Перейти к основному содержанию

Фонд EEGF II HorizonCapital збільшує свою частку до 96% в «Датагруп»

чт, 11/12/2020 - 13:03
Новини компаній

У результаті цієї угоди засновник компанії Олександр Кардаков та інші міноритарні інвестори повністю вийшли зі складу акціонерів.

HorizonCapital, провідна приватна інвестиційна компанія в регіоні Центрально-Східної Європи, збільшила свою частку в «Датагруп», провідному операторі фіксованого зв'язку та цифрових послуг в Україні з 73,46 % до 96,13 %, через свій фонд EmergingEuropeGrowthFund II, L.P. (EEGF II) з розміром в 370 млн. доларів США.

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

EEGF II радий бути єдиним інвестором у «Датагруп» поряд із візіонером та генеральним директором компанії Михайлом Шелембою, якому належать 3,87% акцій. У результаті цієї угоди засновник компанії Олександр Кардаков та інші міноритарні інвестори повністю вийшли зі складу акціонерів. Фінансові деталі угоди не розголошуються.

«Ми дуже раді ще більше поглибити свою відданість компанії та телекомунікаційному сектору в Україні. З того моменту, як Horizon Capital отримала операційний контроль, «Датагруп» здійснила повну трансформацію бізнесу, зменшивши відношення чистого боргу до EBITDA в 9 разів до низького рівня 0,3 сьогодні і забезпечивши понад 20% середньорічного зростання EBITDA.

«Датагруп» продовжує інвестувати значні кошти в CAPEX, розпочавши програму модернізації мережі, яка ще більше підвищить якість послуг та інноваційних рішень, які компанія надає клієнтам. Під винятковим керівництвом Михайла Шелемби «Датагруп» зміцнила свої лідерські позиції в сегментах B2B, міжнародного та національного транзиту інтернет трафіку та супутникового зв'язку і готова до наступного етапу зростання як органічним шляхом, так і за допомогою M&A», - заявив Принципал Horizon Capital Дмитро Бородай, який вів цю транзакцію від Horizon Capital.

«Ми особливо радіємо майбутнім можливостям для «Датагруп» на фоні амбітної програми діджиталізації України, яка посідає перші місця у світі з видачі цифрових паспортів та водійських прав, а також багатьом іншим вражаючим новим ініціативам", - додала Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital. - Ми твердо переконані, що лідерство та технічна досконалість «Датагруп» на ринку поряд із цими масштабними зусиллями з діджиталізації в Україні позиціонують компанію для стійкого, довгострокового зростання серед глобальних тенденцій конвергенції фіксованого та мобільного зв'язку. Користуючись нагодою, я хочу подякувати пану Олександру Кардакову за нашу багаторічну співпрацю, за заснування компанії в 2000 році, яка стала  національним лідером, та розвитку галузі з того часу. Бажаємо йому великих успіхів у його подальших планах!"

Олександр Кардаков, засновник і колишній акціонер «Датагруп», сказав: «Я пишаюся результатами компанії та успішною трансформацією, яка відбулася за останні чотири роки. Я радий, що компанія зміцнила своє партнерство з Horizon Capital – інвестором, який підтримує «Датагруп» багато років, і бажаю їм успіху в реалізації їхніх стратегічних амбіцій. Я впевнений, що вони разом із менеджментом виведуть «Датагруп» на наступний рівень зростання та розвитку».

Михайло Шелемба, CEO та акціонер «Датагруп», додає: «Я вдячний HorizonCapital за довіру та підтримку під час трансформації компанії. Ми досягли гарних результатів і маємо амбітні плани з розширення та модернізації інфраструктури компанії, покращення сервісу для наших клієнтів та подальшого зростання бізнесу «Датагруп». Україна швидко оцифровує державні послуги та економіку, і ми як компанія бачимо свою важливу роль у підтримці цієї трансформації. Я дякую Олександру Кардакову за його внесок як засновника «Датагруп» та за підтримку компанії протягом цих важливих років становлення та розвитку, під час яких «Датагруп» розвинулась у динамічний бізнес, яким вона є сьогодні».

 

«Датагруп» є провідним українським оператором фіксованого звязку  в корпоративному та оптовому сегментах. Завдяки своїй волоконно-оптичній мережі (вкл. магістральні мережі та FTTx), «Датагруп» є надійним партнером для більшості з-поміж 200 найбільших українських компаній та 93% банків України. Датагруп займає міцну позицію в роздрібному та МСБ сегментах, адже власні мережі компанії проходять повз більш ніж 1 мільйон домогосподарств. Крім того, компанія являється єдиним в Україні постачальником послуг супутникового зв’язку, який користується попитом у районах без мобільного та кабельного покриття.

 З 2016 року компанією керує CEO Михайло Шелемба, з яким Датагруп вийшла на новий рівень, демонструючи вражаючі операційні та фінансові показники, що були досягнуті завдяки реалізації важливих проектів в таких сферах як управління мережею, безпека та ефективність ІТ-систем, мотивація та продуктивність персоналу, а також завдячуючи запуску нових продуктів та послуг, зокрема в галузі кібербезпеки та хмарних технологій. На сьогодні Датагруп демонструє одні з найвищих темпів росту на вітчизняному ринку телекомунікаційних послуг.

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією в Україні та Молдові, яка управляє чотирма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституційних інвесторів) з активами понад 850 мільйонів доларів та понад 25-річним інвестиційним досвідом у регіоні. Компанія є активним інвестором та підтримує підприємціввізіонерів, які трансформують бізнес-середовище в Україні та регіоні. Наша інвестиційна стратегія фокусується на експорто-орієнтованих компаніях у швидкозростаючих секторах економіки, включаючи ІТ, легку та харчову промисловість, сільське господарство, та окремих лідерах внутрішнього ринку. Ми відомі своєю сильною командою, відданістю принципам прозорості, корпоративного управління, сприяння зростанню вартості компаній та історією успішних інвестицій. 

Читайте також

«Фармак» запустив будівництво інноваційного центру в Києві

чт, 07/22/2021 - 11:37
Чи можуть довершені процеси допомогти в розробці лікарських препаратів? Так, якщо ми говоримо про новий інноваційний центр лідера фармринку України – «Фармак».

МТСБУ звернулось до НБУ щодо збільшення страхових сум з ОСЦПВ.

пт, 07/16/2021 - 09:51
МТСБУ звернулось до Національного банку України з пропозицією переглянути страхові суми (максимальний розмір виплати) з ОСЦПВ в бік підвищення: до 160 тис. грн. за шкоду, заподіяну майну потерпілого, та 320 тис. грн. за шкоду життю та здоров’ю.

Безпечна та зручна онлайн-торгівля запчастинами. Що пропонує Avtopro.ua?

чт, 07/15/2021 - 16:58
Сучасні автолюбителі відмовляються від ідеї придбання запчастин та технічних рідин у магазинах. Особливо багато потенційних клієнтів намагаються уникати спеціалізованих ринків.

В Україні з’явиться перший гастрогід «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України»

пн, 07/12/2021 - 14:05
До 30-річчя Незалежності України усі охочі побачать гастрономічну карту невеликих фермерських господарств. Проєкт «Дороги гурманів» познайомить шукачів нових смаків з місцевими виробниками крафтової їжі.

Компанія 46 Parallel Wine Group отримала світове визнання на Concours Mondial de Bruxelles 2021

пт, 07/09/2021 - 13:43
Вина бренду 46 Parallel відзначені золотою та срібними медалями Міжнародного конкурсу - Concours Mondial de Bruxelles - та визнані одними із кращих серед 10 000 вин із 50 країн світу.

З 7 по 10 липня відбудеться M17 International Art Collectors' Forum!

чт, 07/08/2021 - 07:19
M17 International Art Collectors' Forum – це форум, організований Центром сучасного мистецтва М17 та Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах проєкту «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань».