Перейти к основному содержанию

Вартість платини досягла шестирічного максимуму

пт, 02/12/2021 - 13:30

Цьому сприяв високий інвестиційний попит на метал

Ціни на платину зросли до шестирічного максимуму на тлі очікування щодо відновлення активності в промисловості і, відповідно, через можливе скорочення пропозицій металу, спричинене більш суворими вимогами до рівня шкідливих викидів. Про це пише Bloomberg.

Як змінилася ціна

Станом на 11 лютого ціни зросли на 6,1% і склали $1252,8 за унцію.

Платина використовується в основному для нейтралізації викидів шкідливих речовин в автомобілях з двигуном внутрішнього згоряння. Крім того, для виробництва таких каталізаторів використовують паладій. Однак величезна різниця в цінах між ними (ціна паладію — $2380 за унцію), а також більш високі вимоги через жорсткість нормативів щодо викидів в атмосферу підвищили очікування того, що платина буде використовуватися більше, ніж паладій.

Причина зростання

Цього року платина перевершила багатьох конкурентів після того, як більшу частину минулого року відставала в зростанні від інших металів. Поставки платини скоротилися на 20% через припинення випуску під час пандемії. Підтримку цінам також надав високий інвестиційний попит на метал.

"До зростання платини привів оптимізм щодо попиту на метал з боку промислового сектора і автовиробників, більш суворі правила регулювання викидів і ослаблення курсу долара в останні пару днів", — розповіла Bloomberg старший стратег з дорогоцінних металів ABN Amro Bank Жоржетт Боель.

Вона також додала, що в довгостроковій перспективі існує великий потенціал для подальшого зростання ціни, сказала вона.

Прогнози

Виробник автокаталізаторів Johnson Matthey заявив в середу, що очікує збільшення частки використання платини при виробництві каталізаторів в цьому році після 15 років спаду. Приріст буде в основному обумовлений більш високим попитом на китайські вантажівки, хоча відновлення виробництва автомобілів в цілому підвищить попит на всі метали платинової групи, йдеться в повідомленні компанії.

 

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.