Перейти к основному содержанию

Культура та лідерство як фактори успіху в завоюванні сердець вибагливих талантів

пн, 12/02/2019 - 12:53

Володимир Миропольський, HR-лідер в Україні та Польщі, Corteva Agriscience

Досвідчені, талановиті фахівці давно користуються великим попитом, і зараз, у часи Індустрії 4.0, цей попит зріс ще більше. На робочому місці опинились різні покоління працівників, з різним мисленням та різним ставленням до роботи в цілому. Переважна більшість досвідчених фахівців покоління X ставляться до роботи як до необхідного і невід’ємного елементу життя. Водночас співробітники у віці до 30 років, які виросли під впливом інших цінностей, з розумінням своєї унікальності, невід’ємної свободи вибору, розглядають роботу як тільки один, проте не головний, із засобів реалізації себе. В Україні ми ще також відчуваємо наслідки криз, які прокотились за 28 років становлення країни. Тому для утримання та залучення кращих треба знаходити нові комплексні рішення.
За низкою глобальних досліджень, фактором, що сприяє утриманню талантів, у більш ніж 85% випадків є культура компанії, яку створюють її керівники. Порівнюючи корпоративну культуру в Україні з культурою в економічно розвинених країнах Західної Європи, де питання утримання кадрів стоїть менш гостро, можна побачити, що ключовими факторами в утриманні є поважливе ставлення до персоналу, створення комфортного робочого місця, гнучкість графіка, партнерські робочі відносини та обов’язкове визнання колегами досягнень у роботі. Зараз в Україні все більше компаній теж розвивають корпоративну культуру в цьому напрямку та стають лідерами індустрії, утримуючи та залучаючи кращих талантів у ці турбулентні часи. Наприклад, за останні часи неодноразово стикався з ситуа­ціями, коли співробітники, які пішли з компанії на кращі фінансові умови, за три-шість місяців хочуть повернутися, пояснюючи своє бажання сприятливим середовищем в компанії, в якому хочеться розвиватися.
Багато проблем з утриманням “примхливих та вибагливих” фахівців вирішуються самі собою завдяки впровадженню елементів сфокусованої, гнучкої (agile) та еластичної (resilient) корпоративної культури. Наприклад, у Corteva Agriscience, що об’єднала ресурси двох великих корпорацій і сфокусувалася винятково на сільському господарстві, із запровадженням нової культури не лише стало легше утримувати кращих, а й вдалося залучити ще низку талантів з різних індустрій, диверсифікуючи експертизу в компанії. У Північній Америці, наприклад, у літній час співробітникам компанії надавалась можливість працювати чотири дні на тиждень з незмінною зарплатою. Це був експеримент із запровадження різних підходів до організації робочого графіка. Очікується, що в сприятливих умовах мотивовані співробітники будуть самі себе організовувати, досягаючи високих результатів.
Сучасні динамічні таланти бачать зараз керівництво по-іншому, вони цінують, коли всі разом, включаючи керівників, вирішують проблему. Лідерство, а не управління, стає фактором успіху в завоюванні “сердець та думок” сучасних талантів. А для цього нові лідери повинні мати не лише професійні знання та досвід, а ще високий рівень емоційного та соціального інтелекту. Таких керівників не так багато. Але їх можна послідовно та цілеспрямовано розвивати. Досвід гігантів індустрій, таких, як Google, Microsoft, Tesla, Netflix та ін., показує, що коли такі лідери фокусуються на потребах клієнтів, підтримці співробітників, постійно удосконалюючи процеси в компанії, гнучко реагуючи на зміни, залучають нові ідеї, підходи, практики, створюючи відповідну культуру компанії, такі організації стають флагманами ринку. В Україні також є такі компанії, і на їхньому успіху можна вчитися. І я вірю, що з часом таких організацій у нас ставатиме все більше.

Читайте також

В головному офісі Укрексімбанку виставкою художника Тістола відкрився арт-простір

вт, 09/28/2021 - 10:30
Державний Укрексімбанк започатковує проект Exim Gallery, створений для підтримки та промоції сучасного українського мистецтва.

Futurespective: майбутнє очима українських митців

ср, 08/11/2021 - 20:14
30 липня в Центрі сучасного мистецтва М17 відкрилася виставка «Futurespective: майбутнє очима українських митців».

В сентябре в Драгобрате пройдет фестиваль «Поток»

ср, 08/11/2021 - 20:07
С 1 по 10 сентября в ретрит-центре «Орияна» (Драгобрат) состоится грандиозный фестиваль «Поток» , где собирутся более 300 учатников из разных стран мира.

З 7 по 10 липня відбудеться M17 International Art Collectors' Forum!

чт, 07/08/2021 - 07:19
M17 International Art Collectors' Forum – це форум, організований Центром сучасного мистецтва М17 та Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах проєкту «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань».

До Дня вишиванки в Києві планується відкриття пам’ятника Василю Вишиваному (Вільгельму фон Габсбургу)

пн, 04/12/2021 - 17:25
Уже 20 травня у середмісті Києва – у сквері на вулиці Іллєнка, 39, заплановано відкриття пам’ятника Василю Вишиваному, вдягнутому у вишиванку.

«Коріння та пилок»: сучасна українська скульптора шукає точки опори у глобалізованому світі

чт, 12/17/2020 - 16:38
З 17 грудня до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize.