Перейти к основному содержанию

“Культура робить людей особистостями, що, в свою чергу, робить країну сильною”

чт, 02/28/2019 - 13:42

Інна Костиря, доктор політичних наук, професор, МВА, директор Інституту журналістики та міжнародних відносин, проректор КНУКіМ

 — Чому ділове співтовариство вважає за необхідне інвестувати не лише в фінансову, економічну, юридичну, а й в загальнокультурну освіту? Що таке загальнокультурна освіта у вашому розумінні?
— Це насамперед обізнаність у мистецтві, наявність естетичних норм і цінностей, творчі здібності, розуміння прекрасного, вміння бачити, чути й розвивати, передусім у собі та й в усьому, що тебе оточує, любов і повагу до світової культури в цілому і до національної зокрема.
— Чим, на вашу думку, важлива загальнокультурна освіта для держави?
— Культура відіграє важливу роль у житті людини і суспільства. Вона є інструментом збереження й передачі людського досвіду, засобом його акумуляції. Культура зберігає накопичену століттями спадщину, що залишається незмінним фундаментом творчих пошуків людства. Саме культура робить людей особистостями, що, в свою чергу, робить країну сильною, висококультурною й самобутньою.
— Чому зараз так актуальна тема загальнокультурного розвитку людства? І які, на вашу думку, молодіжні проблеми в цій сфері мають стати пріоритетними?
— Розпливчастість уявлень молоді про внутрішню культуру, відсутність стійкого образу “людини культурної” призводять до масової деградації нації. Щоб бути впевненим у завтрашньому дні, ділове співтовариство має знати: завтра їхніх дітей залежить від їхніх вкладень сьогодні. Адже проблема ефективності поширення моделі розвитку загальнокультурних понять і діяльності в результаті призведе до загальної стагнації. Так само культура єднає людей, забезпечує цілісність спільноти, регулює поведінку людини в сім’ї, школі, на виробництві, в побуті тощо, висуваючи систему приписів і заборон, інакше кажучи, людських норм і цінностей. Якщо в державі достатня кількість творчих людей, які вміють застосовувати свої навички, вона розвиватиметься й міцнітиме в культурній сфері не лише на національному рівні, а й на міжнародному. Що вкрай важливо, позиція такої держави на міжнародному ринку ставатиме все стійкішою, покращуючи рівень життя всіх громадян. Це дозволить людям, які вкладають у загальнокультурну освіту, прогресувати в інших сферах.
— Чи може загальнокультурна освіта бути фактором професійного успіху?
— Якщо в суспільства високий культурний рівень, інвестори матимуть можливість вибору висококласних співробітників. Творчий підхід вкрай важливий для вирішення будь-якої проблеми. Якщо ви недостатньо креативні й більш логічні, ви не зможете оцінити проблему з різних точок зору та знайти просте, але незвичайне рішення. А якщо ви поєднуєте критичне і творче мислення, ваша ефективність і, як наслідок, цінність, підвищуються в рази. Креативні ідеї, новий творчий підхід, вміння швидко й легко створити продукт, що буде запам’ятовуватися, — це запорука успіху. Як підсумок, професійний успіх і подальший розвиток.

Читайте також

З 7 по 10 липня відбудеться M17 International Art Collectors' Forum!

чт, 07/08/2021 - 07:19
M17 International Art Collectors' Forum – це форум, організований Центром сучасного мистецтва М17 та Українським Клубом Колекціонерів Сучасного Мистецтва в межах проєкту «Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань».

До Дня вишиванки в Києві планується відкриття пам’ятника Василю Вишиваному (Вільгельму фон Габсбургу)

пн, 04/12/2021 - 17:25
Уже 20 травня у середмісті Києва – у сквері на вулиці Іллєнка, 39, заплановано відкриття пам’ятника Василю Вишиваному, вдягнутому у вишиванку.

«Коріння та пилок»: сучасна українська скульптора шукає точки опори у глобалізованому світі

чт, 12/17/2020 - 16:38
З 17 грудня до 21 лютого 2021 року у Центрі сучасного мистецтва М17 проходитиме виставка робіт номінантів першої в Україні професійної скульптурної премії – М17 Sculpture Prize.

Виростити «єдинорогів»: Партнерство бізнесу та освіти розвиває культуру стартапів

пн, 11/09/2020 - 12:39
Партнери освітньо-стипендійної програми CIG R&D LAB — керівники «Львівської політехніки», компаній Tech StartUp School та Chernovetskyi Investment Group — про те, чим їх вразили проєкти-переможці, в чому синергія вишів та бізнесу та перспективи співпраці.

Artefact почав діджитальне сканування об'єктів Чорнобилю, щоб зберегти їх для історії

вт, 08/25/2020 - 13:36
Рішення було прийнято, коли весняна пожежа знищила частину пам'яток Зони.

Солодкі перспективи Fruit Art

ср, 05/27/2020 - 21:01
Переорієнтувавшись на онлайн-продажі та онлайн-комунікацію зі своїми споживачами, Fruit Art рятує бізнес