Перейти к основному содержанию

Дарницька ТЕЦ завдала шкоди довкіллю на 0,8–1 млн грн — екоінспекція

ср, 08/26/2020 - 16:12

Державна екологічна інспекція виявила порушення у сфері водокористування Дарницькою ТЕЦ, що завдали шкоди довкіллю на 0,8–1 млн грн.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив керівник Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований.

За його словами, обсяги допустимих середньодобових норм водозабору, які передбачені дозволом на спеціальне водокористування, перевищені.

«Тобто, Дарницька ТЕЦ за добу здійснює забір більшого обсягу води, ніж це дозволено. За результатами позапланової перевірки ДЕІ складено 7 адміністративних протоколів на відповідальних посадових осіб, штраф вже сплачений. Попередня сума збитків для довкілля — 0,8–1 млн грн», — написав він.

Мальований припускає, що ТОВ «Євро-Реконструкція», ймовірно буде оскаржувати нараховані збитки у суді. Однак, Держекоінспекція буде в межах власних повноважень захищати своє рішення.

За словами керівника ДЕІ, сьогодні Дарницька ТЕЦ здійснює централізоване постачання теплової енергії та гарячої води половині лівого берега міста Київ, тому просто закрити підприємство не вийде.

«Я сподіваюсь, що підприємство продовжуватиме вживати заходи, направлені на охорону довкілля і надалі. Так, наступного року має бути створений проект рекультивації золовідвалу, який планується закрити у 2022 році після встановлення електрофільтрів на всі котлоагрегати. Це дозволить Дарницькій ТЕЦ перейти до сухого золовидалення», — зазначив він.

Крім того, Андрій Мальований повідомив, що Держекоінспекція протягом 10 днів проводила перевірку підприємства, в т.ч. працюючих котлоагрегатів ТЕЦ та золовідвалу, на який кияни скаржаться найбільше.

За його словами,  на золовідвалі встановлена сучасна система поливу, яка не дає небезпечним дрібнодисперсним частинкам пилу забруднювати повітря. Крім того, цього року підприємство висадило 300 тополь , які не мають пуху, тобто, є безпечними для людей з алергією. Зелена смуга відділяє проспект Бажана від лінії золовідвалу, таким чином, утримуючи частинки пилу від потрапляння у житлові райони. А восени планується ще одна висадка дерев і кущів поряд з ТЕЦ.

Також були перевірені екологічні показники викидів від котлоагрегатів. Наразі підприємство використовує в якості палива не вугілля, а природний газ, який є більш екологічним.

«Загалом якщо порівнювати Дарницьку ТЕЦ у 2015-2016 роках і сьогодні, то наразі її стан покращився», — підсумував він.

Читайте також

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.

FuckUp Night by EASE: Роман Кирилович, Ілля Рейніш і Олексій Костилєв про свої провали

ср, 05/26/2021 - 16:31
Усі люблять розповідати про свої досягнення. А от про невдачі говорити набагато складніше. Але без поразок не буває перемог і будь-який провал можна обернути в плюс.

Випередив Apple і YouTube: Microsoft став найбільш свідомим брендом 2020 року

пн, 05/24/2021 - 10:39
Microsoft очолив перший рейтинг свідомих брендів Conscious Brands 100. Його сформували Консалтингова компанія Wolff Olins і агентство Hall&Partners.