Перейти к основному содержанию

Лідери БІЗНЕС100 закликають президента та РНБО підтримати проект Доктрини економічної безпеки України

пн, 06/03/2019 - 15:46

На 5-й рік російської агресії Україна не має базового документу для забезпечення економічної безпеки та зменшення критичних загроз в економіці, тому саме час схвалити проект Доктрини економічної безпеки України.

 Про це сьогодні на прес-конференції заявили учасники платформи БІЗНЕС100 Віталій Антонов, Віктор Іванчик, Анатолій Амелін, Станіслав Таршин, Олександр Кардаков та Володимир Чеповий, інформує БІЗНЕС.

Бізнесмени вирішили підставити плече державі та своїм коштом розробили проект Доктрини економічної безпеки України, який визначає основні загрози для української економіки та шляхи їх подолання.

Відкриваючи прес-конференцію, співзасновник платформи БІЗНЕС100 Володимир Чеповий заявив: "Ми, учасники платформи БІЗНЕС100, зібрались сьогодні з однією метою – закликати новообраного президента та новопризначеного секретаря РНБО підтримати проект Доктрини економічної безпеки  України – документ, який має стати запобіжником економічних загроз ззовні та збіркою рівних правил ведення бізнесу всередині країни".

Голова наглядової ради "Концерну Галнафтогаз" Віталій Антонов зауважив, що Доктрина є не просто поглядом, а вимогою "білого" бізнесу України.

"Колись в мене була зустріч з одним із "коліщатків" корупційної системи країни. Ця людина була у владі майже при всіх президентах. Я його спитав: "Скільки можна вже красти у держави?". Він відповів, що у них команди зверху не було, щоб не красти. Перша особа їх не зібрала і не сказала працювати чесно. Якщо б це сталося, то наказ мав би на корупціонерів вагомий вплив. Я вважаю, що ця Доктрина, яка розроблена учасниками БІЗНЕС 100, є не просто поглядом, а вимогою білого бізнесу. Ця Доктрина буде тією командою зверху – не красти", - наголосив Віталій Антонов.

Изображение удалено.

На думку генерального директора ТОВ "Астарта-Київ" Віктора Іванчика, зараз настав час публічної взаємодії бізнесу і влади.

"Захистити економіку - це свідома державницька позиція білого та прозорого бізнесу України. До 40% найбільш динамічного в Україні агросектору працює у тіні. Додайте до цього абсолютно непрозорий ринок землі, критичний стан із людськими ресурсами. Час публічної взаємодії бізнесу та влади", - заявив Віктор Іванчик.

Изображение удалено.

Бізнесмени запропонували свою підтримку в реалізації державної політики з нейтралізації економічних загроз. Вони створили Фонд підтримки економічної безпеки України та замовили розробку проекту Доктрини економічної безпеки. Бізнес не лобіює галузеві інтереси, а пропонує системне державницьке рішення для економіки України в цілому.

Директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін зазначив, що Доктрина є комплексним рамковим документом.

"Податок на виведений капітал не спрацює один. Потрібний чіткий розподіл повноважень між президентом та урядом, реформа фіскальних органів, чіткість у системі досудового слідства. Потрібні системні дії у енергетичній сфері, розбудова інфраструктури тощо. Усе це разом формує кістяк економічної стратегії держави, яка потрібна Україні", - зазначив експерт. 

Изображение удалено.

На замовлення Фонду проект Доктрини був підготовлений провідними незалежними експертними інститутами України, рівновіддаленими від політичних сил. Суб‘єктом схвалення цього документу є президент України (указ про введення в дію рішення РНБО). Наразі це єдиний погоджений бізнес-асоціаціями та експертними спільнотами безпековий документ доктринального рівня у сфері економіки.

"Більш ніж актуальною у впровадженні Доктрини економічної безпеки України є заходи з кібербезпеки. І фаховий український бізнес готовий поділитись своїми компетенціями у цій галузі з державою", - зазначив власник компанії "Октава Капітал" Олександр Кардаков.

 

Нагадаємо, 12 квітня Фонд підтримки економічної безпеки України та Українська рада бізнесу підписали Меморандум про співпрацю та взаємну підтримку проектів Доктрини економічної безпеки України та Топ 10 пріоритетних законопроектів для економіки.

Довідка:

БIЗНЕС 100 - спільнота 100 відповідальних власників бізнесу, національних інвесторів з різних секторів економіки, які об`єдналися, щоб стати єдиним голосом  українського бізнесу. Це платформа, на якій вперше в Україні створюється Доктрина економічної безпеки — найважливіша складова національної безпеки нашої країни.

Членами Фонду підтримки економічної безпеки України є учасники платформи БІЗНЕС100:

  • Віталій Антонов – голова наглядової ради і співвласник концерну "Галнафтогаз"
  • Генадій Буткевич – співвласник "АТБ-маркет", BVGgroup
  • Віктор Іванчик - генеральний директор і співвласник агропромхолдингу "Астарта-Київ"
  • Олександр Кардаков – голова Наглядової ради та співвласник компанії "Октава Капітал"
  • Олександр Громико – співвласник корпорації Saturn
  • Володимир Цой - співвласник і президент групи компаній "MTI"
  • Андрій Ставніцер - співвласник і генеральний директор порту ТІС
  • В’ячеслав Лисенко - співвласник ТОВ "Укр-Китай Коммунікейшин"
  • Юрій Сивицький - засновник та співвласник Intecracy GROUP.

Читайте також

«Датагруп» побудувала корпоративну мережу для мережі АЗС SUNOIL

ср, 07/07/2021 - 16:35
«Датагруп» реалізувала проєкт із побудови єдиної корпоративної мережі для національної мережі АЗС SUNOIL.

Спільне підприємство Bosch та BASF зі smart-землеробства починає свою роботу

ср, 07/07/2021 - 15:17
Органи по контролю за злиттям надали свій офіційний дозвіл Досвідчена команда керівників та нова компанія, яка готується до зростання Розумне розпилення препаратів забезпечує точну ідентифікацію та управління ризиками, які с

Кооперація національних лідерів: WOG та YASKRAVA надають фіксовані знижки водіям UBER

ср, 06/09/2021 - 10:07
Днями відбулась знакова подія на ринку пасажирських перевезень України. Найкращі представники галузі об’єднались для створення комфортних і вигідних умов для спільноти водіїв в Україні.

«Датагруп» завершила підписання угоди щодо придбання 100 % групи компаній Volia

вт, 06/08/2021 - 11:47
7 червня 2021 р., Київ, Україна – «Датагруп», яка є одним із провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, оголосила сьогодні, що завершила підписання угоди щодо придбання компанії Volia – провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного інтернет-доступу.

Медичний онлайн-хаб Doc.ua і сервіс кур'єрської доставки Glovo почали співпрацю

вт, 06/01/2021 - 13:45
Медичний онлайн-хаб Doc.ua, який включає понад 2 тис. аптек по всій Україні, почав співпрацю з сервісом швидкої кур'єрської доставки Glovo. Тепер медицина стала ще доступнішою! Уже зараз товари Аптеки Doc.ua доступні в додатку Glovo для замовлення.

Нове дослідження SAP: ініціативи зі сталого розвитку − виклик для бізнесу

чт, 05/27/2021 - 13:26
SAP SE провела дослідження «Improving the Environment at Planetary Scale: A Survey of Business Drivers and Actions», у якому взяли участь 7400 керівників компаній із 19 країн і 16 галузей промисловості.