Перейти к основному содержанию

План П: що пропонує Мінекономіки для підтримки промисловості

чт, 09/17/2020 - 10:11

Стратегія розвитку промислового комплексу на період до 2030 р. очима Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Поточного року Мінекономіки було розроблено проєкт із системного сприяння розвитку промисловості України за перспективними напрямками. Метою Стратегії є проведення реформи, яка здатна забезпечити стабільність та динамічний розвиток економіки.

Пошук шляхів вирішення ключових проблем дозволив виокремити наступні завдання Стратегії, які можна визначити як міжгалузеві пріоритети промислової політики країни в середньостроковій перспективі:

1. Модернізація та зростання промислового виробництва.

2. Регіональний розвиток промисловості.

3. Підвищення ресурсоефективності промисловості.

Як всього цього досягти?

Впровадження в промисловості України концепції “Індустрія 4.0”

Концепція технологічного розвитку передбачає переведення всіх матеріальних об’єктів на роботу на основі сучасних інформаційних систем, інтеграцію таких об’єктів до цифрових систем різного рівня та сутності, об’єднаних мережами швидкісного обміну даними, а також до національних і міжнародних виробничих ланцюгів.

“Індустрія 4.0” передбачає запровадження таких технологій, як промисловий “інтернет речей”, елементи штучного інтелекту, машинне навчання, роботизація, тривимірний друк, технології віртуальної, доданої та змішаної реальності тощо.

Впровадження “Індустрії 4.0” у вітчизняній промисловості значно посилить її конкурентоздатність, спроможність ефективно та оперативно реагувати на актуальні виклики.

Впровадження в Україні підходу smart-спеціалізації

Smart-спеціалізація — інтегрована та локалізована програма економічної та промислової трансформації територій. Цей методологічний підхід розроблено Європейською Комісією, і він широко застосовується у Євросоюзі.

Впровадження підходу дозволить визначати пріоритетні галузі з найбільшим економічним, інноваційним та науковим потенціалом, базуючись на фактичних доказах, сильних сторонах і конкурентних перевагах конкретного регіону чи території.

Створюється система підтримки технологічних та практичних інновацій, стимулювання інвестицій у приватний сектор та забезпечення інклюзивності прийняття рішень за рахунок залучення широкого кола зацікавлених сторін — представників бізнесу, науки, громадського сектору, органів місцевого самоврядування цієї території (регіону, міста, ОТГ тощо).

Запуск серійного виробництва пасажирських літаків “Ан” та інноваційного авіаційного обладнання

Передбачається налагодження серійного виробництва літаків Ан-148, Ан-158, Ан-178 та нового двоконтурного двигуна АИ-28, зокрема за рахунок робіт, спрямованих на імпортозаміщення.

Податкове і фіскальне стимулювання виробництва та реалізації нового виробничого обладнання на території України або його імпорту для виробничих потреб українських резидентів

На період 2021-2023 рр. пропонується бюджетна Програма часткової компенсації кредитної ставки при купівлі підприємствами основного виробничого обладнання, яке використовується безпосередньо при виробництві промислової продукції.

Підтримка кредитування споживачів технологічного обладнання здатна сприяти задоволенню відкладеного попиту на таке обладнання та зростанню його реалізації мінімум на 40 млрд грн на рік, і, відповідно, прискореній модернізації основних фондів підприємств та, у кінцевому підсумку, підвищенню конкурентоздатності вітчизняної промислової продукції.

Стимулювання діяльності національного товаровиробника, в тому числі шляхом застосування механізмів публічних закупівель

За даним напрямком передбачається наступне:

  • Програма часткової компенсації вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання (вже діє).
  • Чинний проєкт стимулювання споживачів вітчизняної техніки для АПК, у рамках якого при придбанні такої техніки покупцеві державою відшкодовується 25% її вартості.
  • Підвищення ресурсоефективності промисловості.

 

Збільшення частки українського компонента в товарах, роботах і послугах, які закуповуються за рахунок держави

Оновлена редакція Закону “Про публічні закупівлі” передбачає використання для оцінки тендерних пропозицій таких критеріїв, як ціна, вартість життєвого циклу або ціна/вартість життєвого циклу разом із іншими критеріями оцінки.

Застосування наявних механізмів публічних закупівель дозволить оптимально забезпечувати потребу замовників у довгостроковій перспективі та водночас надасть певні переваги вітчизняним виробникам під час участі у тендерах, сприятиме їхній конкурентоздатності на рівні з іноземними учасниками.

Окрім того, Мінекономіки розроблений проєкт постанови Кабінету міністрів України “Деякі питання реалізації пілотного проєкту зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва”, яким передбачено створення сприятливих умов для розвитку вітчизняних підприємств машинобудівної галузі із залученням механізмів публічних закупівель, зокрема використання для оцінки тендерних пропозицій під час закупівель техніки галузі машинобудування критерію локалізації виробництва.

Спрощення ведення промислової діяльності, процедур підключення до інженерних та транспортних мереж, отримання земельних ділянок під будівництво

Мінекономіки, Мінекоенерго, НКРЕКП опрацьовано проблематику приєднань до електрота газових мереж. Спільно з ГО та бізнес-асоціаціями розроблено Концептуальні пропозиції щодо вирішення проблем приєднання, відповідно до яких:

  • з 1 січня 2020 р. знижено ставки плати за стандартнее приєднання до електромереж: в містах — на 29-50%;
  • в сільській місцевості — на 17- 35%, при цьому середнє зниження по Україні становитиме 18,9%. Крім того, ставки за нестандартне приєднання потужності знижені на 5%);
  • передбачено низку завдань для органів влади за компонентом “підключення до системи електрозабезпечення”;
  • посилена відповідальность операторів систем розподілу та оператора системи передачі, а також створені умови для зниження кількості необґрунтованих відмов та збільшення підключень до електричних мереж;
  • запропоновано спростити порядок відведення земельних ділянок та погодження документації із землеустрою, що, своєю чергою, спростить процедуру оформлення земельних ділянок, зокрема для промисловості.

Читайте також

UKRAVIT: Інвестиції в клієнта як запорука успішного розвитку

чт, 10/22/2020 - 12:30
За допомогою фінансової програми UKRAVIT Finance українські аграрії отримали доступ до вигідного фінансування своїх виробничих потреб.

Каса допомоги: Як банки підтримали клієнтів МСБ у жорсткий карантин

вт, 10/20/2020 - 13:48
Знайшлося чимало фінустанов, що швидко відреагували на надзвичайні обставини.

Поки всі вдома: Рішення компанії “Датагруп” для віддаленої роботи

пн, 10/19/2020 - 15:47
Завдяки зручним інструментам і технологіям компанії вдалося швидко та ефективно перейти на віддалену роботу з початком загальнонаціонального карантину.

Великі банки для малого бізнесу

вс, 10/18/2020 - 15:15
Як ми шукали лідерів з фінансування суб’єктів малого та середнього підприємництва

Облились “зеленкою”: ВДЕ витісняють традиційну енергетику, але процес має “побочку”

вт, 10/06/2020 - 12:05
На вітчизняному ринку електроенергії відбуваються значні структурні зміни — стрімко розвивається “зелена" генераця. На жаль, цей позитивний процес має і негативний бік.

Ігри скінчилися: виробники ігристих вин почали боротьбу за виживання

пн, 10/05/2020 - 14:33
Вживаючи ігристе, ми рятуємо світ! Так винний експерт Олександр Прилипко коментує непросту ситуацію, що складається на французькому ринку шампанських вин.