Перейти к основному содержанию

Тимофій Милованов пропонує жорсткий локдаун на місяць плюс "друк грошей" для підтримки бізнесу

вт, 11/10/2020 - 17:28

Україна не може розраховувати на швидке отримання траншу від МВФ, тому слід шукати інші канали фінансування, один із таких - резерви Нацбанку.

Замість неефективного "карантину вихідного дня", який пропонує Уряд, треба ввести жорсткий локдаун на два-чотири тижні. При цьому для підтримки бізнесу потрібний "друк грошей", заявив екс-міністр економіки і почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов у коментарі "Інтерфакс-Україна".

Такий крок, на його думку, збільшить інфляцію на 0,5%. "Фінансування за рахунок "друку грошей" стосується виключно ситуації з локдауном у найближчі два тижні", - пояснив Милованов. 

Повний та відносно короткостроковий, а не частковий локдаун лише у вихідні потрібний, щоб збити швидкість поширення захворювання. Це критично, підкреслив Милованов. Збитків навіть впродовж місяця жорсткого локдауну бізнес не уникне, тому держава має покрити його втрати.

"З одного боку, нам треба, щоб люди перестали хворіти, з іншого, щоб вони не збанкрутіли. Як це можна зробити? Жорстко закрити бізнес і дати людям гроші за рахунок майбутнього. Це означає, що дефіцит бюджету треба збільшити. На жаль, ситуація така, що бюджетний дефіцит досить високий зараз, подобається це нам чи ні. Ніхто правди не говорить. Але в якійсь формі гроші треба буде "надрукувати", - висловив думку екс-міністр економіки.

Україна не може розраховувати на швидке отримання траншу від МВФ, продовжує Милованов, тому слід шукати інші канали фінансування, один із таких - резерви Нацбанку.

"В лоб" це не зробиш, але можна. Або просто збільшити кількість грошей в економіці без того, щоб не спалювати резерви НБУ. Можна по максимуму витиснути гроші з державних підприємств, за податками, зменшувати видатки державного бюджету (хоча зменшувати видатки під час кризи - дуже погана ідея). Треба утримувати держборг, фінансувати видатки. Усі розуміють, що це складно. Тому краще, щоб локдаун був короткий, жорсткий, але з підтримкою для бізнесу на ці два-чотири тижні", - зазначив Милованов.

Він уточнює: насправді йдеться не буквально про "друк грошей", а про фінансування цих чотирьох тижнів локдауну. На думку президента КШЕ, емісія на постійній основі фінансування дефіциту держбюджету плачевно позначиться на економіці, проте для конкретних короткострокових потреб цей крок може бути виправданий.

"Емісія, в якійсь формі, відбувається постійно. Звісно, якщо її взяти за концепцію, за принцип і сказати, що ми фінансуватимемо дефіцит бюджету в 700 млрд грн запозичень через друк грошей - усе розвалиться, буде криза. Але якщо ми говоримо, що нам просто треба знайти гроші для фінансування короткого жорсткого локдауну, на мою думку, це буде виправданим", - резюмує Милованов.

Раніше БІЗНЕС повідомляв, що спільнота гостинності і HTL Ukraine протестують проти “карантину вихідного дня”.

Читайте також

KPMG в Украине: треть украинских компаний ускорила цифровую трансформацию в течение 2020 года

пт, 05/14/2021 - 14:20
71% респонденток отметили, что их компании ускорили цифровую трансформацию в ответ на кризис из-за пандемии 2020 - об этом свидетельствуют результаты опроса KPMG в Украине «Взгляд женщин бизнес-лидеров в Украине.

«Фармак» підтвердив відповідність GMP Євразійського економічного союзу

чт, 05/13/2021 - 15:17
Інспектування підприємства «Фармак» проходило на початку 2021 року. Представники Республіки Білорусь перевіряли виробничі, складські, лабораторні потужності та функціонування фармацевтичної системи якості.

Payoneer стає платіжним партнером eBay: Що це означає для онлайн-продавців

ср, 05/12/2021 - 13:50
У квітні 2021 Payoneer почав керувати виплатами для продавців eBay з Великого Китаю. У планах партнерів цього року розширити послугу і для інших країн світу.

Експорт компанії «Фармак» зріс на 40% за результатами 2020 року

пт, 05/07/2021 - 16:26
За даними консолідованої фінансової звітності компанія «Фармак» у минулому році збільшила експортні поставки на 40%, відвантаживши продукцію у 35 країн світу.

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій. Вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів.

ср, 05/05/2021 - 12:56
Компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет і сервісів, успішно завершила перший раунд венчурного фінансування.

Італійська компанія купує 10 додаткових українських двигунів для європейської ракети-носія Vega

пт, 04/30/2021 - 16:59
Конструкторське бюро «Південне», Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія “Vega” на загальну суму у майже 6 млн євро.