Перейти к основному содержанию

Денис Шмигаль обговорив з Шарлем Мішелем подальші кроки економічної інтеграції України з ЄС

ср, 02/10/2021 - 17:00

Це відбулось під час робочого візиту українського прем’єр-міністра до Брюсселю

Україна розраховує на узгодження з Європейським союзом конкретних часових рамок для запуску процесу всеохоплюючого огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію з ЄС. Про це зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем в межах робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія).

"Україна очікує, що засідання Ради асоціації забезпечить прогрес у подальшому розвитку економічної інтеграції України до ЄС", - підкреслив Шмигаль під час зустрічі.

Він також додав, що влада розглядає Угоду про асоціацію як інструмент інтеграції України до ЄС, а роботу з її імплементації – як основу для тісного зшивання наших економік та ринків.

Прем’єр-міністр зауважив, що одним із першочергових пріоритетів України є початок діалогу з оновлення параметрів Поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС.

"Це сприятиме подальшому розвитку двосторонньої торгівлі, а також посилить секторальні положення Угоди", — сказав прем’єр-міністр.

Глава Уряду відзначив цінність початку офіційного сфокусованого діалогу з ЄС щодо "зеленої" трансформації України та узгодження української політики з Європейським зеленим курсом.

"Україна віддана подальшій інтеграції енергетичних ринків з ЄС, імплементації реформ у сфері енергетики з метою виконання зобов’язань щодо наближення українського законодавства в сфері енергетики до законодавства ЄС", — підкреслив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль також подякував Шарлю Мішелю та Євросоюзу за підтримку цілей створення "Кримської платформи".

"Ми очікуємо, що Євросоюз активно долучиться до установчого саміту платформи, який заплановано на серпень 2021 року в Києві", - зауважив голова Кабміну.

Під час зустрічі прем’єр-міністр також висловив вдячність Європейському союзу за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України та за послідовну політику санкцій проти Російської Федерації.

На завершення Денис Шмигаль передав Шарлю Мішелю запрошення президента Володимира Зеленського відвідати Україну та зазначив, що це б стало черговим свідченням надійної підтримки нашої країни з боку ЄС.

Зі свого боку президент Європейської ради прийняв пропозицію та пообіцяв відвідати Україну.

Читайте також

Верховна Рада ухвалила головний кошторис на 2022

чт, 12/09/2021 - 14:02
У 2022 році доходи державного бюджету передбачаються у сумі 1 322 млрд грн, видатки – у сумі 1 497 млрд грн.

YouTube платитиме за відео у Shorts

ср, 12/08/2021 - 17:02
Відеохостинг YouTube запускає в Україні програму YouTube Shorts Fund - компанія, починаючи з грудня, заохочуватиме за їхній внесок авторів та артистів, які створюють креативні та унікальні короткі відео.

Минулого року креативні індустрії згенерували понад 4% доданої вартості економіки

ср, 12/08/2021 - 16:02
Загалом у 2020 році креативні індустрії згенерували 4,2% доданої вартості української економіки. Це 132,4 млрд грн, і такий показник перевищує індикатори 2019 року - 3,9%.

ФДМУ внесе зміни в сервісі автоматичної оцінки землі

ср, 12/08/2021 - 15:32
Це дасть змогу уникнути завищення оцінної вартості земельних ділянок.

Бенефіціарний власник "1+1" Коломойський вийшов зі складу НР каналу

ср, 12/08/2021 - 14:53
8 грудня Нацрада з питань телебачення та радіомовлення переоформила 5 ліцензій ТОВ "ТРК "Студія 1+1".

Україна скасувала спецмито на імпорт автомобілів із Білорусі

ср, 12/08/2021 - 13:15
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) скасувала своє рішення від 16 квітня 2021 року, згідно з яким імпорт з Білорусі автобусів, вантажних і спеціальних автомобілів було обкладено захисним митом у 35%.