Перейти к основному содержанию

«Датагруп» підтримала впровадження Урядової консультаційної лінії з питань безпеки дітей в інтернеті

ср, 09/16/2020 - 15:59
Новини компаній

Тепер у кожного з батьків в Україні є можливість проконсультуватися в експертів щодо проблем насильства в інтернет

В Україні почала діяти Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті – 1545  (далі обрати 3). Лінія створена Урядовим контактним центром у партнерстві з освітнім проєктом #STOP_SEXтинг та за підтримки телеком-оператора «Датагруп» спільно з Патронатною службою Віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України та Уповноваженим Президента України з прав дитини.

«Тепер у кожного з батьків в Україні є можливість проконсультуватися в експертів щодо проблем насильства в інтернеті: доведення до самогубства, кібербулінгу, секстингу, шахрайства тощо. Лінія консультаційної підтримки дозволить впровадити в Україні здобутки міжнародної спільноти щодо захисту дітей. Вважаю, що це надзвичайно важлива соціальна ініціатива, про яку мають дізнатися в кожній українській родині», – коментує впровадження Урядової лінії з питань безпеки дітей в інтернеті Михайло Шелемба, СЕО «Датагруп».

Консультаційна лінія в першу чергу орієнтована на дітей, які зіткнулись із проблемами онлайн, та на дорослих, чиї діти мають проблеми в мережі Інтернет. Проте зателефонувати та отримати консультацію може кожен, хто цікавиться питаннями захищеності дитини в інтернеті. Також дорослі можуть отримати кваліфіковані консультації щодо особливостей технічних налаштувань додатків, якими діти користуються в цифровому середовищі. 

«Будучи соціально відповідальною компанією та одним із провідних гравців на телеком-ринку країни, ми розуміємо, що сьогодні захист дітей в інтернеті – це необхідність. Тому це не перша ініціатива стосовно захисту дітей в інтернеті, яку ми підтримуємо. Надалі ми також плануємо  впроваджувати освітні програми або проєкти у цьому напрямку», – підкреслює Михайло Шелемба.

Лінія є важливим та актуальним інструментом захисту дітей в Україні. Задля її ефективної діяльності відділом кіберполіції була надана консультація з питань залученості поліції в розслідуваннях кіберзлочинів та пояснення механізмів покрокового реагування у випадках, коли вчиняються кіберзлочини. Адже, згідно з даними дослідження SWGfL, у період карантину підлітки почали проводити на 80 % більше часу онлайн, а сексуальна експлуатація дітей в інтернеті збільшилась удвічі. Водночас у дослідженні ITU зазначається, що понад 85 % дорослих українців не знають, куди звертатись у випадках виникнення проблем у цифровому середовищі.

«З метою захисту дітей від онлайн-насильства різні країни світу об’єднують свої зусилля, оскільки інтернет не має державних кордонів. Так само ризики для дітей в інтернеті не мають кордонів у жодній країні, тому є особливо цінним, що з метою створення консультаційної лінії об’єднали зусилля уряд та бізнес, приватний та громадський сектори», – пояснює Анастасія Дьякова, національний експерт із захисту дітей від насильства, яка працює у команді Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Спеціалісти лінії 1545 працюють цілодобово та надають інформацію щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі для попередження насильства, порушення прав та інших зловживань в інтернеті, а також щодо шляхів реагування на негативний онлайн-досвід.

Нагадаємо, що фахівці «Датагруп» із кібербезпеки є учасниками процесу розробки та реалізації «Національної стратегії захисту дітей у цифровому просторі 2020-2026 – безпечний інтернет в освітніх установах».  У 2019 році «Датагруп» підтримала першу всеукраїнську акцію #STOP_SEXтинг у межах міжнародного Дня безпечного інтернету.

Спеціально для акції #STOP_SEXтинг команда Уповноваженого Президента України з прав дитини спільно з Департаментом кіберполіції м. Києва, видавництвом «Ранок» та за підтримки інтернет-партнера «Датагруп» ініціювали розробку шкільного уроку на тему захисту підлітків від сексуальних ризиків у мережі Інтернет «Інтимне селфі в інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?».

Читайте також

«Фармак» запустив будівництво інноваційного центру в Києві

чт, 07/22/2021 - 11:37
Чи можуть довершені процеси допомогти в розробці лікарських препаратів? Так, якщо ми говоримо про новий інноваційний центр лідера фармринку України – «Фармак».

МТСБУ звернулось до НБУ щодо збільшення страхових сум з ОСЦПВ.

пт, 07/16/2021 - 09:51
МТСБУ звернулось до Національного банку України з пропозицією переглянути страхові суми (максимальний розмір виплати) з ОСЦПВ в бік підвищення: до 160 тис. грн. за шкоду, заподіяну майну потерпілого, та 320 тис. грн. за шкоду життю та здоров’ю.

Безпечна та зручна онлайн-торгівля запчастинами. Що пропонує Avtopro.ua?

чт, 07/15/2021 - 16:58
Сучасні автолюбителі відмовляються від ідеї придбання запчастин та технічних рідин у магазинах. Особливо багато потенційних клієнтів намагаються уникати спеціалізованих ринків.

В Україні з’явиться перший гастрогід «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України»

пн, 07/12/2021 - 14:05
До 30-річчя Незалежності України усі охочі побачать гастрономічну карту невеликих фермерських господарств. Проєкт «Дороги гурманів» познайомить шукачів нових смаків з місцевими виробниками крафтової їжі.

Компанія 46 Parallel Wine Group отримала світове визнання на Concours Mondial de Bruxelles 2021

пт, 07/09/2021 - 13:43
Вина бренду 46 Parallel відзначені золотою та срібними медалями Міжнародного конкурсу - Concours Mondial de Bruxelles - та визнані одними із кращих серед 10 000 вин із 50 країн світу.

З 7 по 10 липня відбудеться M17 International Art Collectors' Forum!

чт, 07/08/2021 - 07:19
M17 International Art Collectors' Forum – це форум, організований Центром сучасного мистецтва М17 та Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах проєкту «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань».