Перейти к основному содержанию

Адміністрація Трампа змусить китайські компанії пройти аудит або покинути американські біржі

пт, 08/07/2020 - 16:07

Китайські компанії, акції яких торгуються в США, мають виконати вимоги щодо аудиторської перевірки до 2022 року, інакше вони будуть змушені піти з американських майданчиків.

Це передбачає план, рекомендований адміністрацією президента США Дональда Трампа, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Ця ініціатива покликана вирішити тривалі суперечки з приводу того, що американські регулятори не мають змоги оцінювати процес аудиторської перевірки китайських компаній, які продають свої акції на ринку США.

Зазначений план передбачає, що китайські компанії, акції яких торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі і біржі Nasdaq, повинні виконати вимоги до 2022 року або піти з цих майданчиків.

Китайські аудитори мають надати документи, що стосуються перевірок, Раді з нагляду за бухгалтерською звітністю публічних компаній (Public Company Accounting Oversight Board, PCAOB), регулятору в області аудиту.

У свою чергу, китайські компанії, які ще не вийшли на публічний ринок, але планують провести IPO в США, повинні будуть виконати запропоновані вимоги перед тим, як отримати можливість розміщувати свої акції на NYSE або Nasdaq.

Ініціативи є рекомендацією робочої групи президента США з фінансових ринків, метою якої є захист американських інвесторів від того, що адміністрація Трампа називає «ризиками з боку китайських компаній».

«Рекомендації, відображені в доповіді, дозволять поліпшити ступінь захисту інвесторів і створити рівні умови для всіх компаній, акції яких торгуються на американських біржах», — сказав міністр фінансів США Стівен Мнучін, який очолює робочу групу.

Також зазначається, що у травні Сенат схвалив законопроект, який зобов'яже китайські компанії, які не виконують вимоги, провести делістинг акцій в Штатах протягом трьох років і знайти нову біржу.

Читайте також