Перейти к основному содержанию

Кабмін підтримав створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів

ср, 09/09/2020 - 17:52

Кабінет міністрів на засіданні 9 вересня підтримав розпорядження про реалізацію пілотного проекту «Національний оператор на ринку тютюнових виробів».

Національний оператор надаватиме логістично-інформаційні послуги для ринку і держави, сказано у повідомленні на сайті уряду.

Також в уряді вважають, що Національний оператор дозволить державі підсилити контроль над ринком, підвищить прозорість і прогнозованість податкових надходжень, а також виконати міжнародні зобов'язання України.

Крім цього, прийняття розпорядження КМУ дозволить закласти фундамент для реалізації проекту державно-приватного партнерства з метою залучення інвестиції, а також впровадження системи відстеження за рухом тютюнової продукції від виробника до роздрібного торговця (Track & trace).

Зазначається, що розпорядження прийнято з 3-денним доопрацюванням.

Згідно з документом, що на своєму телеграм-каналі опублікував народний депутат Олексій Гончаренко, Національним оператором може бути юрособа, що має ліцензія на оптову торгівлю тютюновими виробами. Протягом останніх 5 років компанія має займатися оптовою торгівлею тютюновими виробами і не менше 5 років працює з виробниками та/або імпортерами тютюнових виробів. Так само і половина керівників компанії мають працювати на тютюновому ринку не менше 5 років. У компанії має працювати принаймні 50% працівників логістичного та IT-спрямування.

Також майбутній оператор повинен мати 5-річний досвід у застосуванні систем контролю за обігом тютюнових виробів і сканування ідентифікаційного маркування (Track & Trace).

Основними функціями оператора тютюнового ринку будуть боротьба з несплатою податків, контрабандою, контрафактом, нелегальним виробництвом тютюнових виробів та моніторинг виконання Україною зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС в частині контролю за обігом тютюнових виробів.

Читайте також

KPMG в Украине: треть украинских компаний ускорила цифровую трансформацию в течение 2020 года

пт, 05/14/2021 - 14:20
71% респонденток отметили, что их компании ускорили цифровую трансформацию в ответ на кризис из-за пандемии 2020 - об этом свидетельствуют результаты опроса KPMG в Украине «Взгляд женщин бизнес-лидеров в Украине.

«Фармак» підтвердив відповідність GMP Євразійського економічного союзу

чт, 05/13/2021 - 15:17
Інспектування підприємства «Фармак» проходило на початку 2021 року. Представники Республіки Білорусь перевіряли виробничі, складські, лабораторні потужності та функціонування фармацевтичної системи якості.

Payoneer стає платіжним партнером eBay: Що це означає для онлайн-продавців

ср, 05/12/2021 - 13:50
У квітні 2021 Payoneer почав керувати виплатами для продавців eBay з Великого Китаю. У планах партнерів цього року розширити послугу і для інших країн світу.

Експорт компанії «Фармак» зріс на 40% за результатами 2020 року

пт, 05/07/2021 - 16:26
За даними консолідованої фінансової звітності компанія «Фармак» у минулому році збільшила експортні поставки на 40%, відвантаживши продукцію у 35 країн світу.

Firefly Aerospace Макса Полякова залучила майже 200 мільйонів доларів інвестицій. Вартість компанії значно перевищила 1 мільярд доларів.

ср, 05/05/2021 - 12:56
Компанія Firefly Aerospace, лідер у сфері економічних і надійних космічних ракет і сервісів, успішно завершила перший раунд венчурного фінансування.

Італійська компанія купує 10 додаткових українських двигунів для європейської ракети-носія Vega

пт, 04/30/2021 - 16:59
Конструкторське бюро «Південне», Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів українського виробництва для ракети-носія “Vega” на загальну суму у майже 6 млн євро.