Перейти к основному содержанию

Історична можливість Байдена змінити глобальний порядок. Як це торкнеться української економіки?

чт, 01/21/2021 - 17:10

​​​​​​​Чомусь вітчизняні політичні оглядачі, обговорюючи останні американські події, не звернули уваги та не прокоментували стратегічну інформацію команди нового Президента США у «THE National Interest» від 01.12.20 «Альянси найважливіші за все: історична можливість Джо Байдена змінити глобальний порядок».

Чомусь вітчизняні політичні оглядачі, обговорюючи останні американські події, не звернули уваги та не прокоментували стратегічну інформацію команди нового Президента США у «THE National Interest» від 01.12.20 «Альянси найважливіші за все: історична можливість Джо Байдена змінити глобальний порядок».

Саме у цьому матеріалі розкривається геополітична рамка можливостей демократичної спільноти змінити світ на краще у соціальному, екологічному та економічному секторах.

Насамперед іде моделюється нової архітектури геополітичних інституцій світової демократії: «Центральним елементом зовнішньополітичного підходу адміністрації має стати розширення G7 до нового G10 - керівного органу провідних демократій для просування стратегічної координації щодо ключових викликів. G10 залучить ключових азіатсько-тихоокеанських партнерів, включаючи Австралію, Південну Корею та, можливо, Індію».

Але найголовніший меседж – розгортання та посилення взаємодії з партнерами усього демократичного світу: «Мережа демократичних союзників та партнерів Америки може слугувати мультиплікатором сили для просування інтересів США у всьому світі - і ця мережа є як ніколи критичною для Сполучених Штатів. Разом на Америку та її найближчих демократичних союзників припадає понад п'ятдесяти відсотків світового ВВП і військових витрат, і це зростає майже до трьох чвертей з урахуванням інших демократій у всьому світі. Питання для адміністрації полягає в тому, як використати цю колективну владу та успішно впливати… Натомість завдання Байдена полягає у розробці нової парадигми для американського керівництва - такої, яка розглядає демократичних союзників, як рівноправних партнерів у формуванні порядку, що відображає наші спільні інтереси та ідеали... Потрібна нова архітектура стратегічного залучення, яка відображає справжнє партнерство та глибокий рівень прихильності до взаємодії та співпраці».

Саме тому серед перших дій команди Байдена планується проведення геополітичного Саміту демократій та ініціація Нової Атлантичної хартії: «Запропонований Байденом Саміт демократій може також забезпечити своєчасну та впливову платформу для просування зовнішньополітичного порядку денного, розробленого навколо співпраці з демократичними союзниками. Такий саміт зібрав би більшу групу демократій, ніж G10, включаючи демократичних союзників Америки в НАТО та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а також справжні демократії в Латинській Америці, Африці та Азії. Саміт демократій міг би послужити місцем для прийняття нової Атлантичної хартії - на цей раз глобальнішої за масштабами, - яка встановлює основоположні демократичні принципи світового порядку. Байден планує запросити лідерів демократичних країн у всьому світі проголосити набір основних принципів керівництва демократичними суспільствами у 21 столітті, зміцнити демократичну практику вдома та активізувати колективні дії для захисту від внутрішніх та зовнішніх загроз… Саміт міг би стати основою для формування ширшої коаліції демократій, прихильних до колективних дій для просування глобального порядку після пандемії та посттрампізма».

З різних джерел виходить все більше інформаціі про окремий історичний фокус самого Джо Байдена та частини його команди на Україні, як потенційному плацдармі розширення демократії на пострадянському просторі. Всі ці плани дуже чітко корелюються з напрацюваннями останніх років спільного трансатлантичного Проекту «Трансформація України», на кшталт вже реалізованому  кейсу - «Трансформація Польщі». Тим більше, що розробники і координатори обох проектів – одна злагоджена команда, багато членів якої входять до команди новообраного Президента США.

Важливо не втратити шанс, який надає зміна геополітичної архітектури, а максимально інтегруватись у нові демократичні процеси для стрімкого економічного розвитку України.

Будемо уважно стежити за розвитком Проекту та інформувати про динаміку і результати взаємодії команд у наступних матеріалах.

Читайте також

Відпочинок як бізнес: 5 порад для розвитку турагентства по франшизі

пн, 10/18/2021 - 14:07
На туристичному ринку зараз спостерігається ефект відкладеного попиту. У 2020 році через пандемію кількість турагенцій значно скоротилася. Так, за даними Державної служби статистики минулого року в нашій країні працювали 1109 турагенцій і 2306 турагентів, оформлених як ФОП, а ще у 2019 році таких було 1259 і 2644 відповідно.

ESG-тренди: декарбонізація – новий імператив для бізнесу

вт, 10/12/2021 - 12:18
На світовому  ринку залучення інвестицій з’являється новий імператив – вимога до компаній врахувати ESG-фактори у своїй бізнес-стратегії та надавати публічну звітність щодо виконання зобов’язань. 

Жіноче лідерство як ключовий фактор продовольчої безпеки

пт, 08/13/2021 - 10:10
Анна Бабіч, менеджер з корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі компанії Corteva Agriscience

Навести лад у некомерційних закупівлях: за крок до стратегії

пн, 07/19/2021 - 17:32
Антон Шрамко, заступник директора, керівник напрямку консалтингу з закупівель та ланцюга постачань, KPMG в Україні

В Україні держава – великий споживач промислових товарів

пт, 06/25/2021 - 15:20
Денис Морозов, перший заступник Генерального директора ІНТЕРПАЙП

Корпоративне рефінансування – чому ставки 10-15% у гривні для бізнесу стають реальністю?

ср, 06/09/2021 - 10:10
Адріан Козловський, заступник директора відділу інвестицій та ринків капіталу, KPMG в Україні