Перейти к основному содержанию

Європейський парламент ухвалив доповідь про імплементацію угоди про асоціацію Україна-ЄС

чт, 02/11/2021 - 17:00

Це відбулось під час робочого візиту українського прем’єр-міністра до Брюсселю

Європейський парламент позитивно оцінив успіхи України в імплементації Угоди про асоціацію. Про це в четвер, 11 лютого, написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Він також відзначив, що доповідь Міхаеля Галера щодо України підтримали 526 європарламентарів.

"Це рішення є черговим свідченням високого рівня відносин між Україною та Європейським Союзом. А також підтвердженням незмінної політики ЄС щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України", - підкреслив глава українського уряду.

Денис Шмигаль також подякував Європарламенту за позитивну оцінку виконання Україною євроінтеграційних зобов'язань.

Крім того, в українському МЗС вже відзначили, що ця доповідь є не лише комплексним оглядом з боку Євросоюзу процесу імплементації Угоди про асоціацію, але й містить важливі сигнали щодо всього спектру наших відносин з Євросоюзом у контексті подальшого розвитку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Документ зазначає, що безумовним пріоритетом Європарламенту залишається підтримка незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Європейський парламент рішуче засуджує російську агресію проти України, включаючи тимчасову окупацію АР Крим і міста Севастополь, та наголошує на відданості політиці невизнання спроби їхньої анексії.

У рішенні підкреслюється, що обмежувальні заходи проти фізичних та юридичних осіб, причетних до цього порушення міжнародного права, будуть продовжені.

У доповіді також відзначається, що Україна досягла значного прогресу у виконанні зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію та інтеграції з Європейським союзом. Українська сторона уважно враховує рекомендації щодо необхідності завершення започаткованих реформ, зокрема у сферах верховенства права, належного врядування та боротьби з корупцією.

"Україна поділяє бачення Європарламенту щодо необхідності оновлення параметрів Угоди про асоціацію та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна - ЄС з урахуванням розвитку нормативно-правової бази, потреб економічного розвитку та перспектив секторальної інтеграції", - підкреслили в МЗС.

Доповідь засвідчує успішність процесу імплементації Угоди про асоціацію та наявність потужної підтримки з боку Європейського парламенту щодо подальшого поглиблення інтеграції України з ЄС.

Читайте також

Верховна Рада ухвалила головний кошторис на 2022

чт, 12/09/2021 - 14:02
У 2022 році доходи державного бюджету передбачаються у сумі 1 322 млрд грн, видатки – у сумі 1 497 млрд грн.

YouTube платитиме за відео у Shorts

ср, 12/08/2021 - 17:02
Відеохостинг YouTube запускає в Україні програму YouTube Shorts Fund - компанія, починаючи з грудня, заохочуватиме за їхній внесок авторів та артистів, які створюють креативні та унікальні короткі відео.

Минулого року креативні індустрії згенерували понад 4% доданої вартості економіки

ср, 12/08/2021 - 16:02
Загалом у 2020 році креативні індустрії згенерували 4,2% доданої вартості української економіки. Це 132,4 млрд грн, і такий показник перевищує індикатори 2019 року - 3,9%.

ФДМУ внесе зміни в сервісі автоматичної оцінки землі

ср, 12/08/2021 - 15:32
Це дасть змогу уникнути завищення оцінної вартості земельних ділянок.

Бенефіціарний власник "1+1" Коломойський вийшов зі складу НР каналу

ср, 12/08/2021 - 14:53
8 грудня Нацрада з питань телебачення та радіомовлення переоформила 5 ліцензій ТОВ "ТРК "Студія 1+1".

Україна скасувала спецмито на імпорт автомобілів із Білорусі

ср, 12/08/2021 - 13:15
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) скасувала своє рішення від 16 квітня 2021 року, згідно з яким імпорт з Білорусі автобусів, вантажних і спеціальних автомобілів було обкладено захисним митом у 35%.