Перейти к основному содержанию

АМКУ оштрафував Укрзалізницю за запровадження необґрунтованої послуги

пт, 08/07/2020 - 14:46

Антимонопольний комітет України наклав на Акціонерне Товариство «Укрзалізниця» штраф у розмірі 18,28 млн грн.

Про це йдеться у повідомленні на сайті АМКУ.

Зазначається, що до АМКУ надходили заяви та звернення від клієнтів «Укрзалізниці», які скаржаться, що перевізник визначив певні залізничні станції, які вони використовують для відправлення або отримання вантажів, малодіяльними. У зв’язку з цим у безальтернативному порядку УЗ запропонувала укласти додаткову угоду до договору про надання послуги «Подача й забирання вагонів та контейнерів для навантаження або вивантаження на малодіяльні станції, для виконання комерційних операцій, а також роботи пов’язані з прийманням, видачею, навантаженням і вивантаженням».

У результаті розгляду справи АМКУ встановив, що «Укрзалізниця» одноосібно, без прохання вантажовласників та без визначення з ними методів погодження тарифу, запровадила послугу, встановила її вартість, а також визначила підстави для її застосування.

Зазначається, що за умов існування конкуренції на ринку, вантажовласники мали б змогу відмовитись від підписання додаткової угоди до договору, яка призводить до суттєвого збільшення їх витрат, та обрати іншого надавача послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом.

При введенні послуги, її вартість складала 170,38 грн без ПДВ або 204,46 грн з ПДВ за 1 вагон/1 кілометр і в подальшому зростала.

Аналіз вартості послуги показав, що вона є економічно необґрунтованою та такою, яку неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Вартість послуги встановлена без урахування різних обставин, зокрема, щодо кількості вагонів, які подаються чи забираються, їх наповненості тощо, що свідчить про некоректні розрахунки та необґрунтовану вартість.

«Укрзалізниця» не змогла спростувати висновок Комітету про наявність та кваліфікацію вчиненого порушення.

Тому за результатами розгляду справи на засіданні 06.08.2020 Комітет прийняв рішення, яким визнав дії «Укрзалізницї» зловживанням монопольним становищем на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом у межах території України, наклав на неї штраф 18,28 млн грн та зобов’язав припинити порушення.

Читайте також