Перейти к основному содержанию

ЄС запускає в Україні проект з покращення онлайн-послуг

ср, 05/22/2019 - 17:09

Європейський Союз запустив в Україні нову програму "EU4Digital: підтримка цифрової економіки і суспільства в Східному партнерстві".

Про це повідомив генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич у Facebook, інформує БІЗНЕС.

Ця програма надає підтримку урядам країн, регуляторним органам і агентствам, які активно задіяні в розвитку цифрового сектора, а також підтримує суб'єктів економічної діяльності та інші зацікавлені сторони в інноваціях та розвитку. Кінцева мета - щоб бізнес-спільнота і громадяни отримали переваги від розвитку ефективних, безпечних і регульованих електронних мереж через доступ до кращих сервісів.

Проект передбачає роботу в шести ключових сферах, визначених у рамках Східного партнерства:

 1. Правила телекомунікацій, включаючи незалежність національних регуляторів, гармонізацію спектру, розвиток широкосмугового зв'язку та робота щодо гармонізації тарифів на роумінг;
  2. ETrade, включаючи електронну комерцію, eCustoms та eLogistics;
  3. Цифрова довіра та кібербезпека;
  4. Цифрові навички;
  5. Цифрові інновації та екосистеми запуску;
  6. Електронна охорона здоров'я.

Зокрема, програма EU4Digital передбачає створення до 2020 року єдиного роумінгового простору в країнах Східного партнерства, що означає більш дешеві дзвінки для українців, які подорожують в даному регіоні.

Також вона має забезпечити умови для розвитку інновацій і стартапів; підтримку транскордонної електронної торгівлі, яка спростить експортні процедури, зменшить затримки на кордонах і збільшить безпеку і прозорість операцій, стимулюючи цифрову економіку в Україні, кількість і якість послуг, доступних споживачам.

Програма розрахована до 2021 року.

Нагадаємо, Україна визначила цифрову трансформацію як пріоритетну політику, що, зокрема, підтверджується впровадженням системи ProZorro та eHealth, мобільного покриття 4G та запуском електронних послуг у державному і приватному секторах. 

У 2018 році Кабмін України затвердив Концепцію та план дій щодо розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018—2020 роки.

Читайте також

Бізнесмени та експерти – владі: Не проїдайте те, що вдається детінізувати

ср, 09/23/2020 - 14:10
Про це та інші актуальні теми говорили на щорічному Форумі "Діалог громадянського суспільства, бізнесу і влади", який відбувся 22 вересня.

Проект бюджету 2021 не сподобається МВФ - CASE Україна

пн, 09/21/2020 - 14:08
Уряду доведеться пояснювати МВФ оптимістичні, ризиковані та недоплановані цифри бюджету-2021, вважають експерти

Лише 21% персоналу українських компаній добре володіють англійською

ср, 09/16/2020 - 16:07
Найбільше уваги корпоративному навчанню з англійської приділяють у галузі важкої промисловості та IT.

Перший об’єкт «Укрспирту» виставили на приватизацію

вт, 09/15/2020 - 17:50
Перший об`єкт державного підприємства «Укрспирт» 15 вересня виставили на приватизацію через електронний майданчик Prozorro.Продажі.

Система Prozorro інтегрувалася з Держказначейством

вт, 09/15/2020 - 17:29
Система електронних публічних закупівель Prozorro інтегрувалася з Державною казначейською службою України.

Дія.Бізнес запускає серію навчальних ефірів для підприємців

вт, 09/15/2020 - 16:10
Національний проєкт із розвитку підприємництва Дія.Бізнес спільно зі школою Ecoma запускають серію ефірів для підприємців «Інтернет-прорив: як зробити свою справу прибутковою».