Перейти к основному содержанию

Група DCH готова залучити у відновлення Харківського авіазаводу $1 млрд, хоча уряд концесію не планує

пт, 08/14/2020 - 15:28

Група DCH готова взяти відповідальність за відновлення Харківського авіаційного заводу (ХАЗ) та залучити під це $1 млрд.

Про це йдеться у Офіційній заяві власника та президента DCH Олександра Ярославського на сайті компанії.

Зазначається, що із цієї суми $100 млн будуть спрямовані на виплату боргів, $500 млн – на добудування літаків, виробництво яких уже розпочато, а також закладення нових, $400 млн – на програми розвитку.

«Неважливо, буде це приватизація чи державно-приватне партнерство – важливо не згаяти час. Група DCH готова до відкритого обговорення своєї пропозиції та має намір докласти всіх зусиль, щоб урятувати ХАЗ для Харкова й України», — сказано у повідомленні.

Проте 13 серпня, перебуваючи з робочим візитом у Харківській області, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Уряд не розглядає варіант передачі у концесію Харківського авіаційного заводу.

«Концесія підприємства не розглядається і сьогодні не обговорювалася. Ми про це в принципі не ведемо мову. Тому що йдеться про розвиток державних підприємств і ефективне їх управління. Стосовно списання боргів — це також буде предметом обговорення робочої групи, відповідні законопроєкти підготовлені, але в уряд вони поки що не надходили (на погодження перед внесенням у Верховну Раду – ред.), але законопроєкти такі є. Ми з народними депутатами обговорили й вони через комітети готові їх підтримати, внести у парламент. Будемо дивитися, як це можна зробити, чи у рамках цьогорічного бюджету чи у наступний закладати», — сказав він.

За його словами, найближчим часом буде створена робоча група під керівництвом віцепрем'єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, яка напрацює план розвитку Харківського авіаційного заводу.

«Критично важливо прийняти рішення про розтермінування або реструктуризацію цього боргу, це дасть змогу затвердити план санації підприємства і розблокувати його роботу», — додав прем'єр.

За словами Шмигаля, в цілому боргові зобов'язання підприємства, в тому числі і перед державою, становлять 2 млрд грн. Зарплатні борги — 235 млн грн.

Читайте також

Стартували податкові перевірки 2022

вт, 01/25/2022 - 15:59
ДПС України розмістила на своєму сайті графік планових податкових перевірок на 2022 рік.

Аналітика стану українського бізнесу: на порталі Дія.Бізнес запустили новий сервіс

вт, 01/25/2022 - 15:37
Даний сервіс представляє собою інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.

Нацбанк послабив курс гривні

вт, 01/25/2022 - 08:59
Національний банк України на вівторок, 25 січня 2022 року, послабив офіційний курс гривні на 6 копійок - до 28,3749 грн за долар. 

У Києві відбудеться енергетичний бізнес-форум за участю міжнародних партнерів

вт, 01/25/2022 - 08:52
У середині 2022 року заплановано проведення енергетичного бізнес-форум у Києві за участю керівництва Єврокомісії та міжнародних партнерів.

Бізнес продовжує прогнозувати пожвавлення ділової активності – опитування

пт, 01/21/2022 - 20:29
На тлі поступового поліпшення оцінок щодо поточного стану підприємств зберігаються оптимістичні очікування щодо їх розвитку.

У 2021 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових – зернобобових та олійних культур

пт, 01/21/2022 - 19:44
Україна в 2021 році зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових і олійних культур у 106 млн тонн: зернових і зернобобових – 84 млн грн і олійних – 22,6 млн тонн