Перейти к основному содержанию

Інноваційна медицина

вт, 07/31/2018 - 10:47

Проект “Електронний пацієнт” впроваджений для створення єдиного інформаційного простору системи охорони здоров’я

Впровадження системи “Електронний пацієнт” почалося два роки тому на Полтавщині. Влітку 2016 р. голова Гадяцької райдержадміністрації запропонував провідній телекомунікаційній компанії “Датагруп” ідею технологічного оновлення медичної мережі у місті та районі. Відтоді вдалося повноцінно розгорнути інноваційний проект та об’єднати в єдину цифрову мережу 18 медичних закладів. Наразі система “Електронний пацієнт” функціонує у Гадяцькому районі Полтавської області, до неї входять 15 сільських амбулаторій, дві міські та центральна районна лікарня. Дані про 52 тис. місцевих жителів внесли до спеціальної бази, надавши кожному персональну пластикову картку пацієнта. Для цього всі установи обладнали комп’ютерами та забезпечили доступом до високошвидкісного інтернету. Отримавши доступ до бази даних, лікарі можуть за номером персональної картки перевірити попередні рекомендації фахівців, результати аналізів, рентгенівські знімки, протипоказання щодо вживання певних препаратів і призначити лікування, не приймаючи пацієнта у поліклініці.

Крім того, значно спростилася процедура запису до вузьких спеціалістів, особливо для жителів віддалених сіл. Тепер призначити відвідування лікаря можна дистанційно. Також для всіх жителів району доступні дослідження, що проводяться за допомогою електронного рентгену та цифрового флюорографа. До того ж, як додають автори проекту, завдяки електронній системі вдалося суттєво зменшити корупцію, бюрократизм і непрозорість у взаєминах “лікар — пацієнт”.

При цьому спеціалісти “Датагруп” надавали технічну, інфраструктурну та консультаційну підтримку на усіх етапах впровадження проекту. “На ринку ми єдині, хто надає послуги якісного інтернету у віддалених локаціях завдяки супутниковим технологіям, а без якісного зв’язку впровадження таких інфраструктурних рішень неможливе, — пояснює керівник Харківського підрозділу “Датагруп” Максим Олійник. — Також додатково ми впровадили сучасні комунікації у повсякденне життя жителів Гадяцького району. Організували вільні Wi-Fi-зони у бібліотеках міста Гадяч і районній поліклініці. Це наш внесок у подолання цифрового розриву в Україні”. За його словами, компанія є одним з найбільших гравців на ринку телекомунікацій для великого бізнесу, а також має волоконно-оптичну мережу по всій території України.

Михайло Шелемба, генеральний директор компанії “Датагруп”
“Електронний пацієнт” Мета проекту: 
створення єдиної цифрової мережі для покращення рівня надання медичних послуг навіть у маленьких селах та містечках. 
Досягнення проекту: 
повноцінно запущений та працює у Гадяцькому районі Полтавської області. 
Умови успішної реалізації проекту: 
ініціатива місцевих громад, технічна допомога бізнесу. 
Внесок (інвестиції) компанії у проект: 
технічна, інфраструктурна та консультаційна підтримка на всіх етапах впровадження проекту. 
Необхідність залучення подальших інвестицій (партнерів): 
інвестиції та допомога партнерів потрібні для подальшого масштабування проекту на інші регіони України.

30 35 2“Реалізація подібних проектів має стати одним із ключових завдань для кожного українського містечка. Для цього необхідно взяти ініціативу в свої руки та скласти стратегію розвитку. Тоді й ресурси знайдуться. Наприклад, на впровадження цих проектів мені вдалося залучити близько 1,2 млн грн. Кошти були надані з районного та сільського бюджету. Тому моя власна формула успіху — це ефективне партнерство з бізнесом та особиста ініціатива”, — зазначає голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенко.

За ініціативи місцевої громади та підтримки великого бізнесу аналогічні проекти цілком можливо розгортати і в інших регіонах України. “Для нас важливо, щоб кожен міг використовувати сучасні технології для поліпшення якості життя, — наголошує генеральний директор компанії “Датагруп” Михайло Шелемба. — Більше того, впровадження такого проекту, як “Електронний пацієнт”, — це хороший приклад моделі медичної реформи, яка може масштабуватися на інші області та допомагати в подоланні цифрового розриву в країні”.

 

Читайте також

Ключ до успішного бізнесу

пн, 03/22/2021 - 11:33
Переваги карток «Ключ до рахунку» для ФОП від ПриватБанку, про які варто пам’ятати

Як Meest перетворює коронавірусні виклики на інноваційні рішення: інтерв’ю Ростислава Кісіля

пн, 02/22/2021 - 16:45
Ми поговорили про те як пандемія прискорила розвиток логістичної галузі і які інноваційні рішення були представлені на ринку

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.