Перейти к основному содержанию

Вчені Purina® винайшли інноваційний підхід до зниження кількості алергенів у котів

ср, 02/03/2021 - 14:21

Київ, 3 лютого 2021 — Вчені Purina® першими в історії винайшли підхід до безпечного зниження активного рівня алергену Fel d1, що міститься в слині котів та є головним алергеном, який викликає реакції у 95% людей, що є чутливими до алергенів котів. З наукової точки зору, відкриття є значним проривом, оскільки воно може змінити підхід до контролю алергенів котів. Згідно з інформацією імунологів дослідницького інституту Purina®, замість обмеження взаємодії з котом, люди, за допомогою особливого раціону для кота, зможуть безпечно знижувати кількість алергену у його слині.

Алессандро Дзанеллі, генеральний директор Nestlé Nestle в Україні та Молдові: «Інновації є основою Nestlé, і ми пишаємося тим, що кожен день задовольняємо і радуємо своїх споживачів. Ми прагнемо надати ефективні відповіді на їх реальні потреби. Наші маркетингові та науково-дослідні команди працюють в дуже тісному контакті зі споживачами, щоб почути їх проблеми та розуміти їх потреби. Так ми втілюємо інновації в життя. Цей неймовірний науковий прорив Nestlé Purina є кульмінацією десятирічних досліджень і пропонує власникам котів, які чутливі до їх алергенів, можливість проводити більше часу зі своїми улюбленцями. Для того, щоб це відкриття стало можливим, ми дійсно вивчали природу цих алергенів і виявили, що вони пов’язані зі звичкою котів себе «доглядати». Вчені Purina виявили, як безпечно нейтралізувати алерген, завдяки спеціальній дієті для котів, тим самим сприяючи покращенню життя котів і дозволяючи більшій кількості людей радіти їхньому товариству. Ми раді також поділитися цим проривом, тим самим сприяючи покращенню життя домашніх тварин та людей, які їх люблять в Україні».

Згідно зі статистикою, кожен п’ятий дорослий у світі має чутливість до алергенів котів. На відміну від поширеного стереотипу, що джерелом алергенів у котів є шерсть та лупа, основним алергеном є Fel d1. Цей білок виробляється в слинних і сальних (шкірних) залозах у котів, і переноситься на шкіру та шерсть під час вилизування, після чого поширюється у навколишньому середовищі за допомогою шерстинок та лупи. Всупереч поширеній думці, гіпоалергенних котів не існує. Усі коти, незалежно від статі, породи, віку, стерилізовані та нестерилізовані, пухнасті та навіть безшерсті, виробляють Fel d1.

Ігор Дубовик, директор бізнесу кормів для тварин Nestlé Purina® в Україні та Молдові, повідомив: «Донедавна рекомендації спеціалістів людям, що є чутливими до алергенів у котів, варіювалися від обмеження взаємодії з котами до повного уникнення контактів. Беручи до уваги, що близько 20% людей у світі страждають від підвищеної чутливості до алергенів, ми пишаємося безпрецедентним науковим проривом, зробленим науковцями Purina®. Ми щасливі, що, завдяки такому відкриттю, маємо можливість покращити життя котів та людей, які їх люблять».

Згідно з результатами інноваційного дослідження Purina® серед котів, яких годували яєчним продуктом з антитілами IgY, 97% котів показали зниження рівню активного
Fel d1 у їхній шерсті та лупі майже вполовину. Описаний підхід дозволяє повністю безпечно підтримувати нормальне вироблення алергенів в організмі кота, не спричиняючи жодного негативного впливу на загальну фізіологію.

Доктор Ебенезер Сат’ярадж, імунолог Purina®, відзначив: «Алерген Fel d1 протягом тривалого часу був непереборною перешкодою для тих, хто хоче стати власником кота. Відкриття Purina® може фундаментально змінити підхід до контролю алергенів у котів — відтепер замість того, щоб обмежувати взаємодію з котом, можна знижувати кількість алергену».

Науково-дослідницька праця «Зниження концентрації активного алергену котів Fel d1 за допомогою специфічних до алергену Fel d1 антитіл з яйця IgY» вперше була опублікована 9 березня 2019 року в журналі Immunity, Inflammation & Disease (укр. «Імунітет, запалення та хвороби»). Згодом, 28 травня 2019 року, в журналі Feline Medicine and Surgery (укр. «Журнал медицини та хірургії») була опублікована стаття «Вплив часу і фенотипу на алерген Fel d1 в слині у домашніх короткошерстих котів». На початку червня 2019 року колектив дослідників Purina® представив всебічний огляд дослідження на конгресі Європейської академії алергології та клінічної імунології (EAACI).

Дослідження Purina® про алергени у слині котів — не перше, в межах якого науковці Purina® зробили революційне відкриття. Наукові дослідження з метою покращення життя для домашніх улюбленців почали проводитися майже 100 років тому, коли в 1926 році був відкритий перший дослідницький центр Purina®, роботу якого було присвячено харчуванню собак. У тому ж році Purina® вперше випускає повнораціонний і збалансований корм для собак, а на початку 1960-х років  проводить дослідження і розробляє поживні, якісні та смачні раціони для котів. У 1991 році вперше в історії промислового корму, раціон від Purina®, що здатний покращувати роботу сечовивідної системи у котів, був  сертифікований FDA (Управління з продовольства і медикаментів США). Починаючи з 1990-х дослідницький інститут Purina® тісно співпрацює з ветеринарними організаціями над розробкою спеціальних дієт, здатних покращувати життя собак та котів, і сьогодні володіє більш ніж 7700 патентів.

Читайте також

21 квітня 2021 відбудеться масштабна бізнес-подія — онлайн-конференція Svidomo Made

пн, 04/19/2021 - 16:10
Made in Ukraine за підтримки Агентства ООН з питань міграції IOM Ukraine та USAID Ukraine - USAID Україна провадить великий проект Svidomo Made.

Незалежний аудит підтвердив достовірність річної звітності Укргідроенерго

пн, 04/19/2021 - 09:02
13 квітня відбулось чергове засідання Наглядової ради ПрАТ "Укргідроенерго", на якому розглянуто звіт та висновки зовнішнього незалежного аудитора – ТОВ "Грант Торнтон Легіс" – про результати аудиторської перевірки річної фінансової звітності ПрАТ "Укргідроенерго" за 2020 рік.

Українські вина 46 Parallel отримали рекордні 7 нагород у Лондоні

пн, 04/19/2021 - 08:53
Вина української компанії 46 Parallel Wine Group - Grand Admiral та El Capitan – відзначені 7 медалями на Міжнародному дегустаційному конкурсі London Wine Competition 2021.

Odessa Wine Week

вт, 04/13/2021 - 12:41
З 18 по 23 травня 2021 року в Одесі вперше відбудеться міжнародний проєкт Odessa Wine Week

Стартувала найпрестижніша національна премія для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2021

пт, 03/26/2021 - 12:13
Переможець отримає 250 тисяч гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток

Збірна України з паратриатлону вперше отримала спонсорську підтримку

пт, 03/19/2021 - 10:30
Вже 24 серпня українська збірна з паратриатлону відправиться в Токіо, щоб взяти участь у боротьбі за призові місця та здобути для країни медалі за підтримки «Віннер Груп Україна».