Перейти к основному содержанию

Фонд EEGF II HorizonCapital збільшує свою частку до 96% в «Датагруп»

чт, 11/12/2020 - 13:03
Новини компаній

У результаті цієї угоди засновник компанії Олександр Кардаков та інші міноритарні інвестори повністю вийшли зі складу акціонерів.

HorizonCapital, провідна приватна інвестиційна компанія в регіоні Центрально-Східної Європи, збільшила свою частку в «Датагруп», провідному операторі фіксованого зв'язку та цифрових послуг в Україні з 73,46 % до 96,13 %, через свій фонд EmergingEuropeGrowthFund II, L.P. (EEGF II) з розміром в 370 млн. доларів США.

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

EEGF II радий бути єдиним інвестором у «Датагруп» поряд із візіонером та генеральним директором компанії Михайлом Шелембою, якому належать 3,87% акцій. У результаті цієї угоди засновник компанії Олександр Кардаков та інші міноритарні інвестори повністю вийшли зі складу акціонерів. Фінансові деталі угоди не розголошуються.

«Ми дуже раді ще більше поглибити свою відданість компанії та телекомунікаційному сектору в Україні. З того моменту, як Horizon Capital отримала операційний контроль, «Датагруп» здійснила повну трансформацію бізнесу, зменшивши відношення чистого боргу до EBITDA в 9 разів до низького рівня 0,3 сьогодні і забезпечивши понад 20% середньорічного зростання EBITDA.

«Датагруп» продовжує інвестувати значні кошти в CAPEX, розпочавши програму модернізації мережі, яка ще більше підвищить якість послуг та інноваційних рішень, які компанія надає клієнтам. Під винятковим керівництвом Михайла Шелемби «Датагруп» зміцнила свої лідерські позиції в сегментах B2B, міжнародного та національного транзиту інтернет трафіку та супутникового зв'язку і готова до наступного етапу зростання як органічним шляхом, так і за допомогою M&A», - заявив Принципал Horizon Capital Дмитро Бородай, який вів цю транзакцію від Horizon Capital.

«Ми особливо радіємо майбутнім можливостям для «Датагруп» на фоні амбітної програми діджиталізації України, яка посідає перші місця у світі з видачі цифрових паспортів та водійських прав, а також багатьом іншим вражаючим новим ініціативам", - додала Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital. - Ми твердо переконані, що лідерство та технічна досконалість «Датагруп» на ринку поряд із цими масштабними зусиллями з діджиталізації в Україні позиціонують компанію для стійкого, довгострокового зростання серед глобальних тенденцій конвергенції фіксованого та мобільного зв'язку. Користуючись нагодою, я хочу подякувати пану Олександру Кардакову за нашу багаторічну співпрацю, за заснування компанії в 2000 році, яка стала  національним лідером, та розвитку галузі з того часу. Бажаємо йому великих успіхів у його подальших планах!"

Олександр Кардаков, засновник і колишній акціонер «Датагруп», сказав: «Я пишаюся результатами компанії та успішною трансформацією, яка відбулася за останні чотири роки. Я радий, що компанія зміцнила своє партнерство з Horizon Capital – інвестором, який підтримує «Датагруп» багато років, і бажаю їм успіху в реалізації їхніх стратегічних амбіцій. Я впевнений, що вони разом із менеджментом виведуть «Датагруп» на наступний рівень зростання та розвитку».

Михайло Шелемба, CEO та акціонер «Датагруп», додає: «Я вдячний HorizonCapital за довіру та підтримку під час трансформації компанії. Ми досягли гарних результатів і маємо амбітні плани з розширення та модернізації інфраструктури компанії, покращення сервісу для наших клієнтів та подальшого зростання бізнесу «Датагруп». Україна швидко оцифровує державні послуги та економіку, і ми як компанія бачимо свою важливу роль у підтримці цієї трансформації. Я дякую Олександру Кардакову за його внесок як засновника «Датагруп» та за підтримку компанії протягом цих важливих років становлення та розвитку, під час яких «Датагруп» розвинулась у динамічний бізнес, яким вона є сьогодні».

 

«Датагруп» є провідним українським оператором фіксованого звязку  в корпоративному та оптовому сегментах. Завдяки своїй волоконно-оптичній мережі (вкл. магістральні мережі та FTTx), «Датагруп» є надійним партнером для більшості з-поміж 200 найбільших українських компаній та 93% банків України. Датагруп займає міцну позицію в роздрібному та МСБ сегментах, адже власні мережі компанії проходять повз більш ніж 1 мільйон домогосподарств. Крім того, компанія являється єдиним в Україні постачальником послуг супутникового зв’язку, який користується попитом у районах без мобільного та кабельного покриття.

 З 2016 року компанією керує CEO Михайло Шелемба, з яким Датагруп вийшла на новий рівень, демонструючи вражаючі операційні та фінансові показники, що були досягнуті завдяки реалізації важливих проектів в таких сферах як управління мережею, безпека та ефективність ІТ-систем, мотивація та продуктивність персоналу, а також завдячуючи запуску нових продуктів та послуг, зокрема в галузі кібербезпеки та хмарних технологій. На сьогодні Датагруп демонструє одні з найвищих темпів росту на вітчизняному ринку телекомунікаційних послуг.

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією в Україні та Молдові, яка управляє чотирма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституційних інвесторів) з активами понад 850 мільйонів доларів та понад 25-річним інвестиційним досвідом у регіоні. Компанія є активним інвестором та підтримує підприємціввізіонерів, які трансформують бізнес-середовище в Україні та регіоні. Наша інвестиційна стратегія фокусується на експорто-орієнтованих компаніях у швидкозростаючих секторах економіки, включаючи ІТ, легку та харчову промисловість, сільське господарство, та окремих лідерах внутрішнього ринку. Ми відомі своєю сильною командою, відданістю принципам прозорості, корпоративного управління, сприяння зростанню вартості компаній та історією успішних інвестицій. 

Читайте також

Кредитний портфель «Укргазбанку» у 2021 році зріс на 7 млрд грн

вт, 01/25/2022 - 08:49
За минулий рік кредитний портфель «Укргазбанку» зріс на 7 млрд грн, що в тому числі сприяло покращенню показника чистої процентної маржі до рівня 4,6% (2,5% – за результатами 2020 року).

Портрет українського інвестора: хто купує акції міжнародних компаній у цифровому банку Sense SuperApp

пн, 01/24/2022 - 14:47
Аналітики Альфа-Банку Україна склали портрет українського інвестора. Основа – дані клієнтів, які купують та продають акції міжнародних компаній у Sense SuperApp.

Як відрізнити контрафактний амортизатор від фірмової запчастини

вт, 01/18/2022 - 10:30
Купуючи амортизатор великого бренду, водій ризикує натрапити на підробку. Вона прослужить менше фірмового виробу, а також не забезпечує належного рівня комфорту та безпеки. Фахівці Автопро відзначають, що водієві не треба бути експертом в автомобільній справі для того, щоб підібрати фірмові амортизатори.

ТОП-10 сайтів з пошуку роботи у Чехії

вт, 01/04/2022 - 13:42
Українські заробітчани зарекомендували себе як старанні відповідальні працівники, тому наших співвітчизників чекають роботодавці з європейських країн. Для працевлаштування люди часто обирають Чехію. Зарплати тут вищі, ніж у Польщі, країна розташована близько до дому, немає значної різниці у культурах та менталітеті. Чехія не в змозі самостійно забезпечити кількість необхідного персоналу, тому іноземним громадянам пропонують влаштуватися на роботу за спеціальністю, отриманою в Україні чи займати тимчасові вакансії. Та де шукати роботу?

"Різдвяні історії Києва" - місце де переймаєшся духом свята

пт, 12/24/2021 - 09:10
23 грудня 2021 рік МВЦ "Музей Києва" спільно з меценатом Ігорем Ліскі відкрили виставковий проєкт "Різдвяні історії Києва".

ЖК Creator City: житло бізнес-класу без компромісів

чт, 12/16/2021 - 10:33
Попри те, що в Україні немає офіційно затвердженої класифікації новобудов, за роки свого розвитку ринок нерухомості дійшов розділення на чотири основні сегменти.