Перейти к основному содержанию

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54

Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

"Ринок зараз стоїть на рубежі, коли він потенційно готовий йти вгору. Потенційно він вже готовий до нормальної цивілізованої роботи", - пояснив Сазонов агентству "Інтерфакс-Україна" рішення повернутися в Інвестбізнес через більш 10 років після продажу групи "Сократ".

За його словами, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) розчистила ринок від сміттєвих цінних паперів і дали можливість розпочати формування реального ринку і необхідною інфраструктурою. Крім того, українським ринком зацікавилися нерезиденти, а українські інвестори потроху отримують можливість торгувати іноземними цінними паперами.

"Чому наш вибір припав саме на" Автоальянс-XXI сторіччя "? Я знаю Анатолія Отченаша більше 20 років і розумів, що власник зробить все, щоб компанія була передана дуже професійно і без питань", - пояснив Сазонов. Він зазначив, що на ринку були і є пропозиції з продажу інших КУА.

За його словами, в даний час в складі акціонерів SI Capital два акціонера з частками по 50%, проте плануються нові учасники.

"Зараз цей процес в підготовці до переоформленню. В даний час формується команда співробітників і партнерів", - уточнив акціонер.

Він повідомив, що в управлінні "Автоальянс-XXI сторіччя" знаходилося кілька фондів, створених ще в процесі приватизації, однак вони не є робочими актуальними інструментами.

"Ми починаємо діяльність керуючої компанії з двох фондів, інструменти яких пов'язані з сільським господарством. Цей напрямок в Україні актуальний. Наближаєть продаж землі, який повинен початися для фізичних осіб в середині цього року і відкритися для юридичних осіб в 2023 році", - заявив Сазонов .

Він уточнив, що НКЦПФР вже зареєструвала закритий недиверсифікований венчурний пайовий інвестфонд "Перший український аграрний фонд" з заявленим обсягом 1 млрд грн і терміном дії 15 років. Фонд призначений для придбання та управління корпоративними правами агропідприємств переважно в центральній і західній частинах України.

"Другий фонд -" Земельні активи "- більш пасивний: це робота з купівлі сільгосп землі як активів і здачі цієї землі в оренду", - зазначив партнер SI Capital. Він уточнив, що цей фонд знаходиться на етапі реєстрації і буде корпоративним в силу особливостей земельного законодавства, а його обсяг складе близько 0,5 млрд грн. Сазонов нагадав, що прийнятий минулого року закон дозволяє подібному фонду купити до 10 тис. Га землі. За його даними, це перший подібний фонд на ринку.

"Тут симбіоз фондового ринку і аграрного сектора. Для того, щоб створити такий фонд необхідно бути професіоналом в фондовому і аграрному ринках. Мої навички та навички другого партнера по SI Capital Юрія Ігнатюка, який є професіоналом в аграрному ринку, і дає нам можливість тиражувати цей досвід в фонді ", - пояснив партнер компанії.

З моменту реєстрації фонду, який очікується в другому кварталі, до моменту відкриття повноцінного ринку землі, фонд буде концентруватися на придбання земель для ведення особистого селянського господарства, після відкриття - в придбанні сільгоспземель, в першу чергу, тих, які орендуються "Першим українським аграрним фондом ", - зазначається на сайті компанії.

За словами Сазонова, в планах КУА напрацювання лінійки фондів, в тому числі і фонд облігацій, і фонди акцій, але тільки тоді, коли ринки будуть готові це сприймати.

Партнер SI Capital вважає, що поточна ситуація на ринку - знизилися інфляція, ставки депозитів і ОВДП, а також проблеми на ринку нерухомості з недавніми банкрутствами і падінням цін в офісному сегменті - створюють хороші перспективи для подібних нових інструментів на ринку.

Сазонов додав, що компанія залучила до співпраці "ПрайсвотерхаусКуперс Ешуренс" - як аудитора, Альфа Банк - як зберігача, "Бейкер Тіллі Україна Консалтинг" - як оцінювача і "Фрідом Фінаси Україна" - як маркет-мейкера на фондовій біржі.

"Ми робимо інструмент більш ринковим, залучаючи маркетмейкера "Фрідом фінанс ". Він буде мати подвійну ліквідність, так як на біржі ми можемо викуповувати на вимогу інвесторів", - зазначив партнер SI Capital. За його словами, існує розрахунок також на наявних клієнтів "Фрідом фінанс", які раніше інвестували в ОВДП, а тепер можуть зацікавитися більш дохідним інструментом.

Сазонов також повідомив, що в команді КУА директор з інвестицій Владислав Остапенко, в послужному списку якого управління і контроль проектів з продажу 11 агробізнесів із загальним земельним банком 151 тис. Га і обсяг агро- M&A $ 221 млн, і комерційний директор Лілія Гомольская, що має 15 -річний досвід роботи в "Альфа Капітал" і Альфа Банку.

Читайте також

Рада НБУ рекомендує перегляд умов довгострокового рефінансування

вт, 03/02/2021 - 12:24
Метою є розширення банківського кредитування економіки

Матеріали для тестів на діабет будуть централізовано доставлені в будь-яку точку України

вт, 03/02/2021 - 11:00
Провідний сервіс з пошуку і доставки лікарських засобів Liki24.com став партнером ГО «Асоціація лідерів сталого розвитку» в проекті «Врятуй собі життя — перевірся на діабет».

PayPal розширює список послуг

вт, 03/02/2021 - 09:09
Платіжна система планує ввести можливість оплати рахунків і послугу переведення в готівку чеків

Мінфін підписав перші угоди з провідними банками про участь в держпрограмі "Доступна іпотека 7%"

пн, 03/01/2021 - 17:34
Головна мета програми – це здешевлення вартості іпотечних кредитів для широкого кола громадян України

У США хочуть створити електронний долар

пн, 03/01/2021 - 16:39
Експерти шукають безпечний шлях створення і впровадження нової валюти

Ціни на нафту зростають напередодні зустрічі ОПЕК+

пн, 03/01/2021 - 15:34
У лютому як Brent, так і WTI подорожчали приблизно на 18%