Перейти к основному содержанию

Нафта зростає в ціні

вт, 03/20/2018 - 14:34

Вартість нафти еталонних марок демонструє помірне зростання в ході торгів у вівторок, інвестори оцінюють дані з видобутку ОПЕК і чекають звіту щодо запасів палива в США, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures в понеділок зросла на $ 0,21 (0,32%) — до $ 66,26 за барель. У понеділок контракти знизилися в ціні на $ 0,16 (0,24%) — до $ 66,05 за барель.

Вартість ф'ючерсу на нафту WTI на квітень, торги яким завершуються у вівторок 20 березня, в ході сесії Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) підвищилася до цього часу на $ 0,20 (0,32%) — до $ 62,26 за барель. За підсумками попередньої сесії контракти подешевшали на $ 0,28 (0,45%) — до $ 62,06 за барель.

Як повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на інформовані джерела, технічний комітет ОПЕК оцінив рівень виконання умов угоди картелю з партнерами зі зниження видобутку в лютому в 138%. Всередині 12 країн організації план був перевиконаний на 42%, в країнах-партнерах — на 13%.

Тим часом Саудівська Аравія відзвітувала про зростання експортних поставок дизельного палива і бензину в січні до історичного максимуму.

Також трейдери чекають даних про запаси палива в США. Американський інститут нафти (API) оприлюднить свої показники в ніч з вівторка на середу, а офіційні дані міністерства енергетики США оприлюднять в середу. Експерти в середньому прогнозують збільшення запасів нафти за минулий тиждень на 3,4 млн барелів.

Ринок також буде уважно стежити за даними стосовно нафтовидобування.

"Видобуток сланцевої нафти в США обмежує зростання котирувань, — говорить аналітик сировинного ринку в Rakuten Securities Сатору Йосида. — Однак нафтовий ринок досить стійкий. Навіть якщо ціни з якоїсь причини падають, вони відносно швидко відновлюються".

Читайте також