Перейти к основному содержанию

Паперова робота: "зелений" проект Житомирського картонного комбінату

чт, 09/10/2020 - 12:13

Виготовлення пакування лише з екологічно безпечної сировини. БІЗНЕС представляє чергового учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"

Виклик

За даними ООН, виробництво та споживання паперу до 2030 р. збільшиться майже у три рази. Натомість 1 т переробленого паперу рятує 10 дерев. Макулатура є замінником таких видів первинної сировини і напівфабрикатів, як целюлоза, деревна маса, волокнисті плити, теплоізоляційні матеріали. Використання цієї сировини не лише зберігає ліси та довкілля, але й дозволяє суттєво заощадити на виробництві пакування.

Рішення

ЖКК освоїв новітні для України види пакування для товарів широкого вжитку зі вторинної сировини, яка проходить контроль відповідності ДСТУ та міжнародним стандартам харчової безпеки. Зразки продукції проходять дослідження в міжнародній лабораторії Eurofins. Сировиною для виробництва пакування є макулатура, великий обсяг якої генерують торговельні мережі.

  • 100% пакування комбінат виготовляє з поновлюваного волокна.
  • 100% продукції придатне для переробки.

Структура продажу:

70% — український ринок, 30% — експорт в майже 35 країн, серед яких Італія, Іспанія, Греція, Австрія, Франція.

 

Близько 90 тис.т макулатури ЖКК “повертає” до життя щороку.

 

Плани

Змінити кілька сотень видів пластикового пакування на екологічно дружнє. Комбінат пропонує ринку унікальний матеріал для широкого спектру продукції, з якого можно виготовляти упаковку для різних груп товарів. Цей матеріал здатен замінити майже все пластикове пакування.

Перспективи

Компанія інтенсивно працює над розвитком нової сировинної бази з відновлювальних джерел категорії none wood fibre (волокна однорічних рослин — трави, соломи тощо). Місія комбінату — створити нову матеріальну парадигму:

  • 100% зі вторинної сировини
  • 100% продукту, що переробляється
  • 100% біорозкладання у звичайних атмосферних умовах

 

 

Читайте також