Перейти к основному содержанию

Кіберполіція виявила «піратів», що заробляли на незаконній ретрансляції українських каналів

пт, 08/07/2020 - 13:02

У Миколаєві та Одесі працівники кіберполіції виявили групу осіб, що заробляла прибутки на незаконній ретрансляції українських каналів

Працівники кіберполіції провели обшук сервісу для продажу ТВ-приставок, за допомогою якого ймовірно здійснювалася незаконна ретрансляція ряду телеканалів груп 1+1 media, StarLightMedia та медіахолдингу «Медіа Група Україна».

Про це йдеться у повідомленні прес-служби «1+1 медіа».

У результаті слідчих дій виявилося, що кілька мешканців Одеси та Миколаєва зі своїх помешкань адміністрували піратський онлайн-портал для продажу ТВ-приставок. Правоохоронці вилучили у них мобільні телефони, банківські картки та комп’ютерне обладнання. Наразі вони направлені до експертного центру для проведення ряду експертиз, у результаті яких може бути оголошено підозри із крадіжки інтелектуальної власності.

Як повідомляють у прес-службі, зазначені дії підпадають під ч. 3  ст. 176 (порушення авторських та суміжних прав) та ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання у телекомунікаційну мережу) Кримінального кодексу України.

Також в «1 + 1 медіа» нагадали, що в січні 2020 року медіа група 1+1 media та StarLightMedia вперше в Україні ініціювала притягнення до кримінальної відповідальності одного з інтернет-провайдерів Одеського регіону у справі щодо нелегального надання своїм абонентам послуги IPTV-телебачення без укладення ліцензійних договорів з правовласниками. У період 2018-2019 рр. провайдер ретранслював телеканали 1+1, 2+2, ТЕТ, Бігуді, УНІАН, ПЛЮСПЛЮС, СТБ, Новий канал, ICTV, ОЦЕ, М1 та М2 задля отримання незаконного доходу.

Читайте також