Перейти к основному содержанию

Artefact почав діджитальне сканування об'єктів Чорнобилю, щоб зберегти їх для історії

вт, 08/25/2020 - 13:36

Рішення було прийнято, коли весняна пожежа знищила частину пам'яток Зони.

Команда проєкту Artefact презентувала демо-версію першого мобільного додатку, присвяченому Чорнобилю та проводить діджитальне сканування об'єктів Зони відчуження. Про це повідомляє прес-реліз проєкту.

Таким чином Artefact планує зберегти види Чорнобилю у 3D-моделях та у віртуальних просторах, не допустивши втрати культурної спадщини через природні руйнування та пожежі.

Цієї весни під час пожеж Україна втратила частину пам'яток Чорнобиля. Від вогню постраждало близько 5% території заповідної території, 12 віддалених сіл, санаторій "Смарагдовий", піонерський табір "Казковий", військове місто Чорнобиль-2.

"Якщо природа і фауна ще може відновитись, то побудовані людиною споруди — ні, — підкреслюють творці програми. — Крім пожеж для них також є характерними і природні руйнування, через які відвідувачам заборонено заходити в будівлі Зони".

Серед вже відсканованих командою Artefact об'єктів: колесо огляду, центральна площа Прип'яты, радіолокаційна станція "Дуга". Діджиталізація об'єктів проходить за допомогою сучасних засобів фотограмметрії, лазерного сканування та створення сферичного фото та відео для віртуальних просторів, за допомогою дронів, лазерних сканерів та високоякісної знімальної техніки. 

Куратор "Артефакту" Валерій Коршунов займається соціо-культурними проєктами у Чорнобилі близько трьох років. Під час пожеж у квітні 2020 він очолював Волонтерський Штаб при Громадській раді ДАЗВ на межі з Зоною відчуження.

"Чорнобилю, яким ми знаємо його зараз, залишилося небагато часу, — вважає він. — Природа повертається, на дахах та балконах домів у Прип'яті вже виросли великі дерева, будівлі руйнуються, села заростають. Ми повинні зберегти те, що маємо для історії України та наших дітей. Це вкрай важливе питання! Як ми собі пробачимо, наприклад, якщо при можливих пожежах згорить ще щось цінне?"

Читайте також

В головному офісі Укрексімбанку виставкою художника Тістола відкрився арт-простір

вт, 09/28/2021 - 10:30
Державний Укрексімбанк започатковує проект Exim Gallery, створений для підтримки та промоції сучасного українського мистецтва.

Futurespective: майбутнє очима українських митців

ср, 08/11/2021 - 20:14
30 липня в Центрі сучасного мистецтва М17 відкрилася виставка «Futurespective: майбутнє очима українських митців».

В сентябре в Драгобрате пройдет фестиваль «Поток»

ср, 08/11/2021 - 20:07
С 1 по 10 сентября в ретрит-центре «Орияна» (Драгобрат) состоится грандиозный фестиваль «Поток» , где собирутся более 300 учатников из разных стран мира.

З 7 по 10 липня відбудеться M17 International Art Collectors' Forum!

чт, 07/08/2021 - 07:19
M17 International Art Collectors' Forum – це форум, організований Центром сучасного мистецтва М17 та Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах проєкту «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань».

До Дня вишиванки в Києві планується відкриття пам’ятника Василю Вишиваному (Вільгельму фон Габсбургу)

пн, 04/12/2021 - 17:25
Уже 20 травня у середмісті Києва – у сквері на вулиці Іллєнка, 39, заплановано відкриття пам’ятника Василю Вишиваному, вдягнутому у вишиванку.

«Коріння та пилок»: сучасна українська скульптора шукає точки опори у глобалізованому світі

чт, 12/17/2020 - 16:38
З 17 грудня до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize.