Перейти к основному содержанию

Давно не іграшки: великий бізнес кіберспорту

пн, 09/07/2020 - 13:13

Олег Крот, керуючий партнер холдингу TECHIIA

 

Нині з 15 найбільших компаній, які організовують кіберспортивні турніри у всьому світі, три — українські, зокрема WePlay! Esports, яка входить в технологічний холдинг TECHIIA.

Вітчизняна аудиторія таких івентів складає 1,7 млн глядачів, з яких 200 тис. стали поціновувачами кіберспорту цьогоріч. Завдяки таким темпам зростання аудиторії капіталізація esports-сектора підвищується на 16% на рік.

Переконаний, аудиторія і далі буде зростати. Наприклад, WePlay! Esports зараз транслює кіберспортивні шоу не тільки на стрімінгових платформах, на кшталт YouTube і Twitch, а й через ОТТ та мобільні платформи. Такий підхід допомагає залучити нових глядачів.

Структура розподілу прибутків в кіберспортивному сегменті у світі постійно змінюється. Зараз реклама становить 40% доходів, продаж медіаправ — 35%, але, за прогнозами, частка доходів від продажу медіаправ буде збільшуватись, а від реклами — зменшуватися. В Україні все навпаки: поки що левову частку прибутків WePlay! Esports отримує саме з продажу медіаправ. Ця пропорція буде змінюватися, оскільки дедалі більше відомих брендів залучаються до наших турнірів.

Великі бренди уважно стежать за розвитком галузі, адже розуміють, що esports-турніри можна використовувати як нові ефективні рекламні майданчики. Аудиторія наших шоу — молодь віком 18-35 років. Це група, для якої телереклама працює не найкраще. Натомість під час кіберспортивних турнірів бренди отримують можливість активно взаємодіяти з публікою.

Наприклад, минулого року спонсором турніру WePlay! Reshuffle Madness 2019 стала компанія PepsiCo Ukraine. Під час трансляції про бренд згадали більше тисячі разів, а саме шоу набрало майже два мільйони переглядів. До базового пакета послуг для бренду у нас входить розміщення логотипів та ротація рекламного ролика. Додаткові спонсорські пакети залежать від потреб клієнта і креативу, який створить наша команда. А його у нас багато: чого тільки вартує поява #madmoontruck під час турніру WePlay! Mad Moon на ВДНГ.

Кожен вид спорту супроводжується інтересом букмекерських компаній, і кіберспорт не є винятком. Ми працюємо лише з відомими брендами. Але багато залежить від турніру. Наприклад, під час благодійного онлайн-марафону WeSave! Charity Play ми закликали букмекерські компанії передати зібрані під час матчів прибутки організаціям, що надають допомогу в боротьбі із COVID-19. Одразу після введення карантину ми зосередилися на онлайн-турнірах.

За час пандемії організували п’ять турнірів, залучивши провідних гравців та найкращих коментаторів у світі. LAN-турніри, які поки що не проводяться взагалі, зазвичай викликають більший інтерес і у глядачів, і у партнерів. До того ж бюджети на партнерські програми в багатьох компаніях обмежуються у зв’язку з пандемією, і на це треба зважати всій індустрії розваг. При цьому мета WePlay! Esports стати провідною кіберспортивною компанією у світі не змінилась.

Згідно з даними аналітичної компаній Nielsen, WePlay! Esports уже стала світовим лідером за кількістю годин переглядів трансляції турнірів з Dota 2 в цьому році. Україна — в центрі Європи. Це перевага з точки зору логістики: до нас зручно добиратися гравцям зі США і Китаю, країн-лідерів у кіберспорті. Головний мінус — мало майданчиків для проведення кіберспортивних турнірів. Але WePlay! Esports вирішує цю проблему: ми вже готуємо до відкриття кіберспортивну арену в Києві WePlay! Arena Kyiv.

Читайте також