.

diab2

В рамках проекту пройде арт-виставка "Діабет - не вирок", в якій візьме участь відомий український фотограф Олександр Мордерер. Він зобразить людей, які ведуть повноцінне життя з діабетом. На таку ж тему планується зняти фільм. Підтримати цю ініціативу пропонується будь-якій фармацевтичній компанії, у першу чергу, тим, що працюють для лікування діабету: Ново Нордіск, Санофі, Артеріум, Eli Lilly та інші.

«На забезпечення хворих на діабет держава витрачає значні кошти. У 2020 році у бюджеті було передбачено на ці цілі 1,2 млрд грн. Цього року у першому півріччі виділено 867 млн грн субвенцій на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та хворих на нецукровий діабет. А з липня 2021 року інсулін увійде до переліку лікарських засобів, що підлягають реімбурсації в рамках Програми медичних гарантій НСЗУ. Проте через збільшення захворюваності на діабет необхідно проаналізувати доцільність підтримки з боку держави профілактичних заходів, в тому числі проведення повноцінного скринінгу на державному рівні. Впевнений, що для прийняття такого рішення можуть бути корисними і підсумки цієї акції, що ініційована громадськістю сьогодні», - сказав Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

«За оптимістичною оцінкою Міжнародної діабетичної федерації, з огляду на чисельність населення України, майже 3 мільйони дорослого населення живуть з діабетом 2 типу, поширеність захворювання становить 8,4%. Діабет діагностують в установах охорони здоров’я та при проведенні деяких масових кампаній. Проте, до 50% всіх випадків лишаються недіагностованими. Люди уникають діагностики діабету, оскільки не розуміють високого ризику для життя та бояться, що подальше тривале лікування буде пов’язане зі значними витратами. Але своєчасна діагностика може допомогти запобігти тяжким наслідкам захворювання», - прокоментувала Наталія Спринчук, доктор медичних наук, професор кафедри ендокріналогіі, лікар вищої категорії.

«Захворюваність на діабет можна знизити, якщо інформувати населення про фактори ризику та перші ознаки діабету. В європейських країнах створена система, яка мотивує людей вчитися компенсувати своє захворювання. І в більшості з них запроваджені державні програми по ранньому скринінгу, профілактиці діабету, а також його ускладнень. В цивілізованих країнах багато років діє гасло: «Діабет – не вирок, а певний спосіб життя». З самого початку людей з діабетом навчають і налаштовують в цьому напрямку. В цих країнах запроваджені не лише державні медичні програми з надання висококваліфікованої медичної та психологічної допомоги, а й ті, що мотивують пацієнтів вчитися жити з діабетом. Ми повинні об’єднатися, щоб змінити ситуацію в Україні на краще та сконцентрувати зусилля на своєчасній профілактиці, ранній діагностиці, сучасних методах лікування та ефективному контролі діабету»,зазначила Наталя Власенко, голова Фонду “Діабетик”.

«Третя Ціль сталого розвитку присвячена міцному здоров’ю. Одним з показників її реалізації є своєчасна діагностика. Скринінг на діабет допоможе забезпечити своєчасність лікування та зменшення смертності. Пропонуємо підтримати кампанію та через партнерство залучити людей до свідомого та своєчасного діагностування», - зазначила Тетяна Сахарук, голова ГД ООН в Україні

«Ми провели аналіз контенту у соціальних мережах по темі «діабет» у січні. Залучена аудиторія — 1,2 млн контактів. Виявилося, що українці зовсім не обговорюють питання діагностики. Проте маркетологи активно експлуатують хибну тезу, що зайва вага — це прямий шлях до діабету, та пропонують різні засоби для схуднення. Зверну увагу на тенденцію до збільшення аудиторій діаблогерів – людей, які самі часто мають діабет та ведуть блоги. Їх читають майже 8 млн користувачів соцмереж”, - наголосила експерт з медіааналізу Оксана Маличкович.

«Нас запросили взяти участь у програмі, бо компанія «Фармак» представляє найбільший в Україні портфель протидіабетичних препаратів. Ми вирішили підтримати інформаційну кампанію, спрямовану на профілактику діабету, зокрема, популяризацію здорового способу життя. Проект дуже амбітний і тому цікавий для нас: 1 млн тестів - це круто! Ми готові допомогти в організації процесу скринінгу», -  додав Вадим Виповський, представник компанії «Фармак».

diab1

Сумна статистика:

• У світі 463 мільйони дорослих (20-79 років) живуть з діабетом; до 2045 року ця цифра збільшиться до 700 мільйонів

• Кожен п’ятий старше 65 років страждає на діабет

• Кожен другий (232 мільйони) не знає, що хворіє на діабет

• Діабет став причиною 4,2 мільйона смертей в 2019 році

• Більше 1,1 мільйона дітей і підлітків живуть з діабетом першого типу.

• 374 мільйона людей схильні до підвищеного ризику розвитку діабету другого типу

• 2 з 3 людей з діабетом живуть у місті

• На ранніх стадіях захворювання симптомів немає

• Скринінг показує підвищений цукор в середньому у кожного п'ятого

Читайте також

Кредитний портфель «Укргазбанку» у 2021 році зріс на 7 млрд грн

вт, 01/25/2022 - 08:49
За минулий рік кредитний портфель «Укргазбанку» зріс на 7 млрд грн, що в тому числі сприяло покращенню показника чистої процентної маржі до рівня 4,6% (2,5% – за результатами 2020 року).

Портрет українського інвестора: хто купує акції міжнародних компаній у цифровому банку Sense SuperApp

пн, 01/24/2022 - 14:47
Аналітики Альфа-Банку Україна склали портрет українського інвестора. Основа – дані клієнтів, які купують та продають акції міжнародних компаній у Sense SuperApp.

Як відрізнити контрафактний амортизатор від фірмової запчастини

вт, 01/18/2022 - 10:30
Купуючи амортизатор великого бренду, водій ризикує натрапити на підробку. Вона прослужить менше фірмового виробу, а також не забезпечує належного рівня комфорту та безпеки. Фахівці Автопро відзначають, що водієві не треба бути експертом в автомобільній справі для того, щоб підібрати фірмові амортизатори.

ТОП-10 сайтів з пошуку роботи у Чехії

вт, 01/04/2022 - 13:42
Українські заробітчани зарекомендували себе як старанні відповідальні працівники, тому наших співвітчизників чекають роботодавці з європейських країн. Для працевлаштування люди часто обирають Чехію. Зарплати тут вищі, ніж у Польщі, країна розташована близько до дому, немає значної різниці у культурах та менталітеті. Чехія не в змозі самостійно забезпечити кількість необхідного персоналу, тому іноземним громадянам пропонують влаштуватися на роботу за спеціальністю, отриманою в Україні чи займати тимчасові вакансії. Та де шукати роботу?

"Різдвяні історії Києва" - місце де переймаєшся духом свята

пт, 12/24/2021 - 09:10
23 грудня 2021 рік МВЦ "Музей Києва" спільно з меценатом Ігорем Ліскі відкрили виставковий проєкт "Різдвяні історії Києва".

ЖК Creator City: житло бізнес-класу без компромісів

чт, 12/16/2021 - 10:33
Попри те, що в Україні немає офіційно затвердженої класифікації новобудов, за роки свого розвитку ринок нерухомості дійшов розділення на чотири основні сегменти.