Перейти к основному содержанию

Сяйво чистого розуму: інформаційно-просвітницький проєкт АТ “Фармак” — “Екошкола”

вт, 09/01/2020 - 15:53

Журнал БІЗНЕС представляє першого учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"

 

Виклик

Допомогти в реалізації стратегії сталого розвитку держави, створивши освітню програму по усвідомленому використанню природних ресурсів і сталого розвитку шкіл.

Забезпечити інтеграцію питань сталого розвитку в систему дошкільної, шкільної, позашкільної, середньої, вищої та неформальної освіти.

Рішення 1

Змінити підхід до користування природними ресурсами — велика мета людства, на досягнення якої мають бути спрямовані зусилля держави, бізнесу та суспільства. Бізнес бере на себе зобов’язання не тільки збільшувати екологічні інвестиції, а й поширювати інформацію щодо свідомого та раціонального поводження з навколишнім середовищем. З цією метою компанія “Фармак” склала навчально-методичний посібник “Екошкола” для учнів 6-11 класів та вчителів, які викладають предмети природничого циклу. В посібнику зібрані всі сучасні екологічні виклики, що постали перед світом, та шляхи їхнього вирішення.

Рішення 2

У березні 2018 р. на основі посібника “Екошкола” стартував освітній проєкт в школах м.Шостка, де знаходиться департамент з виробництва АФІ компанії “Фармак”. Школярі відвідали спеціально розроблені тренінги з ощадливого використання природних ресурсів; ознайомились із сучасними практиками ведення бізнесу відповідно до стратегії Сталого розвитку. Створили власні екопроєкти, найкращі з яких отримали від компанії гранти на реалізацію. Згодом до “Екошколи” долучились і учні Києва, а сам проєкт перетворився на Всеукраїнську освітню онлайн-платформу ecoschool.com.ua.

Охоплення

1200 учнів зареєструвались навесні 2020 р. на проходження навчальних модулей. У фінальному голосуванні на кращий проєкт прийняли участь команди з 25 міст України.

Близько 4,5 млн грн інвестовано в освітні ініціативи АТ “Фармак” за 5 років.

Розвиток

1. На початку 2020 р. до “Екошколи” приєднався Національний центр “Мала академія наук України”.

2. З вересня проєкт чекає трансформація: він перетвориться на біржу екопропозицій. Обрати та профінансувати їхню реалізацію зможе будь-яка українська компанія в будь-якому місті.

Читайте також

Україна і ЄС на саміті в Києві підпишуть угоду про "відкрите небо" 

пн, 10/11/2021 - 20:19
 Україна бере на себе зобов'язання виконувати авіаційні стандарти ЄС і застосовувати європейські авіаційні правила.

Мінекономіки аргументувало причини зростання цін у вересні

пн, 10/11/2021 - 15:21
За даними Держстату у вересні 2021 року, після дефляції серпня, споживчі ціни дещо підвищились - на 1,2% (мінус 0,2% у серпні), проте цінова ситуація залишається стабільною.

У Стокгольмі оголосили лауреатів премії з економіки

пн, 10/11/2021 - 14:50
Цього року ними стали американці Девід Кард, Джошуа Д. Ангріст та Гвідо В. Імбенс.

Виростити «єдинорогів»: Партнерство бізнесу та освіти розвиває культуру стартапів

пн, 11/09/2020 - 12:39
Партнери освітньо-стипендійної програми CIG R&D LAB — керівники «Львівської політехніки», компаній Tech StartUp School та Chernovetskyi Investment Group — про те, чим їх вразили проєкти-переможці, в чому синергія вишів та бізнесу та перспективи співпраці.

Експортні варіанти: хто і як просуває "Made in Ukraine"

вт, 09/29/2020 - 12:00
БІЗНЕС розібрався, хто в Україні займається лобіюванням інтересів експортерів-виробників, та яких успіхів та невдач вони досягли.

Операція “Локалізація”: пошуки золотої середини

вт, 09/22/2020 - 09:11
Підприємці готові до локалізації, а от замовники їхньої продукції побоюються зниження конкуренції