Перейти к основному содержанию

Наталія Заболотна у відкритому листі до Володимира Зеленського закликає зупинити геноцид української культури

вт, 05/28/2019 - 13:03

«Якщо ми закриємо очі на те, як державна машина вбиває нашу культуру та наступні покоління українських митців, значить, ми нічого не варті як суспільство».

Наталія Заболотна, засновник Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID, звернулась з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням невідкладно почати вирішувати питання гуманітарної безпеки та рятувати українську культуру. Текст звернення Наталія опублікувала у своєму блозі на Українській правді. Заболотна впевнена, що не може бути успішної економіки й адекватної політики в державі, де суспільство знаходиться під загрозою гуманітарного дефолту та культурного геноциду, влаштованому держчиновниками.

Група українських та закордонних експертів у 2018 році пропонувала уряду план термінових дій у галузі гуманітарної безпеки, проте колишня влада проігнорувала їх. Цей план був результатом роботи першого Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID, під час якого фахівці у сферах економіки, культури, технологій, розвитку громад випрацювали дієві рішення для порятунку майбутнього України. Цього року Наталія Заболотна вдруге збере світових та українських лідерів думок, щоб разом випрацювати стратегічні напрямки розвитку країни, і сподівається, що новий гарант Конституції не закриватиме очі на те, як державна машина вбиває українську культуру, а буде приймати рішення в інтересах українського народу і майбутнього країни.   

«Безжалісна та безкарна ампутація культурної інфраструктури є питанням національної безпеки, – зазначає Наталія Заболотна у листі Володимиру Зеленському. – Україна й без того лідирує в рейтингах країн Європи з приросту наркоманії, дитячого алкоголізму, який за останні роки суттєво помолодшав – нині наркодиспансери реєструють алкозалежних дітей віком з 11 років.

Усе це через відсутність гуманітарної політики в державі, яка не поспішає створювати здорову альтернативу соціальним загрозам, а навпаки – усіляко благословляє ліквідацію головного інструментарію створення культурного, високоосвіченого, ціннісного суспільства».

Заболотна закликала негайно скликати Раду національної безпеки і оборони України для розробки заходів з припинення культурного геноциду, який українські  держчиновники влаштували проти народу. «Розуміючи всю глибину гуманітарної кризи, яка перетворюється на фатальну катастрофу, – пише Наталія Заболотна, – закликаю призупинити виконання законів і наказів, що стосуються реформ системи мистецької освіти, до проведення їхнього незалежного аудиту. І розпочати перевірку рішень Міністерства культури та культурних управлінь органів місцевої влади за період 2014-2019 років для того, щоб мати офіційну статистику та виявити масштаби розкрадань нерухомого майна і притягнути винних до кримінальної відповідальності».

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.