Перейти к основному содержанию

З «Укроборонпрому» утворять дві холдингові компанії: оборонну та аерокосмічну

чт, 08/13/2020 - 16:56

Уряд планує трансформувати державний концерн «Укроборонпром» у дві керуючі державні холдингові компанії.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський під час брифінгу у Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві (ХДАВП), передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми передбачаємо, що трансформація державного концерну «Укроборонпром» полягатиме в тому, що ми реально отримаємо дві керуючі холдингові компанії державні: одна з них буде зосереджена на функціях оборонних галузей, а авіацію ми разом із космосом хочемо перевести в державну холдингову компанію «Аерокосмічні системи України», — сказав він.

За його словами, підприємства Національного космічного агентства України також підлягатимуть реформуванню.

«Там також буде здійснено корпоратизацію. Ми вважаємо, що синергія таких двох високотехнологічних галузей промисловості України, якими є авіапромисловість і ракетно-космічна галузь, дасть нам змогу суттєво поліпшити показники, які ми маємо на сьогодні, і найголовніше - створити механізми для залучення інвестицій в ці галузі, щоб вони могли конкурувати в цьому дуже непростому середовищі світових ринків», — заявив Уруський.

Він пояснив, що реформа оборонно-промислового комплексу (ОПК) стосуватиметься не лише реформування «Укроборонпрому», а і приватного сектору. Найближчим часом очікується розгляд Верховною Радою законів у цій сфері, зокрема про корпоратизацію й особливості управління у сфері ОПК.

Говорячи про корпоратизацію, віце-прем'єр зазначив, що на першому етапі за державою буде збережено 100% акцій. За його словами, найближчим часом планується зміна керівництва «Укроборонпрому» та зміна всієї команди, яка там працювала останній рік.

«Це буде керуюча компанія зовсім з іншими функціями, які на сьогодні існують у концерні, з мінімумом втручання в госпдіяльність холдингів, що входитимуть до цієї компанії. Стратегічно займатиметься розміщенням акцій, що становлять основу холдингів», — описав нову структуру віце-прем'єр.

За його словами, державна аерокосмічна холдингова компанія «Аерокосмічні системи України» складатиметься з двох холдингів – «Антонов» і ракетно-космічний центр «Південний», до якого увійдуть усі вже корпоратизовані підприємства ДКАУ.

«Отже, міністерство мінімізує свій вплив на господарську діяльність підприємств ОПК. Акції двох холдингових компаній будуть в управлінні міністерства. Спецекспортери будуть виведені з-під впливу «Укроборонпрому» і займуться тим, чим мають займатися, щоб не було зловживань», — додав він.

Така система, за його словами, вибудовується для залучення інвестицій. Зокрема, вважає віце-прем'єр, українські приватні компанії зможуть обмінюватися акціями з державними.

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.