Перейти к основному содержанию

Реальна віртуальність: онлайн-банкінг стає ще одним полем конкурентної боротьби

пт, 10/23/2020 - 10:20

Банкі наввипередки пропонують мобільні додатки для приватних підприємців. Деякі — навіть з повністю безкоштовним обслуговуванням

Забезпечивши сучасними, досить функціональними системами онлайн-банкінгу фізичних осіб, вітчизняні банки почали активно впроваджувати аналогічні електронні канали для підприємців. За останні кілька років подібні сервіси впровадили до десятка банків. Пандемія та карантин лише пришвидшили цей процес.

Мобільний банк

Перш за все, йдеться саме про додатки до смартфонів, якими, зазвичай, користуються фізичні особи — підприємці, що є представниками мікробізнесу. Оскільки класичні суб’єкти МСБ працюють трохи через інші канали, зокрема, системи “Клієнт-Банк”. Це більш складні програмні рішення, що реалізовуються, зазвичай, із залученням комп’ютерів. Встановити та налаштувати їх складніше, ніж просто завантажити мобільний додаток.

Щоправда, сучасними системами інтернет-банкінгу для бізнесу можна користуватися і через смартфон. У якості прикладу можна навести систему інтернет-банкінгу УкрСиббанку — UKRSIB business. Державний Укргазбанк у квітні поточного року запустив новий дистанційний сервіс обслуговування для підприємців — клієнт-банк “ЕКОБУМ 24/7”, анонсувавши також запуск і його мобільної версії, але згодом.

Сучасні “мобільні банки” дозволяють підприємцям відкривати рахунки та керувати ними дистанційно, без відвідування банківських відділень. Йдеться, зокрема, про здійснення переказів, купівлю валюти, сплату податків тощо.

Mono в Privat?

Мабуть, найбільшою подією став запуск сервісу для ФОПів першим вітчизняним онлайн-банком monobank, який до цього обслуговував лише “звичайних” фізичних осіб. Такі плани були анонсовані ще у квітні. На момент фактичного старту послуги у червні поточного року попередні запити на відкриття рахунків залишили 125 тис. підприємців. Головна конкурентна перевага нового сервісу — безкоштовне відкриття і обслуговування рахунку. Тобто приватному підприємцю у monobank не треба платити за:

  • відкриття та обслуговування рахунків;
  • платежі по Україні;
  • сплату податків тощо.

Для порівняння: відкриття рахунку для ФОП зазвичай коштує 50-100 грн. Абонплата складає близько 100 грн на місяць, а платежі на рахунки інших банків коштують 2-3 грн за транзакцію. Натомість клієнт-ФОП monobank може безкоштовно переказувати кошти зі свого рахунку на свою приватну картку як фізичної особи, а потім без комісій знімати до 50 тис.грн на місяць у будь-якому банкоматі.

Крім того, підприємець може налаштувати у додатку доступ до своїх рахунків для бухгалтера, який зможе підключатися через веб-кабінет і отримувати всю необхідну інформацію для створення платежів і формування звітності. Бухгалтеру можна надати два режими доступу: з правом та без права проведення платежів.

У червні цього року ПриватБанк об’єднав мобільний банкінг для фізичних осіб та ФОПів. Таким чином, “Приват” першим в Україні запустив єдиний мобільний додаток для фізичних осіб та підприємців на базі “Приват 24”. В результаті понад 700 тис. підприємців, які обслуговуються у ПриватБанку, отримали можливість працювати зі своїми рахунками у “Приват24” для фізичних осіб.

Щоб користуватися єдиним сервісом, потрібно лише оновити мобільний банк до останньої версії. Банк планує спростити функціонал мобільного “Приват 24” для підприємців, а саме — зробити зручними платежі, операції з кредитами, депозитами, валютою, здаванням звітів та інші сервіси, які наразі доступні в окремій системі “Приват 24 бізнес”. Передбачається також зробити більш практичним порядок дистанційної взаємодії підприємців зі своїми найманими бухгалтерами прямо всередині мобільного банку.

Конкуренти

Ще влітку 2019 р. ОТП Банк запустив новий мобільний банкінг для підприємців — Evolute by OTP. За його допомогою можна відкрити рахунок і керувати ним повністю дистанційно. Цей продукт був розроблений спеціально для підприємців, які самостійно ведуть бізнес і регулярно проводять безготівкові операції. Із незвичних послуг у системі — пропозиція “фотокаса”. Клієнтові достатньо надіслати фото рахунку, співробітник заведе платіж до системи, який слід лише підтвердити у додатку.

ТАСКОМБАНК має в арсеналі онлайн-банк для бізнесу — “ТАС24Бізнес”. Нещодавно у його межах було запущено нову послугу для приватних підприємців — платіж у розстрочку. Тепер клієнти можуть здійснювати переказ у розстрочку раніше проведених платежів за своїми поточними рахунками. Зокрема, клієнти “ТАС24Бізнес” мають можливість перевести в розстрочку платежі на суму від 10 тис.грн протягом 10 днів від дати списання коштів з рахунку. Йдеться про платежі контрагентам, виплату заробітної плати і бюджетні платежі.

Процедура погодження розстрочки і видачі коштів на рахунок займає не більше дев’яти хвилин. Комісія за послугу складає всього лише 1,99% на місяць. Дострокове погашення можливе з будь-якого дня угоди.

Вже більше двох років функціонує сервіс мобільного банкінгу для ФОПів від Альфа-Банку “ОК, Альфа”. Особливістю цієї системи є тарифно-пакетний підхід. Зокрема, існує кілька тарифних пакетів “ОК, Альфа! ” з різним функціоналом і обсягом додаткових можливостей.

Найдешевший пакет — Test-Drive — коштує лише 1 грн на місяць. У його рамках можна відкрити рахунок у гривні та здійснювати платежі з комісією 3 грн. Пакет дає можливість познайомитися з платформою та визначитися з тарифом для подальшої роботи.

Digital Start коштує 100 грн на місяць. Він передбачає більш вигідні розцінки на проведення операцій: включає три платежі по Україні, які можна здійснити безкоштовно, а комісія за переказ на картковий рахунок фізособи складе 0,6% суми. В рамках тарифу можна також продавати валюту онлайн з комісією 0,4%. 

Більш ширші пакети: Digital Active — 380 грн на місяць і Digital Expert — 880 грн на місяць. Перший дозволяє щомісяця здійснювати 15 платежів без комісії, а в рамках другого всі платежі по Україні безкоштовні. В окремий тариф виведені умови для ФОПів, які надають послуги в сфері IT — Digital IT. Він розроблений з урахуванням специфіки роботи в цьому сегменті, наприклад, комісія на продаж валюти онлайн становить всього 0,1%.

Читайте також

Глобальні тренди пошуку та утримання кадрів у компанії. HR-поради для МСБ 

вт, 11/23/2021 - 11:00
Брак кадрів - проблема, з якою стикається більшість бізнесменів в Україні. Згідно з даними державної служби зайнятості (ДСЗ) станом на 1 вересня 2021 р. кількість зареєстрованих вакансій зросла на 8%, у порівнянні з відповідним показником минулого року, і складає 80 тис. одиниць.

Forward Bank реалізує віддалену відеоідентифікацію клієнтів та можливість отримати віртуальну картку

вт, 10/12/2021 - 16:50
Відтепер, щоб отримати картку або кредит, не обов’язково відвідувати відділення банку. Завдяки сервісу відеоідентифікації та електронному підпису документів стає можливим миттєво оформити кредитну або дебетову картку через сайт банку чи у мобільному додатку Forward Online.

Ключ до успішного бізнесу

пн, 03/22/2021 - 11:33
Переваги карток «Ключ до рахунку» для ФОП від ПриватБанку, про які варто пам’ятати

Як Meest перетворює коронавірусні виклики на інноваційні рішення: інтерв’ю Ростислава Кісіля

пн, 02/22/2021 - 16:45
Ми поговорили про те як пандемія прискорила розвиток логістичної галузі і які інноваційні рішення були представлені на ринку

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення