Перейти к основному содержанию

НБУ запровадить довгострокове рефінансування банків

ср, 04/15/2020 - 13:12

<p>Національний банк виступає проти емісії гривні</p>

Національний банк не збирається фінансувати бюджетні витрати. Така політика вже неодноразово приводила Україну до криз. Такої думки дотримується заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб, йдеться на фейсбук-сторінці НБУ.

При цьому НБУ готовий надавати ліквідність банківській системі, щоб банки підтримали економіку.

«Для цього ми, зокрема, запроваджуємо довгострокове рефінансування банків, яке можна буде використовувати й для кредитування інфраструктурних проєктів. Обсяги рефінансування будуть визначатися нами, виходячи як із потреб стимулювання економіки, так і необхідності підтримання цінової і фінансової стабільності», — повідомив він.

За його словами, Україна вже мала негативні приклади у 1990-х, у 2008-му і 2014-му, коли фінансування дефіциту державного бюджету монетарними засобами, тобто емісією гривні — випуском в обіг нових грошових знаків, призводило до інфляції і девальвації. Це шлях у нікуди і від цього в першу чергу страждають незахищені верстви населення. Тому роль НБУ — підтримка ліквідності банківської системи.

Крім того, Дмитро Сологуб стверджує, що Україна може дозволити собі збільшити дефіцит бюджету. Збільшення видатків на подолання кризових явищ є логічним. Втім, для цього треба забезпечити надійне джерело фінансування дефіциту бюджету.

«Таким джерелом є насамперед нова програма з МВФ. Необхідно думати не тільки про допомогу тим, хто постраждав зараз, але і про те, як відновлювати зростання після закінчення пандемії», — говорить він.

Читайте також