Перейти к основному содержанию

Кадровий магніт

сб, 06/15/2019 - 12:48

Говоритимемо про «Кадровий магніт», адже саме зараз нашій економіці потрібно, щоб кожне підприємство, та й уся країна, перетворились на кадровий магніт. Це і є метою комплексної програми «Трудові резерви», яку взялася реалізовувати громадська мережа «Суспільна альтернатива» з кількох бізнес-об’єднань, включно з групою Бізнес 100. У грудні минулого року «Бізнес» писав про кадровий «крововилив», його комплексне дослідження та напрями боротьби з ним. У «Кадровому магніті» будемо детальніше говорити про практику і досвід цієї боротьби: знахідки і невдачі, без яких не буває перемог.

 

Перше, що спадає на думку як протистояння відтоку кадрів – це підвищення заробітної плати. Для багатьох крок необхідний і неминучий. Але помиляються ті, хто вважає, що він вирішує проблему. Якщо ми маємо продуктивність праці на порядок нижчу за країни, куди їдуть наші кадри, то збільшення зарплати на 15–25%, хоч і доцільне, але ситуації не змінює. Вітчизняні підприємства просто не в змозі конкурувати зарплатами, якщо програють у продуктивності праці.

Другим за важливістю мотивом, що виштовхує людей, є бажання жити у «пристойній» країні, бути захищеним. Це підтверджують успішні компанії, зокрема ІТ-сектору: виїжджають навіть спеціалісти, що мають чималу зарплату. Тобто чинників значно більше, ніж просто оплата праці. Так само більше причин і у низької продуктивності праці, ніж лише лінь чи недбальство працівників.

Саме тому «Трудові резерви» – комплексна програма, що реалізується за багатьма напрямами. Звісно, містить вона і вимоги до держави, зокрема з лібералізації регулювання праці та податків, захисту прав власності. Але їх виконання є лише умовою для утворення кадрового магніту. В рази більше роботи не для держорганів, а для бізнесу. Адже сподівання на те, що держава наведе лад в освіті, соціальному захисті, навіть безпеці у мирних населених пунктах чи залученні інвестицій, є марними. Немає на це в держави ані сил, ані волі, ані фахівців. Тому як це може і має робити бізнес – окремі підприємства та їхні об’єднання – присвячена програма «Трудові резерви».

Програма містить два блоки завдань і вигод: 1) завдання, вигоди від виконання яких отримуватиме економіка загалом; 2) завдання, виконання яких приноситиме вигоди окремим підприємствам, що долучаються до програми. Про ці завдання і приклади їх виконання на практиці писатимемо в «Кадровому магніті».

Перше з таких завдань – створити дієвий механізм взаємодії бізнесу та системи освіти, насамперед, професійно-технічної. Головна його мета – забезпечити підприємства, що беруть участь у реалізації програми, молодими кадрами, готовими стати до виконання свої функцій.

Наше завдання - реальне запровадження дуального підходу до підготовки кадрів. Ті, хто вважає це справою закладів профтехосвіти, довго чекатимуть на бажані результати. Тому бізнесу доведеться і тут виконати великий обсяг домашньої роботи. І знову ж таки досвід успішного її виконання ми наводитимемо у нашій рубриці.

Кожне підприємство, що приєднується до реалізації програми «Трудові резерви», отримає власні вигоди. Серед них:

– опанування діючих підходів у підвищенні продуктивності праці у рази,

– власна ощадлива система соціальної адаптації для залучення робочої сили замість витратних соцпакетів,

– програми постійного ощадливого підвищення власними силами управлінської кваліфікації менеджерів усіх рівнів,

– поступове прищеплення всім у компанії ДНК інноваційності.

Слідкуйте за нашими публікаціями, приєднуйтесь до виконання програми самостійно або через своє бізнес-об’єднання, перетворюйте компанію і усю країну на Кадровий магніт.

Читайте також

Корпоративне рефінансування – чому ставки 10-15% у гривні для бізнесу стають реальністю?

ср, 06/09/2021 - 10:10
Адріан Козловський, заступник директора відділу інвестицій та ринків капіталу, KPMG в Україні

Довіряй, але перевіряй: як перевірка контрагента може врятувати бізнес

ср, 05/26/2021 - 13:22
Тетяна Андріанова, СЕО Nota Group, голова комітету корпоративної безпеки групи компаній «Октава», член правління Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України

Гранти підтримають бізнес під час пандемії

ср, 05/12/2021 - 10:53
Світлана Олєйнікова, керуючий партнер групи компаній Synergy Universe / Synergy Development Consulting, про грантові програми для бізнесу під час пандемії

Як Україні подолати історичне рейдерство Росії та прорватись у краще Майбутнє

вс, 04/18/2021 - 17:24
Такої відкритої психологічної напруги з боку Росії, та у відповідь, - такої спокійної і впевненої сили підтримки з боку США, Україна ще не отримувала. Історичний момент – скористатися «вікном можливостей» та перехопити ініціативу.

Дмитро Леонов - "Актуальні драйвери, або Прогнозовані перспективи інвестиційного бізнесу"

вт, 04/06/2021 - 17:50
Головуючий Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу

Світлана Рекрут - "Підняття суми гарантій за вкладами можливе після врегулювання питання боргів ФГВФО"

вт, 04/06/2021 - 15:08
Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб