Перейти к основному содержанию

Купи у слона: гіганти, які у кризу підтримують маленьких партнерів

пн, 07/20/2020 - 14:37

Великі бізнеси запровадили та успішно реалізують власні програми прямої чи непрямої фінансової підтримки середніх та дрібних партнерів.

Найбільш вразливими до економічних наслідків пандемії виявилися представники малого та середнього бізнесу. Зі слів експертів, майже кожен п’ятий малий бізнес в Україні опинився під загрозою закриття. Наразі середні та невеликі підприємці все ще знаходяться у скрутному становищі, адже попри значне скорочення доходів, всі вони повинні виконувати свої фінансові зобов’язання, які ще й обтяжуються додатковими витратами на організацію дистанційної роботи чи транспортування персоналу. У малих підприємств немає достатнього запасу міцності, щоб дозволити собі деякий час працювати у збиток, і тому вони потребують посилених засобів підтримки.

Подача форварда

Міжнародна науково-дослідна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience цього сезону ввела спеціальні форвардні програми для українських аграріїв. На такий крок компанія пішла, щоб надати сільгоспвиробникам швидкий доступ до фінансування, а також допомогти своєчасно розрахуватися за продукцію без ризику виникнення небажаної заборгованості.

“Для сільгоспвиробника форвардний контракт — це зручна можливість отримати високоякісне насіння та засоби захисту рослин від Corteva Agriscience без звернення за банківськими кредитами, а також шанс купити нашу продукцію за вигідними передплатними цінами завдяки отриманню готівкових коштів при підписанні угоди”, — наголошують у компанії.

Не надто приємне для українських аграріїв явище цього сезону — очікування зниження закупівельних цін на окремі зернові та олійні культури. З початку року на світових ринках ціни на кукурудзу, ячмінь, пшеницю тощо впали приблизно на 20%. У зв’язку з цим Corteva Agriscience пропонує клієнтам підтримку у вигляді можливості продати свій урожай за форвардними контрактами, зафіксувавши ринкову ціну з прив’язкою до долара США.

“Форвардні контракти надають нашим клієнтам можливість отримати справедливу ціну на свою продукцію і захищають їх від цінових коливань. Такі інструменти є особливо важливими під час економічної нестабільності, адже вони захищають майбутні врожаї сільгоспвиробників. Наступного сезону ми очікуємо значну частину такого виду розрахунків за поставлені товари”, — зазначає керівник відділу фінансових рішень і стратегічних проєктів компанії Павло Матюша.

astarta

Центр уваги

Навесні 2020 р. в компанії “Астарта-Київ” було створено Центр партнерської взаємодії, що об’єднав усі сервіси і комерційні програми, які компанія може запропонувати аграріям. Зокрема, Центр пропонує:

  • спотові закупівлі зернових та олійних культур;
  • форвардну програму закупівель зернових та олійних культур майбутнього врожаю;
  • закупівлю та давальницьку переробку цукрових буряків (програма успішно діє ще з минулого маркетингового року);
  • реалізацію засобів захисту рослин, добрив, мікродобрив та насіннєвого матеріалу (партнерські програми з їхніми виробниками);
  • надання послуг перевезення автомобілями та залізничним транспортом;
  • проведення аналізів ґрунтів, формування агрохімічних картограм та надання рекомендацій з внесення добрив під заплановану врожайність;
  • IT-модулі AgriChain для автоматизованого управління аграрним бізнесом;
  • партнерські програми з провідними банками України;
  • програми страхового захисту сільськогосподарських культур від ПрАТ “Українська аграрно-страхова компанія”.

“Ми прагнемо, щоб наш Центр став осередком надання послуг і товарів, опорою та підтримкою для сільгоспвиробника на всіх етапах виробничого циклу. Підсилюючи один одного, ми таким чином розвиваємо екосистемний бізнес, і це одна з найстійкіших та найперспективніших форм партнерства”, — зазначає керівниця Центру партнерської взаємодії Наталія Головань.

Умови співпраці — гнучкі, і залежать від потреб конкретного аграрія.

ostchem

Прийнятний вексель

Спеціально для українських агровиробників “Байєр-Україна” і Райффайзен Банк Аваль поновили програму “1% Векселя Байєр”, яка минулоріч не працювала. Згідно з умовами програми, за придбані засоби захисту рослин і насіння аграрій може розрахуватися векселем, отримавши при цьому спеціальні умови авалювання від банку. Тобто — лише 1% суми векселя, і жодних інших прихованих відсотків та комісій. Цей відсоток сплачується агровиробником одноразово при оформленні авалю. Розрахунок векселем дає змогу отримати відстрочку платежу до дев’яти місяців, а вартість продукції фіксується у гривні. Валютні ризики “Байєр-Україна” бере на себе.

Відсотки відсотків

Найбільший виробник та експортер азотних мінеральних добрив в Україні — група Ostchem Holding AG запровадила підтримку українських сільгоспвиробників у вигляді часткової компенсації відсотків по кредиту на придбання мінеральних добрив із заводів, що входять до складу Ostchem.

“В нашій компанії є цілий підрозділ — Ostchem ритейл, який керується слоганом “Від заводу — до аграрія”. Цей підрозділ займається безпосередньо роботою із сільськогосподарськими виробниками. Отже, якщо в аграрія немає коштів, ми пропонуємо йому співпрацю із сімома банками по кредитам на придбання наших добрив, а частину відсотку — компенсуємо”, — пояснює Олег Арестархов, керівник з корпоративних комунікацій Group DF.

До них на вогник

Мережа АЗК “ОККО”, своєю чергою, на час кризи надала в оренду під потреби малого та середнього бізнесу вільні приміщення на деяких своїх автозаправних комплексах, а також прилеглі земельні ділянки. Ці площі можуть бути використані під пункти шиномонтажу, шинні центри, СТО, автомийки або інші сервісні об’єкти.

“Ми завжди готові запропонувати взаємовигідні умови співпраці для наших партнерів, — зазначають у компанії. — Для того щоб отримати обрану площу в оренду, достатньо надіслати в компанію заявку, де слід вказати мінімум інформації та контактний номер телефону для зворотного зв’язку”.

wog

Вільна полиця

Компанія WOG на своїх автозаправних станціях надає торгові місця бізнесу, який через карантин потребує допомоги зі збутом. Під торгові стенди МСБ отримує 6-8 кв.м.

“У такий складний для бізнесу час ми повинні об’єднувати зусилля для того, щоб малий і середній бізнес, по яким карантин вдарив найбільш відчутно, мав можливість працювати. Особливу увагу приділяємо партнерським проєктам з компаніями, які в поточній ситуації не можуть вести торговельну діяльність”, — розповідає директор з управління магазинами мережі WOG Павло Шибаєв.

У межах програми на полицях WOG Market вже з’явилися товари, які раніше нечасто можна було зустріти серед звичного асортименту: свіжі хлібобулочні вироби, спортивне і здорове харчування, корм для тварин, свіжі квіти, сонцезахисні окуляри, іграшки для дітей тощо.

Читайте також

Як працює завод компанії “Фармак” у Шостці та чому це важливо для української економіки

пт, 12/24/2021 - 15:28
Пандемія змінила усталені процеси та внесла в них свої корективи — тотальна глобалізація і взаємозалежність ланцюгів поставок перетворилася на загрозу, а не на абсолютну економічну перевагу.

Втримати висоту

пт, 12/24/2021 - 11:34
Що спонукає українців інвестувати у житлову нерухомість і чи варто це робити

Не розвести руками

чт, 12/23/2021 - 11:44
З початком пандемії сегмент складської логістики відчув значне навантаження. Згодом ситуація стабілізувалася, але тепер компанії змушені підлаштовуватися до нової реальності.

Нова ФАРМАльність

чт, 12/23/2021 - 09:28
Після минулорічного просідання на вітчизняному роздрібному ринку ліків знову відзначається позитивна динаміка

Які активи цікавлять успішних інвесторів сьогодні та у що вкладати завтра?

ср, 12/15/2021 - 14:32
Blackshield Capital представив свої прогнози та аналітику на прес ланчі для представників ЗМІ.

У нас є стратегія трансформації Укрексімбанку на декілька років

вт, 12/07/2021 - 09:02
Укрексімбанк - банк №1 в Україні за обсягами коштів суб’єктів господарювання і коштів бюджету, муніципалітетів та позабюджетних фондів.