Зберегти людей і бізнес: унікальний досвід роботи з персоналом у коронакризу
пн, 12/14/2020 - 08:56

Володимир Чеповий, шеф-редактор журналу БІЗНЕС
Готуючи минулий спецвипуск про новітні HR-технології у листопаді 2019 р., ми виставляли акценти великої небезпеки масового виїзду наших фахівців різних професій за кордон. Тоді ми показували ефективні кейси компаній, що у важкій битві за “людський капітал” навчились втримувати персонал цікавими мотиваційними програмами, рейтингували їхні досягнення та друкували фото колективів, де у захисних масках, звичайно, нікого не було.
Як швидко змінюється світ…
Пандемія примусила майже всіх повернутися до своїх країн, а локдауни зачинили нас у своїх оселях. Зупинилися цілі індустрії. Всі інші намагаються вижити завдяки дистанційним технологіям. Пройшов лише рік, і ми маємо нові небезпеки та виклики, які треба навчитися долати.
Перед власниками і керівниками компаній та підприємств стоїть важке питання — як врятувати бізнес, коли незрозумілі жодні виміри, ні у коштах, ні у часі? Найчастіше це передбачає звільнення персоналу. Затримки з виплатою зарплат. Нервові зриви колег. Судові позови. Скорочення й “оптимізацію”… Іноді — зупинення бізнесу.
Хто з менеджерів через це пройшов, пам’ятає і ніколи не забуде свої тяжкі безсонні ночі та змішані відчуття безвиході, жалю, приниження ситуацією, страху, суцільної небезпеки. Але якщо є команда, спроба вижити, пройти кризу, зберегти персонал, як найцінніший капітал компанії, і трансформувати бізнес до нових реалій часу — починається кожного ранку кожного робочого дня. Спільна робота СЕО компанії та HR-менеджера у взаємодії з керівниками підрозділів виходить на вищий рівень пріоритетів.
Саме таку злагоджену роботу команд під час пандемії, карантину та коронакризи шукала наша редакція для виявлення передових підходів, методик і технологій роботи з персоналом у нинішніх жахливих умовах. За допомогою експертів і читачів бізнес-спільноти ми провели рейтингування та знайшли найкращих.
Готуючи цей номер, ми спілкувались з багатьма компаніями, що вижили (у прямому та переносному сенсі) і можуть поділитися унікальним досвідом роботи зі своїм персоналом в умовах пандемії, де загрози вимірюються вже не тільки зменшенням продуктивності праці чи невиконанням KPI, а балансують на межі життя і смерті.
У таких екстремальних умовах саме держава мала б надати бізнесу фінансову допомогу для збереження робочих місць. Компенсуючи виплати “білої” зарплати, влада яскраво продемонструвала б переваги прозорого ведення бізнесу не гаслами, а реальним фінансовим порятунком. Але поки що розмови про підтримку бізнесу залишаються тільки розмовами.
Вірю, що специфічність цього передостаннього випуску 2020 р. залишиться в історії, і вже наступної осені, розглядаючи новітні HR-технології, ми будемо згадувати ці часи, як сон.
Бережіть себе і близьких!
Автор: Володимир Чеповий