Перейти к основному содержанию

Білоруські облігації на біржових торгах впали до рекордного рівня за всю історії їх обігу

чт, 08/13/2020 - 17:23

Облігації Республіки Білорусь впали на біржових торгах на тлі протестів та можливих санкцій з боку Євросоюзу та США.

Про це повідомляє сайт FinClub з посиланням на дані торгів на Московській біржі.

Зазначається, що облігації «Білорусь-07» з погашенням у 2025 році впали в ціні на 2,15%, що стало найбільшим падінням за всю історію їх обігу.

Крім цього, падають і інші білоруські бонди. Так «Білорусь-04» і «Білорусь-03» з погашенням у 2022 році впали на 1,5% і 1,3% відповідно.

Нагадаємо, що після виборів президента Білорусі 9 серпня по всій країні почалися протестні акції та страйки. Влада намагається придушити мирні акції протесту силовими методами.

Литва, Польща та Латвія вимагають від чинного президента країни Олександра Лукашенка, який за офіційними даними виграв чергові президентські вибори, зупинити насильство з боку силовиків. Вони також погрожують ввести санкції як на рівні окремих країн, так і на рівні ЄС.

Європейських сусідів підтримав глава МЗС Німеччини Хайко Маас. Крім того, про можливі санкції заявив держсекретар США Майк Помпео.

Міжнародне рейтингове агентство S&P попередило, що через загрозу санкцій Білорусь може бути відрізана від міжнародних ринків капіталу, оскільки санкції можуть мати негативний вплив на економічне зростання і довіру з боку інвесторів.

У червні Білорусь розмістила випуск єврооблігацій на $1,25 млрд, що забезпечить майбутні виплати за державними зобов'язаннями з термінами погашення в найближчому майбутньому, без тиску на міжнародні резерви, які на 1 серпня 2020 року становили $8,9 млрд (16% ВВП).

«Графік погашення держборгу залишається важким, і ми вважаємо, що існують короткострокові ризики для Білорусі щодо закриття доступу до міжнародних ринків капіталу внаслідок зростаючих перспектив міжнародних санкцій і волатильності грошових потоків, які надходять на ринки, що розвиваються в умовах пандемії covid-19», — зазначає S&P.

Читайте також

Економіка США знову переживає бум - фахівці з Wall Street

пт, 11/26/2021 - 17:02
Економісти з Wall Street підвищили свої прогнози зростання економіки США у четвертому кварталі: відновлення йде швидше, ніж очікувалося.

ПФУ розробив електронний сервіс для розрахунку розміру пенсії

пт, 11/26/2021 - 16:02
Сервіс за результатами обчислення стажу визначає право на призначення пенсії та дату, в яку виникне таке право.

У Держреєстрі фіксуватиметься вартість земельних ділянок чи об'єктів будівництва

пт, 11/26/2021 - 15:02
Кабінет міністрів 24 листопада затвердив зміни до процедури реєстрації прав на нерухоме майно, зокрема фіксування ціни майна за договором купівлі-продажу.

Через повідомлення про новий штам COVID світові фондові індекси падають

пт, 11/26/2021 - 14:01
26 листопада світові фондові індекси демонструють негативні показники на тлі новин про появу нового штаму коронавірусу, ймовірно стійкого до антитіл, що виробляються в результаті вакцинації.

Держстат говорить про зростання прибутку великого та середнього бізнесу з початку року

пт, 11/26/2021 - 13:00
Прибуток великих та середніх підприємств України у січні-вересні зріс на 170% проти трьох кварталів 2020 року до 702 млрд грн.

"Мотор Січ" будуватиме пасажирський гелікоптер на 8 пасажирів

пт, 11/26/2021 - 12:02
Запорізьке підприємство "Мотор Січ" будуватиме композитний пасажирський вертоліт із європейських матеріалів, розрахований на 8 осіб.