Перейти к основному содержанию

Нафтогаз планує отримати від Газпрому нові компенсації

пт, 04/13/2018 - 12:29

<p>Нафтогаз може отримати ще 15 млрд доларів компенсації від Газпрому через перегляд тарифів на транзит газу</p>

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" оцінює можливий обсяг компенсації від перегляду тарифу на транзит газу по території України за контрактом з компанією "Газпром" (Росія) в сумі до 15 млрд доларів. повідомляють Українські новини з посиланням на дані, які містяться в листі голови правління НАК“Нафтогаз України” Андрія Коболєва на адресу прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

"Навіть у разі незгоди на перегляд тарифу з боку "Газпрому" право на перегляд дає можливість у порядку арбітражного провадження звернутися за компенсацією від "Газпрому" через сплату російською компанією у 2018-2019 роках чинного тарифу, що не повністю покриває всі видатки, пов'язані із транзитом газу. Крім того, у разі відсутності транзиту після 2019 року перегляд тарифу дозволяє вимагати за це компенсацію — зокрема, вимагати від іншої сторони контракту компенсацію видатків, пов'язаних з економічним знецінюванням вкладеного капіталу, тобто втраченої вартості транзитних активів. За оцінкою компанії право на перегляд тарифу в цілому може дозволити компанії одержати додаткову компенсацію в розмірі до 15 млрд доларів", — сказано в листі.

Коболев також зазначив, що спір за тарифною ставкою також може стати істотним економічним стимулом для "Газпрому" продовжувати транзит і після 2019 року.

Зазначається, що "Нафтогаз" уже зробив подання про перегляд тарифу на послуги транзиту газу українською газотранспортною системою для "Газпрому", тобто почав процедуру, яка вимагається контрактом.

Читайте також