Перейти к основному содержанию

Тандем на мільйон: Як партнерська програма Kernel трансформує аграрний ринок

пн, 10/19/2020 - 15:53

Сергій Вітер, керівник проєкту Open Agribusiness (Kernel)

Україна сьогодні є одним із провідних постачальників сільськогосподарської продукції у світі. Ми маємо всі шанси ще більше розширити свою присутність на міжнародних ринках АПК, адже потенціал для зростання врожайності стратегічних експортних культур досить великий.

Вже за кілька років вітчизняне виробництво зернових можна збільшити з нинішніх 70-80 млн т до 100 млн т і більше. Що для цього потрібно? Інвестиції, технології, партнерство — три основні складові унікального безстрокового партнерського проєкту Open Agribusiness, який впровадила компанія Kernel.

Суть дуже проста. Ми — великі, середні та малі учасники внутрішнього аграрного ринку — партнери, а не конкуренти. Тільки разом ми сильніші та успішніші. Врожайність на полях Kernel на 30-50% вища, ніж в середньому по країні. Ми хочемо ділитися своїм досвідом і технологіями, допомагаючи іншим зростати. Це свого роду менторство, ефективність якого доведена у світі. Аналогічні партнерські програми є в Бразилії, Австралії, США, країнах ЄС.

Проблеми українських виробників давно відомі: брак коштів, високі ціни на добрива, ЗЗР та насіння, відсутність доступу до провідних агротехнологій та відсутність у виробників стратегічного бачення стосовно розвитку їхнього бізнесу. Запрошуючи малих і середніх агровиробників до участі у проєкті Open Agribusiness, ми відкриваємо їм доступ до стратегічного планування, фінансів, технологій, дослідницьких програм, насіння, добрив і ЗЗР за цінами виробників, а не дистриб’юторів, гарантованого збуту врожаю за вигідними цінами та юридичного захисту бізнесу.

У новому сезоні ми впровадили два формати участі: Open Agribusiness Club та Open Agribusiness VIP Club, а також суттєво спростили доступ аграріїв до проєкту. Зокрема, масштабували його географію. Тепер вона охоплює майже всю Україну. Крім того, ми розширили співпрацю на всі форми власності. Для старту партнерства залишилося, по суті, лише декілька умов: наявність земельного банку від 1500 га та бажання розвивати власне підприємство.

Формати участі
Формати участі

Використання основних інструментів проєкту, а саме — залучення до валютних та форвардних програм Kernel, придбання насіння, добрив та ЗЗР за нашими цінами, своєчасне кредитування обігових коштів, агротехнологічний консалтинг, дозволяють партнеру компанії заощаджувати від $80 на кожному гектарі. При цьому він гарантовано отримує не менше $300/га для поповнення обігових коштів та своєчасну закупівлю ТМЦ. Якщо говорити про викуп 10%-вої частки підприємства у рамках Open Agribusiness VIP Club, партнер отримує в середньому $110/га. Для господарства розміром 3 тис.га це $330 тис., які менеджмент одразу може направити на розвиток.

При цьому наші вимоги до всіх партнерів доволі прості: ми фіксуємо лише зобов’язання виробника продати нам 80% власного врожаю та сплачувати агротехнологічний консалтинг у розмірі $15-25/га. Суму в межах визначеного діапазону учасники проєкту визначають самостійно. Вона залежить від річних економічних показників діяльності підприємства.

Мені часто доводиться відповідати на питання, а навіщо це нам? Мовляв, інвестуємо в майбутніх конкурентів. По-перше, без конкуренції розвиток зупиняється. Ми хочемо бути не єдиними, а найкращими. По-друге, з успіхів найдрібнішого виробника врешті складається успіх всієї України. Чим більше наші сільгоспвиробники вирощуватимуть продукції, тим більше ми зможемо експортувати і тим більше грошей заробити для української економіки — тобто для всіх громадян.

Відкрите партнерство — це візія Kernel. У закритій системі замало простору для розвитку. Уявімо, якусь технологію одночасно тестує одна компанія та сотня компаній. Хто з них швидше виявить недоліки та запропонує нове, більш продуктивне рішення? Open Agribusiness відкриває поле для розвитку, на якому вистачить місця всім. Головне — обмінюватися експертизою, навчатися один в одного та разом досягати масштабних результатів.

Читайте також

В українських портах помічена висхідна тенденція щодо цін на зернові

пн, 10/11/2021 - 14:18
На початок тижня в українських портах помічена висхідна тенденція щодо цін на зернові. Зокрема, подорожчали кукурудза, пшениця 2 класу, пшениця фуражна та ячмінь.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Прискорювачі росту: малих аграріїв почали підживлювати з декількох джерел

пт, 10/23/2020 - 14:14
Малі та середні сільгоспвиробники нині можуть отримувати фінансування за підтримки держави, банків та навіть великих українських агрохолдингів

UKRAVIT: Інвестиції в клієнта як запорука успішного розвитку

чт, 10/22/2020 - 12:30
За допомогою фінансової програми UKRAVIT Finance українські аграрії отримали доступ до вигідного фінансування своїх виробничих потреб.

Тандем на мільйон: Як партнерська програма Kernel трансформує аграрний ринок

пн, 10/19/2020 - 15:53
Сергій Вітер, керівник проєкту Open Agribusiness (Kernel) Україна сьогодні є одним із провідних постачальників сільськогосподарської продукції у світі. Ми маємо всі шанси ще більше розширити свою присутність на міжнародних ринках АПК, адже потенціал для зростання врожайності стратегічних експортних культур досить великий.

Всевидюче око

пн, 10/19/2020 - 15:36
Ефективні рішення від компанії Fly Technology для МСБ в аграрній сфері