Перейти к основному содержанию

У київському UNIT.City пройшов Форум "МСП. Перезавантаження 2020: інсайти та прогнози від бізнес-лідерів"

чт, 09/10/2020 - 15:21

Бізнесу, який виходить з кризи, потрібен новий потужний посткарантинний рестарт

У київському інноваційному парку UNIT.City відбувся Форум "МСП. Перезавантаження 2020", організований Київським міжнародним економічним форумом.

На Форумі 50 спікерів — засновники, керівники і топ-менеджери компаній, які пережили не одну кризу — поділилися своїми знаннями щодо того, як бізнесу витримати удар і знайти можливості для подальшого зростання.

Перезавантаження — ключова ідея цьогорічного форуму. Адже бізнесу, який виходить з кризи, потрібен новий потужний посткарантинний рестарт. Підприємців, а їх прийшло на Форум понад 600 осіб, "провели" по дорожній карті розвитку бізнесу, що включає тематику створення бренду та ефективної команди, залучення інвестицій і налаштування системи продажів.

Як впоратися з кризою і вистояти

Повністю підготуватися до кризи не можна, однак абсолютно необхідно мати запас фінансової міцності та план дій в разі його настання. На цій думці зійшлися спікери панелі, присвяченій антикризовому менеджменту. Також важливо бути готовим до трансформацій і вчасно помітити нові можливості, які з'являються у компанії в кризовий час.

Втім, в умовах "шторму" один в полі не воїн. Чи вистоїть лише команда з лідером, який навчає і навчається сам. «Лідер повинен бути ментором, постійно спілкуватися з членами команди, ділитися персональним досвідом. По-друге, лідер заохочує співробітників не боятися ділитися знаннями з іншими людьми. По-третє, лідер повинен вчитися у своєї команди», - вважає співзасновник ОМО Systems, компанiї-партнера Форуму, Грант Даян.

Він зазначив, що "зіркова команда" перемагає команду із зірок. І ті, хто мають досвід роботи один з одним — переможуть.

Де взяти гроші

Фінанси — кровоносна система будь-якого бізнесу. А пошук "дешевих грошей" в кризу — одне з головних складнощів.

Директор корпоративного бізнесу Райффайзен Банк Аваль Україна Руслан Співак зазначив, що держава в кризові часи має створювати нові умови для розвитку бізнесу і стимулювати експорт.

Він очікує, що кредитування малого і середнього підприємництва в наступні десятиліття стане одним з головних напрямків в роботі банків. При цьому Співак зазначив, що багато хто вже скористався держпрограмою пільгового кредитування "5-7-9%".

Якщо підприємець хоче знайти фінансування для свого проєкту, він повинен розуміти, що потенційних інвесторів хвилює три ключових питання: кому це потрібно, чому ви зможете це реалізувати та навіщо інвестувати в вас прямо зараз.

Як йти вперед, коли все відступають

Одна з проблем бізнесу — як збільшувати продажі всупереч кризі. Секретами залучення клієнтів і просування продукту на панелі "Тут збільшують продажі" поділилися керівники Mastercard, "Нова Пошта", OLX і MartsenkoSales. Вони зійшлися на тому, що онлайн-комерція та активне використання маркетплейсів — абсолютна необхідність для сучасного бізнесу.

Своєю чергою керівники підрозділів компанії "Нова пошта", партнера Форуму МСП. Перезавантаження 2020 року, Юрій Беневитський і Андрій Нестеренко окреслили сучасні тренди сектора е-commerce. Так, глобальний ринок е-commerce збільшився у 2 рази й тепер оцінюється в $ 4 трлн, а 66% точок дотику рітейлерів з покупцями — це саме електронна комерція.

"Світовий локдаун тільки актуалізував вищевказані тенденції, і тепер 77% СЕО стверджують, що карантин прискорив диджиталізацію бізнесу", - зазначила Наталя Байдала, маркетинг-директор Mastercard в Україні та Молдові, компанії-партнера Форуму.

"Активні продажі в інтернеті — шанс надолужити втрачені під час карантину доходи", - підкреслила Наталя Байдала.

Втім, бізнесмени-практики нагадали: зекономлені кошти — це також частина прибутку. І часто для підвищення ефективності та розвитку бізнесу, досить скоротити існуючі втрати.

Куди рухатися після першої вершини

Коли компанія працює, як годинник, настає час задуматися про подальше масштабування. Саме про це говорили в ході панелі "Тут створюють умови для розвитку" під модерацією Костянтина Євтушенко, керуючого партнера UNIT.City.

Формування правильних партнерств - основа розвитку бізнесу, сказали більшість спікерів.

"Для розвитку бізнесу потрібні партнери, або великий профіцит часу", - вважає Олександр Нікітін, CEO інжинірингової компанії TEBIN.

Його думку підтримав Данило Тонкопій, CEO і засновник Delfast: "Партнер в бізнесі - не менш важливо, ніж партнер в особистому житті. Треба знати навіщо вам партнер, а не "мати партнерство заради партнерства". Потрібен партнер, який заповнює твої слабкі сторони - це ключ до успіху".

Чого підприємцям чекати від влади

Форум МСП. Перезавантаження 2020 відвідав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він розповів про плани уряду щодо підтримки бізнесу і розвитку підприємництва в Україні.

"Криза, яка накрила світ разом з пандемією, безумовно торкнулася і нас. Але, крім маси проблем, є і можливості - і бізнес першим їх бачить", - такими словами Прем'єр почав свій виступ на Форумі.

Шмигаль вважає, що світ повинен навчитися жити разом з Covid-19 і вести бізнес в нових умовах. Він запевнив, що повторного локдауна в Україні не буде, але продовжить діяти адаптивний карантин.

"Україна в переліку країн, де можуть проводитися вакцини від коронавірусу, ми маємо відповідні підприємства. Ми також маємо великі переваги в сільському господарстві та можливості для переробки сільськогосподарської сировини та значний потенціал для розвитку інфраструктури, що дає нам можливість для розвитку економіки. В наступному році ми розширимо програму "Велике будівництво", візьмемося за мости. Будемо розвивати оборонну промисловість, авіаційну галузь", - зазначив глава уряду.

Вже зараз для вітчизняних підприємців діють державні програми підтримки, зазначив Денис Шмигаль. Для представників МСБ вже зараз з'явилися можливості для кредитування, для фізосіб доступна іпотека під 9,9%, а облікова ставка Нацбанку вже знизилася з 11% до 6%.

"Метою уряду є кредитування в гривні під 7-8%. Ми чітко бачимо, що бізнесу можемо дати доступні кредитні ресурси. Нещодавно був прийнятий закон, згідно з яким держава вже в наступному році зможе гарантувати до 80% тіла кредиту, що дозволить малим і середнім підприємствам легше отримувати фінансування", - поділився прем'єр.

Інноваційні проєкти, які сьогодні реалізуються в Україні також можуть дати поштовх розвитку підприємництва та зростання економіки країни. Одним з найбільш амбітних і перспективних з них прем'єр-міністр назвав проєкт Міністерства цифрової трансформації "Дія City". За словами Шмигаля, це проривний проєкт, який дозволить Україні "зробити відразу кілька кроків вперед".

Запорука розвитку бізнесу

Хедлайнером Форуму став засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький, який з головної сцени поділився власними принципами досягнення успіху в бізнесі.

На думку Хмельницького, створення ефективної команди є запорукою розвитку бізнесу. Він закликав не боятися оновлювати трудовий колектив, якщо розвиток компанії застопорився.

"Ви повинні створити сильну команду та інвестувати в людей. Не бійтеся робити кращих співробітників партнерами - люди повинні відчувати, що це не тільки ваш, але і їх бізнес", - радить Хмельницький.

Не менш важливим Хмельницький вважає постійне навчання - як самого себе, так і всіх співробітників. При цьому власник бізнесу не зможе обійтися без знань в галузі фінансів та бухгалтерського обліку, впевнений Хмельницький.

Хмельницький закликав підприємців вчитися бути сильними лідерами та створювати партнерства, а також самостійно створювати свій сенс життя. Засновник UFuture сподівається, що в наступному році деякі учасники Форуму з'являться на ньому вже в ролі спікерів і поділяться власними успішними кейсами.

Читайте також

Спортивна колаборація: під егідою компанії «Три Ведмеді» відбудеться забіг «Командна П’ятірка» в рамках напівмарафону Нової пошти в Одесі

пт, 05/14/2021 - 14:43
Компанія «Три Ведмеді» разом з організаторами напівмарафону підтримає забіг «Командна П’ятірка» на дистанцію 5 км.

KPMG в Украине: треть украинских компаний ускорила цифровую трансформацию в течение 2020 года

пт, 05/14/2021 - 14:20
71% респонденток отметили, что их компании ускорили цифровую трансформацию в ответ на кризис из-за пандемии 2020 - об этом свидетельствуют результаты опроса KPMG в Украине «Взгляд женщин бизнес-лидеров в Украине.

«Фармак» підтвердив відповідність GMP Євразійського економічного союзу

чт, 05/13/2021 - 15:17
Інспектування підприємства «Фармак» проходило на початку 2021 року. Представники Республіки Білорусь перевіряли виробничі, складські, лабораторні потужності та функціонування фармацевтичної системи якості.

Payoneer стає платіжним партнером eBay: Що це означає для онлайн-продавців

ср, 05/12/2021 - 13:50
У квітні 2021 Payoneer почав керувати виплатами для продавців eBay з Великого Китаю. У планах партнерів цього року розширити послугу і для інших країн світу.

Експорт компанії «Фармак» зріс на 40% за результатами 2020 року

пт, 05/07/2021 - 16:26
За даними консолідованої фінансової звітності компанія «Фармак» у минулому році збільшила експортні поставки на 40%, відвантаживши продукцію у 35 країн світу.

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій. Вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів.

ср, 05/05/2021 - 12:56
Компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет і сервісів, успішно завершила перший раунд венчурного фінансування.