Перейти к основному содержанию

Принцип 3R: Reduce, Reuse, Recycle

ср, 09/09/2020 - 12:36

ДТЕК: Зміна виробничої моделі — від лінійної до циркулярної. БІЗНЕС представляє чергового учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"

Виклик

Економіка України історично розвивалась за лінійним принципом, де технологічний процес передбачав утворення та складування відходів. Використання вторинної сировини практично не здійснюється, а інфраструктура для поводження з відходами слабо розвинена. Така практика не відповідає принципам економіки замкненого циклу та вимагає змін для переходу на європейську систему управління відходами.

Рішення

Економіка без відходів (zero waste economy) не означає, що їх не існуватиме — мова йде про створення суспільства, де цінуються ресурси. Ми маємо змінити наш підхід на “зробити, використати, переробити” замість “зробити, використати, викинути”. Виробництво електроенергії в Україні щорічно продукує близько 6 млн т відходів від спалювання вугілля — золошлаків. Для їхнього застосування існує широкий спектр можливостей:

  • у виробництві будівельних матеріалів (цемент, бетон, сухі будівельні суміші тощо). Сьогодні ця практика вже застосовується в Україні. Компанія співпрацює з будівельниками: вони закуповують суху золу, яка в подальшому використовується при виробництві бетону;
  • в якості мінерального замінника ґрунту при рекультивації, для стабілізації ґрунтів, заповнення пустот у ґрунтах, забутовці шахт;
  • золошлакові матеріали можуть використовуватись у дорожньому будівництві. Наприклад, НДІ ім. Шульгіна разом з ДТЕК Енерго виконав дослідження, які підтвердили можливість застосування цих матеріалів як заміну піску у щебенево-піщаних сумішах. Також у асфальтобетоні сухою золою можна замінити такий дорогий матеріал, як мінеральний порошок.

Завдання

2020-й став для Групи ДТЕК роком початку реалізації нової довгострокової стратегії, яка базується на Цілях сталого розвитку ООН та відповідає принципам ESG. За цією стратегією компанія впроваджує принципи циркулярної економіки у поводженні з  відходами.

МАЙЖЕ 80% природних матеріалів можна замінити вторинними у будівельній галузі, зокрема, при будівництві доріг.