Перейти к основному содержанию

ЄС підтвердив - запуск нового енергоринку є умовою отримання 500 млн євро макрофінансової допомоги

ср, 05/29/2019 - 17:46

Впровадження закону про ринок електроенергії є умовою отримання наступного траншу макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро.

 Про це повідомив журналістам генеральний директор директорату NEAR Єврокомісії Крістіан Даніельссон після зустрічей в Києві з представниками української влади, інформує БІЗНЕС.

Представник Єврокомісії нагадав, що можливість виділення макрофінансової допомоги Україні залежить від виконання країною програми співпраці з МВФ, і умов, зафіксованих в договорі України з ЄС з надання макрофінансової допомоги. Однією з таких умов є запуск ринку електроенергії.
 
"Важливими умовами отримання наступного траншу (макрофінансової допомоги) є ухвалення закону про протидію відмиванню грошей, про авторизованих економічних операторів, реально діюча та ефективна система перевірки електронних декларацій, затвердження середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації та імплементація закону про ринок електроенергії", - заявив Даніельссон.
 
Раніше віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович також заявив, що першочерговими завданнями для нової української влади стане реалізація реформ у сфері економіки і енергетики, і зокрема якнайшвидша лібералізація ринку електричної енергії. "Надзвичайно важливо завершити всі необхідні дії, спрямовані на те, щоб з 1 липня заробив лібералізований ринок електроенергії", - наголосив європейський чиновник.
 
За його словами, від того, наскільки успішно Україна буде впроваджувати економічні реформи і реформи в сфері енергетики, буде залежати, чи отримає вона черговий транш макрофінансової допомоги від ЄС. "В Україні вже працює місія Міжнародного валютного фонду і Європейського Союзу, де дискусія зосереджена на питаннях економіки. Ми всі віримо в те, що ці переговори пройдуть успішно, оскільки саме від успіху цих реформ залежить, чи буде програма МВФ, і, відповідно, чи зможе ЄС надати Україні макрофінансову допомогу, яка є виключно важливою для фінансової стабільності України", - зазначив віце-президент Єврокомісії.
 
Нагадаємо, відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", новий ринок електроенергії, що функціонує за європейськими стандартами, повинен бути запущений 1 липня 2019 року. Це є однією з умов програми співпраці з МВФ, за якою Україна розраховує отримати в поточному році 2,5 млрд доларів, а також надання країні макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 500 млн євро.

Читайте також

Стартували податкові перевірки 2022

вт, 01/25/2022 - 15:59
ДПС України розмістила на своєму сайті графік планових податкових перевірок на 2022 рік.

Аналітика стану українського бізнесу: на порталі Дія.Бізнес запустили новий сервіс

вт, 01/25/2022 - 15:37
Даний сервіс представляє собою інструмент для аналізу стану українського бізнесу на основі відкритих даних.

Нацбанк послабив курс гривні

вт, 01/25/2022 - 08:59
Національний банк України на вівторок, 25 січня 2022 року, послабив офіційний курс гривні на 6 копійок - до 28,3749 грн за долар. 

У Києві відбудеться енергетичний бізнес-форум за участю міжнародних партнерів

вт, 01/25/2022 - 08:52
У середині 2022 року заплановано проведення енергетичного бізнес-форум у Києві за участю керівництва Єврокомісії та міжнародних партнерів.

Бізнес продовжує прогнозувати пожвавлення ділової активності – опитування

пт, 01/21/2022 - 20:29
На тлі поступового поліпшення оцінок щодо поточного стану підприємств зберігаються оптимістичні очікування щодо їх розвитку.

У 2021 р. Україна зібрала рекордний урожай зернових – зернобобових та олійних культур

пт, 01/21/2022 - 19:44
Україна в 2021 році зібрала рекордний урожай зернових, зернобобових і олійних культур у 106 млн тонн: зернових і зернобобових – 84 млн грн і олійних – 22,6 млн тонн