Перейти к основному содержанию

Syngenta: Революція стандартів у контролі хвороб листя

вт, 03/03/2020 - 16:26

Поява нової фунгіцидної діючої речовини солатенол, над якою вчені компанії Syngenta працювали понад 12 років, стала справжньою подією в сфері захисту рослин.

Висока внутрішня активність солатенолу демонструє потужну захисну, лікувальну, викорінювальну і профілактичну дію проти широкого спектра хвороб листя. Солатенол увійшов до складу трикомпонентного інноваційного препарату “Елатус Ріа”. Окрім лікувальних ефектів препарат стимулює фізіологічні процеси та посилює фотосинтетичну активність рослин, сприяючи “ефекту озеленення”. На полях фермерів підтверджена ефективна захисна дія препарату протягом 40-50 діб.

 

ПРАКТИКА

Віктор Петрашенко, головний агроном ТОВ “Вега Агро” (Житомирська обл.):

— На 2019 р. ми планували використати таку схему фунгіцидного захисту: обробка препаратом “Амістар Тріо” у нормі 1,0 л/га у фазу кущення та препаратом “Елатус Ріа” у нормі 0,6 л/га по прапорцевому листку. Така схема дуже добре зарекомендувала себе у цій зоні. Однак погодні умови внесли свої корективи. Рання весна з поступовим підвищенням температур і значною кількістю опадів сприяла подовженню весняного кущення культури та закладанню доброго потенціалу врожаю. При цьому прохолодна погода з частими дощами не дозволяла здійснити вчасний захист зернових від хвороб, що поширювалися. Як наслідок, господарство суттєво запізнилося з внесенням фунгіцидів і регуляторів росту на зернових в оптимальні фази. Першу фунгіцидну обробку препаратом “Амістар Тріо” ми зробили вже у фазу трубки, “Елатус Ріа” фактично вносили у фазу колосіння. Препарати спрацювали дуже добре. Однак невчасно проведена перша фунгіцидна обробка допомогла хворобам закріпитися на найнижчому ярусі листя, проте верхні яруси були абсолютно здоровими та працювали на врожай. Загалом спостерігалися тільки одиничні прояви фузаріозу на колосі. За підсумками сезону-2019 ми зібрали озиму пшеницю з урожайністю 7,3 т/га (все зерно 3-го класу). У цьому нам допомогли фунгіциди Syngenta та новинка “Елатус Ріа”, якою ми користуємось вже другий рік поспіль.

Олексій Ковальчук, агроном ТОВ “Арчі” (Вінницька обл.):

— Знайомство господарства з препаратом “Елатус Ріа” розпочалося з випробування у 2018 р. Ми порівнювали препарат із наявною технологією захисту, а також із запропонованими конкурентними схемами. Відповідно до рекомендацій компанії Syngenta “Елатус Ріа” ми застосовували в схемі з препаратами “Тілт Турбо” та “Магнелло”. В результаті отримали видимі відмінності в ураженні хворобами й кількості збереженого листя, і це незважаючи на сприятливі умови для розвитку хвороб у сезоні-2018. При цьому врожайність на схемі захисту з “Елатус Ріа” склала 8,4 т/га проти 7,7 т/га за стандартної схеми з конкурентними фунгіцидами. 2019  р. цей препарат застосували вже на площі 500  га, і середня врожайність була 8,5 т/га, якість зерна відповідала 2-му та 3-му класам. На деяких полях урожайність перевищувала 10,0 т/га.

Читайте також

Ключ до успішного бізнесу

пн, 03/22/2021 - 11:33
Переваги карток «Ключ до рахунку» для ФОП від ПриватБанку, про які варто пам’ятати

Як Meest перетворює коронавірусні виклики на інноваційні рішення: інтерв’ю Ростислава Кісіля

пн, 02/22/2021 - 16:45
Ми поговорили про те як пандемія прискорила розвиток логістичної галузі і які інноваційні рішення були представлені на ринку

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.