Перейти к основному содержанию

Зберегти людей і бізнес: унікальний досвід роботи з персоналом у коронакризу

пн, 12/14/2020 - 08:56

Володимир Чеповий, шеф-редактор журналу БІЗНЕС

Готуючи минулий спецвипуск про новітні HR-технології у листопаді 2019 р., ми виставляли акценти великої небезпеки масового виїзду наших фахівців різних професій за кордон. Тоді ми показували ефективні кейси компаній, що у важкій битві за “людський капітал” навчились втримувати персонал цікавими мотиваційними програмами, рейтингували їхні досягнення та друкували фото колективів, де у захисних масках, звичайно, нікого не було.

Як швидко змінюється світ…

Пандемія примусила майже всіх повернутися до своїх країн, а локдауни зачинили нас у своїх оселях. Зупинилися цілі індустрії. Всі інші намагаються вижити завдяки дистанційним технологіям. Пройшов лише рік, і ми маємо нові небезпеки та виклики, які треба навчитися долати. 

Перед власниками і керівниками компаній та підприємств стоїть важке питання — як врятувати бізнес, коли незрозумілі жодні виміри, ні у коштах, ні у часі? Найчастіше це передбачає звільнення персоналу. Затримки з виплатою зарплат. Нервові зриви колег. Судові позови. Скорочення й “оптимізацію”… Іноді — зупинення бізнесу.

Хто з менеджерів через це пройшов, пам’ятає і ніколи не забуде свої тяжкі безсонні ночі та змішані відчуття безвиході, жалю, приниження ситуацією, страху, суцільної небезпеки. Але якщо є команда, спроба вижити, пройти кризу, зберегти персонал, як найцінніший капітал компанії, і трансформувати бізнес до нових реалій часу — починається кожного ранку кожного робочого дня. Спільна робота СЕО компанії та HR-менеджера у взаємодії з керівниками підрозділів виходить на вищий рівень пріоритетів.

Саме таку злагоджену роботу команд під час пандемії, карантину та коронакризи шукала наша редакція для виявлення передових підходів, методик і технологій роботи з персоналом у нинішніх жахливих умовах. За допомогою експертів і читачів бізнес-спільноти ми провели рейтингування та знайшли найкращих.

Готуючи цей номер, ми спілкувались з багатьма компаніями, що вижили (у  прямому та переносному сенсі) і можуть поділитися унікальним досвідом роботи зі своїм персоналом в умовах пандемії, де загрози вимірюються вже не тільки зменшенням продуктивності праці чи невиконанням KPI, а балансують на межі життя і смерті.

У таких екстремальних умовах саме держава мала б надати бізнесу фінансову допомогу для збереження робочих місць. Компенсуючи виплати “білої” зарплати, влада яскраво продемонструвала б переваги прозорого ведення бізнесу не гаслами, а реальним фінансовим порятунком. Але поки що розмови про підтримку бізнесу залишаються тільки розмовами.

Вірю, що специфічність цього передостаннього випуску 2020 р. залишиться в історії, і вже наступної осені, розглядаючи новітні HR-технології, ми будемо згадувати ці часи, як сон.

Бережіть себе і близьких!

Читайте також

Вертеп скінчився

вт, 12/15/2020 - 15:50
Хто має вимагати від партій змін?

Особливості національних виборів місцевого масштабу

вт, 12/15/2020 - 14:10
Інтереси підприємців майже не враховані

Час онлювати HR-стратегії: сильний бренд як головний критерій пошуку роботи

пн, 12/14/2020 - 11:04
Наталія Алюшина, голова Національного агентства України з питань державної служби Кожен із нас у роботі керується своїми особистими цінностями, принципами та стереотипами. Це впливає на те, яких співробітників ми наймаємо або ж яку роботу шукаємо, як комунікуємо та як приймаємо рішення. Наш життєвий досвід робить нас заручниками минулого, хоча водночас є основою нашого майбутнього. 

Епоха бездіяльності: Чи розділиться світ на “корисних людей” та “непотрібні маси”?

пн, 12/14/2020 - 09:08
Через пандемію та безпрецедентний розвиток AI тектонічні зсуви на ринку праці відбудуться значно швидше, ніж всі очікували.

Зберегти людей і бізнес: унікальний досвід роботи з персоналом у коронакризу

пн, 12/14/2020 - 08:56
Володимир Чеповий, шеф-редактор журналу БІЗНЕС Готуючи минулий спецвипуск про новітні HR-технології у листопаді 2019 р., ми виставляли акценти великої небезпеки масового виїзду наших фахівців різних професій за кордон. Тоді ми показували ефективні кейси компаній, що у важкій битві за “людський капітал” навчились втримувати персонал цікавими мотиваційними програмами, рейтингували їхні досягнення та друкували фото колективів, де у захисних масках, звичайно, нікого не було. Як швидко змінюється світ…

Помістити в матрицю

ср, 12/09/2020 - 11:35
Світ спостерігає за революцією в технологіях управління людськими ресурсами. HR стає полігоном випробування новітніх IT-розробок