Перейти к основному содержанию

У ЄС починає діяти нове законодавство щодо контролю безпеки та екологічності авто

пн, 08/31/2020 - 15:45

У ЄС з 1 вересня набирає чинності нове законодавство щодо контролю безпеки та екологічності нових автомобілів, прийняте у травні 2018 року.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на повідомлення Єврокомісії.

Згідно з нововведеннями, нагляд у сфері суттєво посилиться.

«Нове законодавство покращить якість та незалежність сертифікації і тестування авто, посилить перевірки автомобілів, які вже є на ринку ЄС та посилить систему контролю на європейському рівні в цілому», – зазначають у пресрелізі Єврокомісії.

Відтепер Єврокомісія зможе здійнювати перевірки (нових) авто, ініціювати відкликання авто у межах всього ЄС та накладати штрафи у розмірі до 30 тисяч євро за автомобіль, якщо правила порушено.

«Це має підвищити впевненість споживачів, посилити єдиний ринок і підтримати у довгостроковій перспективі глобальну конкурентоспроможність європейської автомобільної індустрії», – зазначає єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

Серед ключових нововведень нова система незалежного тестування автомобілів перед допуском на ринок, у тому числі додатковий перегляд дозволів на експлуатацію, виданих національними органами. По-друге, це контроль за автомобілями, які вже потрапили на ринок для продажу.

Передбачається, що країни-члени повинні будуть регулярно здійснювати перевірку певної кількості авто та вживати заходів проти порушників, не чекаючи реакції органу, який видав дозвіл на експлуатацію.

Крім того, Єврокомісія зможе здійснювати перевірки авто, відкликати моделі, у яких виявили проблеми, у межах всього ЄС та карати виробників штрафами на суми до 30 тисяч євро за кожне авто, яке не відповідає нормам і стандартам ЄС з безпеки та екології. Досі такі заходи могли вживати тільки національні органи влади. 

Нові правила Єврокомісія запропонувала ще у 2016 році, на тлі скандалу з «дизельгейтом», коли на автомобілях Volkswagen з дизельними двигунами встановили програмне забезпечення, що спотворювало дані про вихлопи.

Європарламент та Рада ЄС схвалили нове законодавство у 2018 році.

Читайте також

В Україні з'явився перший національний гастрономічний гід

пн, 08/30/2021 - 11:15
«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» — гастрогід, який об’єднав крафтових виробників сиру, устриць, равликів, м'яса, яєць, пива, вина, овочів та фруктів з усієї країни.

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.