Перейти к основному содержанию

Авіакомпанії Ігоря Коломойського намагаються повернути монополію на польоти в Стамбул через суд

ср, 02/10/2021 - 13:52

Наразі рішення суду не набрало чинності і сторони можуть оскаржити його в апеляційній інстанції  

Наказ Державіаслужби, яким право на польоти з Києва в Стамбул було надано конкуруючому перевізнику SkyUp, за позовом авіакомпанії "Роза Вітрів" (Windrose) був анульований. Про це повідомляє Окружний адміністративний суд Києва.

Крім того, як повідомляє аvianews.com, одночасно суд скасував наказ регулятора, яким "Розу Вітрів" позбавили права на польоти на цій лінії через те, що вона не використовувала квоту протягом 12 місяців.

Авіаперевізник аргументував відсутність рейсів тим, що протягом року суперечку за право літати на лінії Київ-Стамбул вела авіакомпанія Atlasjet Ukraine. Через це, на думку позивача, існувала правова невизначеність щодо можливості виконувати польоти в Стамбул.

Зараз на лінії Київ-Стамбул авіакомпанії обох країн можуть виконувати по 24 рейси на тиждень. В Україні 21 частота віддана МАУ, три - SkyUp. Перша здійснює сім рейсів на тиждень, друга - три. На вихід на лінію претендувала також Azur Air Ukraine, однак авіакомпанії відмовили через відсутність вільної квоти.

Як повідомлялося, Державна авіаційна служба в квітні 2020 року дозволила авіакомпанії SkyUp здійснювати авіарейси з Києва та Стамбул.

Авіакомпанія МАУ заснована в 1992 році. Її власником вказана кіпрська "Онтобет Промоушнз Лімітед", бенеціфіари якої не розголошуються. Одним з кінцевих бенефіціарів є олігарх Ігор Коломойський, якому, за його словами, належить 25% компанії.

За даними ЗМІ, авіакомпанія Windrose також входить в сферу впливу фінансово-промислової групи "Приват", співвласником якої є Ігор Коломойський. У Державному реєстрі юросіб засновниками компанії значаться ТОВ "Райдел" (Київ), ТОВ "Феста", "Ренлі" (Дніпро) і дві кіпрські компанії Bregenzer Limited і Perfekciy Ltd.

При цьому в 2017 році "Дніпроавіа" Коломойського перед банкрутством передала Windrose свої регіональні літаки Embraer 145, а також маршрутну мережу.

Читайте також

KPMG в Украине: треть украинских компаний ускорила цифровую трансформацию в течение 2020 года

пт, 05/14/2021 - 14:20
71% респонденток отметили, что их компании ускорили цифровую трансформацию в ответ на кризис из-за пандемии 2020 - об этом свидетельствуют результаты опроса KPMG в Украине «Взгляд женщин бизнес-лидеров в Украине.

«Фармак» підтвердив відповідність GMP Євразійського економічного союзу

чт, 05/13/2021 - 15:17
Інспектування підприємства «Фармак» проходило на початку 2021 року. Представники Республіки Білорусь перевіряли виробничі, складські, лабораторні потужності та функціонування фармацевтичної системи якості.

Payoneer стає платіжним партнером eBay: Що це означає для онлайн-продавців

ср, 05/12/2021 - 13:50
У квітні 2021 Payoneer почав керувати виплатами для продавців eBay з Великого Китаю. У планах партнерів цього року розширити послугу і для інших країн світу.

Експорт компанії «Фармак» зріс на 40% за результатами 2020 року

пт, 05/07/2021 - 16:26
За даними консолідованої фінансової звітності компанія «Фармак» у минулому році збільшила експортні поставки на 40%, відвантаживши продукцію у 35 країн світу.

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій. Вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів.

ср, 05/05/2021 - 12:56
Компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет і сервісів, успішно завершила перший раунд венчурного фінансування.

Італійська компанія купує 10 додаткових українських двигунів для європейської ракети-носія Vega

пт, 04/30/2021 - 16:59
Конструкторське бюро «Південне», Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія “Vega” на загальну суму у майже 6 млн євро.